Постанова № 75438677, 16.07.2018, Кропивницький районний суд Кіровоградської області (до 25.04.2025 - Кіровоградський районний суд Кіровоградської області)

Дата ухвалення
16.07.2018
Номер справи
390/988/18
Номер документу
75438677
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 390/988/18

Провадження № 3/390/363/18

ПОСТАНОВА

МЕНЕМ УКРАЇНИ

16.07.2018 року Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючої - судді Бойко І.А.,

при секретарі - Губанові М.М.,

за участю прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури - ОСОБА_1,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2,

розглянувши матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Росія, громадянина України, депутата Первозванівської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, одруженого, на утриманні осіб не має, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 та області, ідентифікаційний код: НОМЕР_1,

за ч.2 ст.172-6 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, будучи депутатом Кіровоградської районної ради сьомого скликання та, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України ”Про запобігання корупції”, станом на 01.01.2017 року, являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язаного з корупцією, несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_2 в судовому засіданні вину визнав та зазначив, що 02.02.2017 він став власником земельної ділянки площею 4,3391 га, однак, відомості про суттєві зміни у майновому стані він не подав, так як йому не були відомі положення ч.ч. 2, 3 ст. 52 Закону «Про запобігання корупції». Зобов'язався порядок декларування в подальшому не порушувати.

Заслухавши пояснення ОСОБА_2, прокурора, який просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Згідно постанови Кіровоградської районної виборчої комісії № 40 від 30.10.2015 року «Про визнання депутатів обраними до Кіровоградської районної ради» та протоколу першого пленарного засідання Кіровоградської районної ради шостого скликання від 06.11.2015 року ОСОБА_2 обраний депутатом зазначеної районної ради. В подальшому, рішенням першої сесії восьмого скликання Первозванівської сільської ради Кіровоградського району № 1 від 15.11.2017 року було визнано повановаження депутата сільської ради ОСОБА_2 У період часу з 06.11.2015 року і до теперішнього часу ОСОБА_2 є депутатом місцевої ради.

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 є суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Відповідно до ч.1 ст.1 та п.1 ч.1 ст.3 Закону «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб'єктами декларування та зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно вимог ч.ч. 2, 3 ст.52 Закону «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства. Порядок інформування Національного агентства про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, а також про суттєві зміни у майновому стані визначаються Національним агентством.

Приміткою до ст. 172-6 КУпАП визначається, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, ОСОБА_2 02.02.2017 став власником земельної ділянки площею 4,3391 га (кадастровий номер 3522586600:02:000:3809), вартістю, згідно декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування останнього за 2017 рік, становить 137783 грн. Вказана земельна ділянка набута у власність на підставі рішення Кіровоградського районного суду Кіровоградської області від 13.11.2014 (справа №390/2528/14-ц). Державну реєстрацію права власності здійснено 02.02.2017.

Згідно ст.125 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до інформації з публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» у ньому відсутні повідомлення ОСОБА_2, про суттєві зміни в майновому стані.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» ст.7 визначено, що у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць встановлений у розмірі 1600 гривень.

Таким чином, вартість отриманої 02.02.2017 ОСОБА_2 у власність земельної ділянки, згідно декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, складала 137783 (сто тридцять сім тисяч сімсот вісімдесят три) гривень, перевищувала 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць, встановлених на 01.01.2017 року і становила 86,11 прожиткових мінімумів.

Тому, відповідно до частини 2 статті 52 Закону № 1700-УІІ, у ОСОБА_2, як суб'єкта декларування, починаючи з 02.02.2017 виник обов'язок у десятиденний строк подати письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані про набуття права власності на земельну ділянку в особистому кабінеті користувача на відповідному веб-ресурсі. Кінцевою датою подання такого повідомлення, без порушення вимог частини 2 статті 52 Закону № 1700-УІІ у даному випадку, є 12 лютого 2017 року включно (02.02.2017 (момент придбання) + 10 днів).

З урахуванням викладеного, ОСОБА_2 мав фізичну та технічну можливість вчасно подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв'язку з придбанням вказаного майна, натомість поважні причини несвоєчасного подання не встановлені.

Таким чином, несвоєчасне повідомлення ОСОБА_2 письмово НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону, а саме: неподання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2017 року, у період з 02.02.2017 до 12.02.2017 включно, є порушенням вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», за що ч.2 ст.172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.

Вина ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП в повній мірі підтверджується доказами, дослідженими судом під час розгляду справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 108 від 27.06.2018 року, з яким ОСОБА_2 ознайомлений, постановою Кіровоградської районної виборчої комісії № 40 від 30.10.2015 року «Про визнання депутатів обраними до Кіровоградської районної ради», протоколом першого пленарного засідання першої сесії Кіровоградської районної ради сьомого скликання від 06.11.2015 року, витягом з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій щодо подання ОСОБА_2 декларації за 2016, рішеннями Національного агентства з питань запобігання корупції № 124 від 04.04.2017 року та № 224 від 08.06.2017 року, а також Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна.

Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

На підставі вищевикладеного, беручи до уваги обставини скоєння правопорушення, особу винного, враховуючи наявність обставини, що пом’якшує його відповідальність - визнання своєї вини, щире каяття та відсутність обтяжуючих обставин, суд приходить до висновку, що накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті, стане достатнім заходом впливу і буде сприяти його вихованню в майбутньому.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено адміністративне стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 1, 3, 52 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст. 279, 280 , 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 (тисячу сімсот) грн.

Штраф сплачується в банківській установі на рахунок 31119106011194, УК у Кіровогр. р-ні/Кіровогр. р-н/21081100, банк отримувача: Казначейство України, МФО 899998, код бюджетної класифікації: 21081100, КОД за ЄДРПОУ: 38036997.

Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дняповідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір на користь держави в розмірі 352 грн. 40 коп. за наступними реквізитами: стягувач Державна судова адміністрація України, вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу - судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_2В.), Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя