
12.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
18 липня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1048/18
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Борзаниці С.В.,
за участю секретаря судового засідання Попової Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання дій протиправними щодо відмови у задоволенні заяви про підготовку та направлення відповідних документів для призначення пенсії, зобов'язання оформити та направити документи для призначення пенсії за вислугу років ,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі - відповідач, ГУНП в Луганській області), в якій просить:
- визнати протиправною відмову Головного управління Національної поліції в Луганській області щодо направлення заяви та подання про призначення пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві для призначення пенсії за вислугу років;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Луганській області оформити та подати до органів Пенсійного фонду відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 30.01.2007, необхідні документи щодо призначення пенсії за вислугу років.
В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що згідно наказу ГУНП в Луганській області № 482 о/с від 25.07.2016 відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» позивача звільнено зі служби в поліції за ст.77 ч. 1 п.7 (за власним бажанням) з 28.07.2016, з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні: 18 років 11 місяців 16 днів.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 13.09.2017 по справі № 812/1100/17, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 14.12.2017, встановлено, що зазначена вислуга років обчислена без урахування часу участі Позивача в АТО та зобов'язано ГУНП в Луганській області внести зміни до зазначеного наказу із зарахуванням до вислуги років часу участі в антитерористичній операції.
На виконання вказаної постанови суду наказом ГУНП в Луганській області № 70 о/с від 19.02.2018 внесена часткова зміна пункту наказу ГУНП в Луганській області № 482 о/с від 25.07.2016, відповідного до якого Позивача звільнено зі служби в поліції за ст.77 ч. І п.7 (за власним бажанням) з 28.07.2016, з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні: 18 років 11 місяців 16 днів, у пільговому обчисленні за час участі в антитерористичній операції: 04 роки 00 місяців 10 днів.
Таким чином, вислуга років Позивача на день звільнення складала 22 роки 11 місяців 26 днів (18 років 11 місяців 16 днів + 04 роки 00 місяців 10 днів).
01 березня 2018 року Позивач відповідно до Порядку подання та оформлення документів дня призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. № 3-1, звернувся до ГУНП в Луганській області із заявою, в якій просив оформити та подати необхідні документи до органів Пенсійного фонду для призначення йому пенсії за вислугу років.
Згідно відповіді ГУНП в Луганській області № 884/111/19-2018 від 21.03.2018 Позивачу відмовлено в направленні його заяви та подання про призначення пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві у зв'язку з відсутністю у Позивача необхідної календарної вислуги років.
Позивач вважає, що жодною нормою чинного законодавства не передбачено обмежень щодо зарахування вислуги років вказаної категорії осіб у пільговому обчисленні до стажу, який надає право на призначення пенсії за вислугу років.
Таким чином, вислуга років Позивача на день звільнення відповідно до наказу ГУНП в Луганській області № 70 о/с від 19.02.2018 складала 22 роки 11 місяців 26 днів (18 років 11 місяців 16 днів + 04 роки 00 місяців 10 днів), якої достатньо для призначення йому пенсії за вислугу років.
Позивач вважає зазначену відмову відповідача незаконною та просить позов задовольнити.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, посилаючись на таке.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (далі- Закон № 2262) передбачено, що військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби та, відповідно ст. 12 Закону № 2262, при умові наявності відповідної вислуги років у календарному обчисленні.
Відповідно до ст. 12 Закону № 2262 пенсія за вислугу років призначається:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби:
з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки та 6 місяців і більше.
В свою чергу, ст. 12 Закону 2262 в імперативній формі визначений календарний строк служби особи в поліції, який обчислений саме з використанням певної кількості календарних років та певної кількості календарних місяців, після настання якого особа має право на призначення пенсії відповідно до Закону № 2262.
До календарної вислуги років зараховується також період, зазначений у частині другій статті 17 цього Закону.
У свою чергу, ст. 13 Закону 2262 визначений розмір пенсії за вислугою років, де, зокрема, зазначено наступне:
Пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України "Про Національну поліцію"- 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Таким чином, аналізуючи вимоги ст.ст. 12 та 13 цього Закону встановлено, що при призначенні пенсії за п. «а» ст. 12 розмір пенсії становить за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Тобто, при призначенні пенсії за вище зазначеним пунктом її розмір розраховується саме за вислугою років, яка також включає вислугу на пільгових умовах.
На підставі чого позивачу необхідно ототожнювати два поняття «календарна вислуга років» та «вислуга років».
Тобто, вислуга років на пільгових умовах зараховується для розрахунку розміру пенсії лише у разі призначення пенсії за п. «а» ст. 12 Закону 2262, при цьому календарна вислуга років повинна відповідати періодам, зазначеним у вказаному пункті.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (далі - Постанова КМУ № 393) до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах:
а) один місяць служби за три місяці:
- час проходження служби протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
Отже, керуючись нормами Закону 2262, для призначення пенсії саме за п. «а» ст. 12 Закону 2262 необхідно набути відповідних умов, а саме: на час коли позивач звільнився з лав Національної поліції його вислуга років повинна була становити 22 календарних роки та 6 місяців і більше.
У свою чергу, ОСОБА_1 був