Рішення № 75427510, 10.07.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.07.2018
Номер справи
813/2180/17
Номер документу
75427510
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/2180/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2018 року

зал судових засідань №6

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулика А.Г.,

секретар судового засідання Жовковська Ю.В.,

за участю:

представника позивача Карпія Р.М.

представника відповідача Рихвицького Р.А.

представника третьої особи Мацепури І.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «АВР-БУД» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, товариства з обмеженою відповідальністю «Зелемінь», 1-ого окремого відділу капітального будівництва Державної прикордонної служби України про визнання протиправними та скасування постанов, приписів, -

в с т а н о в и в:

товариство з обмеженою відповідальністю «АВР-БУД» звернулося до суду з позовом до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, в якому просить суд:

- визнати протиправними та скасувати приписи про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання робіт від 15.05.2017 №619/17/С-1/2, №620/17/С-2/2, №621/17/С-3/2, №622/17/С-4/2, №623/17/П, №624/17/П та приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності від 15.05.2017 №622/17/С-4/3, №623/17/П;

- визнати протиправними та скасувати постанови про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №1ф/39пз/1013-6/3070-17, №1ф/40пз/1013-6/3071-17 на суму 151560,00грн.

Ухвалою від 19.06.2017 суд відкрив провадження у справі.

Ухвалою від 04.07.2017 суд замінив первинного відповідача у справі Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області належним відповідачем Державною архітектурно-будівельною інспекцією України.

Ухвалою від 17.07.2017 суд вжив заходи забезпечення позову.

Ухвалами від 17.07.2017 суд залучив до справи третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, товариство з обмеженою відповідальністю «Зелемінь», 1-ий окремий відділ капітального будівництва Державної прикордонної служби України.

Ухвалою від 26.07.2017 суд зупинив провадження у справі до набрання законної сили рішенням суду у справі №813/1947/17 за позовом 1-ого окремого відділу капітального будівництва Державної прикордонної служби України до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про скасування наказів, приписів, постанов.

Ухвалою від 10.05.2018 суд поновив провадження у справі.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що сукупність процедурних порушень при проведенні перевірок, а також невідповідність висновків органу контролю нормативним документам з питань містобудування, фактичним обставинам справи, вказує на відсутність у діях Генпідрядника складу правопорушень у сфері містобудівної діяльності, передбачених п.8 ч.3 ст.2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та постанови від 30.05.2017 №1ф/39пз/1013-6/3070-17 (№С4 на генплані); №1ф/40пз/1013-6/3071-17 (№Б1 на генплані), якими позивача визнано винним у вчиненні правопорушень, передбачених п.8 ч.3 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності». Позивач також зазначає, що обставини проведення вказаної перевірки та прийняття органом контролю за її наслідками актів реагування досліджено Львівським окружним адміністративним судом у справі №813/1947/17 за позовом 1-ого окремого відділу капітального будівництва Державної прикордонної служби України до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про скасування наказів, приписів, постанов, рішенням якого від 05.02.2018 скасовано приписи та постанови.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просить суд відмовити в задоволенні позову. Відзив обґрунтований тим, що позапланова перевірка з питань додержання норм містобудівного законодавства ТзОВ «АВР-БУД» проведена на підставі, в порядку та у спосіб, визначені чинним законодавством України. За результатами перевірки встановлено порушення вимог законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівних умов та обмежень, державних стандартів і правил, архітектурних вимог, затвердженого проекту або будівельного паспорту забудови земельної ділянки, у зв'язку з чим відповідач правомірно виніс оскаржені приписи та постанови.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, пояснень по суті спору до суду не надали.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві. Просив суд позов задовольнити повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечив з підстав, наведених у відзиві на позовну заяву. Просив суд в задоволенні позову відмовити повністю.

Представник третьої особи товариства з обмеженою відповідальністю «Зелемінь» в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві. Просив суд позов задовольнити повністю.

Третя особа 1-ий окремий відділ капітального будівництва Державної прикордонної служби України явку представника в судове забезпечив, повідомлявся про час, дату і місце розгляду справи.

Заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю, з наступних підстав.

ТзОВ «АВР-БУД» відповідно до договорів генерального підряду в капітальному будівництві є генеральним підрядником по будівництву багатоквартирних житлових будинків на вул.В.Великого, 10 у м.Львові.

Державною архітектурно-будівельною інспекції України видано дозволи на початок виконання будівельних робіт по вул. В.Великого, 10 у м. Львові: «Будівництво 1- окремим відділом капітального будівництва ДПСПУ багатофункціонального житлового комплексу на території в/ч 9507 на вул. В.Великого, 10»:

- №ІУ 115161661919 від 14.06.2016 (1-ша черга будівництва - будинок №С1 на генплані (далі - №С1 на генплані);

- №ІУ 115162851796 від 11.10.2016 (4-та черга будівництва - будинок №С2 на генплані (далі - №С2 на генплані);

- №ІУ 115162291975 від 16.08.2016 (3-тя черга будівництва - будинок №С3 на генплані (далі - №С3 на генплані);

- №ІУ 115161661929 від 14.06.2016 (2-га черга будівництва - будинок №С4 на генплані (далі - №С4 на генплані);

- №ІУ 115153634211 від 29.12.2015 (1-ша черга будівництва - будинок №Б1 на генплані (далі - №Б1 на генплані);

- №ІУ 115161101262 від 19.04.2016 (2-га черга будівництва - будинок №Б2 на генплані) (далі - №Б2 на генплані).

Відповідно до ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно з Порядком здійснення архітектурно-будівельного контролю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 №553 (далі - Порядок №553) та відповідно до наказів Держархбудінспекції України від 05.05.2017 №104П та №109П призначено позапланові перевірки з питань додержання норм містобудівного законодавства на об'єктах №№С1-С4, Б1, Б2.

За результатами проведення вказаної перевірки 15.05.2017 головні інспектори нагляду Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області МаксимА.М., Мончак О.Б., винесли приписи:

- №619/17/С-1/2 про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема, будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт;

- №620/17/С-2/2 про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема, будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт;

- №621/17/С-3/2 про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема, будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт;

- №622/17/С-4/2 про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема, будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт;

- №622/17/С-4/3 про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил;

- №623/17/П про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема, будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт;

- №624/17/П про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема, будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт;

- №623/17/П про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Головний інспектор будівельного нагляду Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Максим А.М. 15.05.2017 виніс протоколи №622/17/С-4/1Ю, №623/17/П про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

За результатами розгляду протоколів 30.05.2017 винесено постанови про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №1ф/39пз/1013-6/3070-17 та №1ф/40пз/1013-6/3071-17, якими ТзОВ «АВР-БУД» визнано винним у вчиненні правопорушень, передбачених п.8 ч.3 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».

Не погоджуючись з діями відповідача під час проведення перевірки та рішеннями, прийнятими за результатами її проведення позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправними та скасування постанов, приписів.

При вирішенні спору по суті суд виходив з такого.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності врегульовано Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 № 3038-VI.

Статтею 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено, що управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, органами державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.

Правові та організаційні засади здійснення архітектурної діяльності визначає Закон України "Про архітектурну діяльність" від 20.05.1999 № 687-XIV.

Частиною 2 ст. 10 Закону України "Про архітектурну діяльність" передбачено, що державний архітектурно-будівельний контроль здійснюють органи державного архітектурно-будівельного контролю, визначені статтею 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

До уповноважених органів містобудування та архітектури належать органи, визначені у ст.13 Закону України "Про архітектурну діяльність".

Відповідно до ст.13 Закону України "Про архітектурну діяльність" до уповноважених органів містобудування та архітектури, зокрема, належать центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури.

Згідно із пунктами 1, 7 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 № 294, Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Держархбудінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо через апарат та свої територіальні органи.

У відповідності до ч. 1 ст. 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Нормативно-правовим актом, який визначає процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт є Порядок № 553.

Згідно з приписами Порядку №553 державний архітектурно-будівельний контроль відповідно до повноважень, визначених ст.7 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю, зокрема, Держархбудінспекцією.

Відповідно до п. 5 Порядку № 553 державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у формі проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Пунктом 7 Порядку № 533 визначено, що позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю. Підставами для проведення позапланової перевірки є, зокрема, звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог містобудівного законодавства. Строк проведення позапланової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а у разі потреби може бути одноразово продовжений за письмовим рішенням керівника відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю чи його заступника не більше ніж на два робочих дні. Під час проведення позапланової перевірки посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язана пред'явити службове посвідчення та надати копію направлення для проведення позапланової перевірки.

З матеріалів справи вбачається, що перевірка здійснювалась на підставі наказів Держархбудінспекції України від 05.05.2017 №104П та №109П.

Пунктом 9 Порядку № 533 передбачено, що державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб'єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об'єкт будівництва.

У відповідності до п. 11 Порядку № 533 посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час проведення перевірки мають право: складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону; у разі виявлення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, містобудівних умов та обмежень, затвердженого проекту або будівельного паспорта забудови земельної ділянки видавати обов'язкові для виконання приписи щодо: усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; зупинення підготовчих та будівельних робіт.

Згідно з п. 16 Порядку № 533 за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених Порядком.

У пункті 17 Порядку № 533 встановлено, що у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, крім акта перевірки, складається протокол, видається припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил або припис про зупинення підготовчих та/або будівельних робіт (далі - припис). У приписі обов'язково встановлюється строк для усунення виявлених порушень згідно з додатком.

Щодо позовних вимог про визнання протиправними і скасування приписів та постанов, суд встановив таке.

Суд встановив, що підставою для винесення оскаржених приписів від 15.05.2017 №619/17/С-1/2, №620/17/С-2/2, №621/17/С-3/2, №622/17/С-4/2, №623/17/П, №624/17/П, №622/17/С-4/3, №623/17/П і постанов № №1ф/39пз/1013-6/3070-17, №1ф/40пз/1013-6/3071-17 від 30.05.2017 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності стали порушення, встановлені внаслідок перевірки.

Щодо правильності визначення кількості машиномісць та визначення площі підземного паркінгу, суд зазначає наступне.

08.02.2016 управлінням архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради видано містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки на будинки №№С1-С-4 на вул.В.Великого, 10 у м.Львові.

Розроблена ПП «Універсал Проект» проектна документація пройшла експертизу у філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Львівській області (№14-0965-16 від 16.05.2016 (С1), №14-1789-16 від 09.08.2016 (С2), №14-1640-16 від 21.07.2016 (С3), №14-0970-16 від 29.04.2016 (С4).

ДАБК України видано дозволи на виконання будівельних робіт №ІУ 115161661919 від 14.06.2016 №С1 на генплані, №ІУ 115162851796 від 11.10.2016 №С2 на генплані, №ІУ 115162291975 від 16.08.2016 №С3 на генплані, №ІУ 115161661929 від 14.06.2016 №С4 на генплані.

У будинках №№С1-С4 запроектовано 258 квартир (29 однокімнатних, 137 двокімнатних, 92 трикімнатних). Згідно з вимогами п.7.43. табл..7,4б ДБН 360-92 необхідність для постійного зберігання автомобілів становить (29*0,5+137+92)*0,8=195 м/м. Потреба у місцях для тимчасового зберігання 258*0,1=26 для мешканців та 18 для громадської функції. У підземних паркінгах будинку передбачено 140 м/м.

Потреба у 55 необхідних машиномісць забезпечується за рахунок окремо стоячого паркінгу, у якому для потреб комплексу в цілому запроектовано 256 м/м для зберігання автомобілів (містобудівні умови та обмеження від 20.05.2016 №118).

В приписах №623/17, №624/17 від 15.05.2017 дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил №623/17 від 15.05.2017 щодо будинків №Б1, №Б2 на генплані (вул.В.Великого,10) у м.Львові зафіксовано, що проектною організацією ТзОВ «Зелемінь» порушено вимоги табл. 7.4 а, п.7.43 зміни №4 до ДБН 360-92, оскільки кількість машиномісць для будинку Б1 повинна становити 100 постійних машиномісць, у той же час запроектовано 40 машиномісць, для будинку Б2 повинна бути 99 постійних машиномісць, натомість запроектовано 44.

Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на вул.В.Великого, 10 у м.Львові №238 від 07.12.2015 видані в цілому на багатофункціональний житловий комплекс з громадською функцією, що включає в себе три будівлі: будинки «Б1» та «Б2», а також будівлю з громадською функцією.

Відповідно до містобудівних умов, для об'єкту є потреба в 204 машиномісць для постійного зберігання автомобілів та 56 для гостьової стоянки.

Проектна документація, розроблена ТзОВ «Зелемінь» пройшла експертизу філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Львівській області №14-4567-15 від 21.12.2015 №Б1 на генплані, №ІУ 115161101262 від 19.04.2016 №Б2 на генплані.

У паркінгу під будинком «Б1» передбачено 40 паркомісць для постійного зберігання автомобілів, а також 36 місць у відкритій стоянці, в паркінгу під будинком «Б2» 36 паркомісця для постійного зберігання автомобілів, а також 8 місць у відкритій стоянці, 84 паркомісця передбачено в підземному паркінгу під будівлею громадської функції. Всього проектною документацією передбачено 204 паркомісця для постійного зберігання автомобілів, що відповідає вимогам містобудівних умов та обмежень, забудови земельної ділянки на вул.В.Великого, 10 у м.Львові №238 від 07.12.2015.

Згідно з проектною документацією об'єкта будівництва в цілому загальна площа підземного паркінгу становить 5162,70 м.кв., (під будинком Б1 -1622,9 м.кв., Б-2-962 м.кв., під будівлею громадської функції 2577,20 м.кв.).

Відповідно до п.п.7.43, 7.45, 7.46 ДБН 360-92 «Планування і забудова міських і сільських поселень» при розробленні проектної документації на будівництво житлових комплексів та окремих житлових будинків, залежно від передбачуваної їх категорії за рівнем комфорту та соціальної спрямованості, конкретизується прийнята в містобудівній документації потреба в машино-місцях для цих будинків та тип гаража чи відкритої автостоянки з використанням даних таблиці 7.4 б.

У житлових районах із новою багатоповерховою забудовою пріоритетним типом гаражів для постійного зберігання індивідуальних легкових автомобілів повинні бути окремо розташовані багатоповерхові наземні (до 9 поверхів), підземні (до 5 поверхів) та комбіновані наземно-підземні, в тому числі і механізовані (автоматизовані) гаражі. Допускається влаштування гаражів, вбудованих у перші, цокольні й підвальні поверхи багатоповерхових житлових будинків, а також відкритих автостоянок із наступним їх працевлаштуванням у гаражі різного типу.

Довжина пішохідного підходу до гаражів і автостоянок постійного зберігання легкових автомобілів від місця проживання власника не повинна перевищувати 800 м, а в умовах реконструкції - 1000 м.

Віддаленість автостоянок, призначених для тимчасового зберігання від входів у житлові будинки, не повинна перевищувати 150 м.

Згідно з проектною документацією, довжина пішохідних переходів від проектованих житлових будинків до проектованих машино-місць відповідає п.7.46 ДБН 360-92.

Суд встановив, що з урахуванням вказаних розрахунків, які здійснено для будівництва житлових комплексів в цілому, що відповідає положенням ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», висновки відповідача щодо порушень при проектуванні парко місць є помилковими.

Щодо розробки проекту зовнішнього освітлення, суд зазначає наступне.

Із змісту приписів вбачається, що всупереч вимог п.9 містобудівних умов та обмежень, забудови, проектантом щодо усіх об'єктів відсутні технічні умови на зовнішнє освітлення та не розроблено проект зовнішнього освітлення території.

Суд встановив, що проект зовнішнього освітлення об'єкту на вул. В.Великого, 10 у м.Львові розроблено щодо усього комплексу на підставі технічних умов ЛКП «Львівсвітло» №431/03 від 07.11.2015, а також наявність у складі проектної документації на об'єкти будівництва, що надавались перевіряючим проекту зовнішнього освітлення території, згідно з яким щодо кожної черги передбачено влаштування зовнішніх джерел освітлення для забезпечення нормативного рівня освітленості.

Зокрема, електротехнічні рішення враховують зовнішнє освітлення прибудинкових територій з виділенням груп зовнішніх елементів освітлення (світильників) з врахуванням схеми підключення, керування та обліку спожитої електроенергії. Електромонтажні роботи не розпочаті.

Суд встановив, що проектна документація розроблена в повному обсязі, а проектними рішеннями передбачається зовнішнє освітлення всіх черг будівництва, в т.ч. проектованих вулиць та доріг.

Щодо відповідності техніко-економічних показників об'єкта, суд зазначає наступне.

З приводу, викладених в приписах №623/17 та №622/17 обставин щодо відхилення техніко-економічних показників будинків №Б1, С4 на вул.В.Великого, 10 у м.Львові, суд встановив, що містобудівними умовами і обмеженнями забудови земельної ділянки на вул.В.Великого, 10 у м.Львові №238 від 07.12.2015 передбачено, що гранична висота будинку Б1 не може перевищувати 53,9 м та відповідає вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.

Територія на вул.В.Великого, 10 м. Львів розташована в межах функціональної зони Ж-4 (зона змішаної багатоквартирної забудови та громадської забудови) згідно з Планом зонування території м.Львова (Зонінг) (Обєкт: №624-2013, розробник ДП ДІПМ «Містопроект», Львів-2013).

Відповідно до затвердженого містобудівного регламенту зона змішаної житлової забудови Ж-4 виділена для формування багатоквартирних житлових будинків 10-16 поверхів. Переважним видом забудови та іншого використання земельних ділянок є багатоквартирні житлові будинки 10-16 поверхів з допустимим видом забудови та іншого використання земельних ділянок окремо стоячими багатоквартирними житловими будинками баштового типу без обмеження поверховості.

Територія за адресою вул.В.Великого, 10 у м.Львів знаходиться в периферійній зоні поза межами охоронної зони історичного ареалу поза межами зони регулювання забудови.

Виходячи з цього, суд встановив, що порушення містобудівного законодавства та підстави для зупинення виконання будівельних робіт відсутні.

Суд враховує те, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 05.02.2018 у справі №813/1947/17 позов 1-ого окремого відділу капітального будівництва Державної прикордонної служби України до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про скасування наказів, приписів, постанов, рішенням від 05.02.2018 визнано протиправними і скасовано постанови про накладення штрафів за порушення у сфері містобудівної діяльності від 19.05.2017 №1ф/29пз/1013-6/2878-17, №1ф/30пз/1013-6/2879-17, №1ф/31пз/1013-6/2880-17, №1ф/32пз/1013-6/2881-17, №1ф/33пз/1013-6/2882-17, №1ф/34пз/1013-6/2883-17, №1з/35пз/1013-6/2884-17, №1з/36пз/1013-6/2885-17, №1з/37пз/1013-6/2886-17, №1з/38пз/1013-6/2887-17 на суму 168400,00 грн.; визнано протиправними і скасовано приписи про зупинення будівельних робіт від 15.05.2017 №615/17/1, №616/17/2, №617/17/3, №618/17/4, №619/17/С-1/1, №620/17/С-2/1, №621/17/С-3/1, №622/17/С-4/1, №623/17/3, №624/17/3. Також задоволено позов приватного підприємства "Універсал-проект" та визнано протиправним і скасовано постанови Державної архітектурно-будівельної інспекції України про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 30.05.2017 № 1ф/41пз/1013-6/3072-17, №1ф/42пз/1013-6/3073-17, №1ф/43пз/1013-6/3074-17, №1ф/44пз/1013-6/3075-17. Рішення у вказані справі набрало законної сили 20.03.2018.

Предметом доказування у зазначеній справі виступали ті ж самі обставини, що і у цій справі.

Відповідно до ч.4 ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, з врахуванням висновків суду у справі №813/1947/17, суд дійшов висновку про визнання протиправними та скасування приписів про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема, будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання робіт від 15.05.2017 №619/17/С-1/2, №620/17/С-2/2, №621/17/С-3/2, №622/17/С-4/2, №623/17/П, №624/17/П та приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності від 15.05.2017 №622/17/С-4/3, №623/17/П.

Суд зазначає, що оскільки постанови про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №1ф/39пз/1013-6/3070-17, №1ф/40пз/1013-6/3071-17 на суму 151560,00грн. винесені на підставі протиправних приписів відповідача, то такі також є протиправними та підлягають скасуванню.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч.3 ст.2 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами ст.78 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що адміністративний позов необхідно задовольнити повністю.

Відповідно до ст.139 КАС України на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у сумі 15073,41 грн., сплачений відповідно до квитанції №ПН448К від 16.06.2017.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 73-76, 242, 244, 245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

в и р і ш и в:

позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати приписи про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання робіт від 15.05.2017 №619/17/С-1/2, №620/17/С-2/2, №621/17/С-3/2, №622/17/С-4/2, №623/17/П, №624/17/П та приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності від 15.05.2017 №622/17/С-4/3, №623/17/П;

Визнати протиправними та скасувати постанови про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №1ф/39пз/1013-6/3070-17, №1ф/40пз/1013-6/3071-17 на суму 151560,00грн.

Стягнути з Державної архітектурно-будівельної інспекції України код ЄДРПОУ 37471912, місцезнаходження: 01133, м.Київ, бульвар Лесі Українки, 26 за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «АВР-БУД» код ЄДРПОУ 37484498, місцезнаходження: 79044, м.Львів, вул.Генерала Чупринки,71 судовий збір в сумі 15073 (п'ятнадцять тисяч сімдесят три) грн. 41 коп.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення суду складене і підписане 20.07.2018.

Суддя А.Г. Гулик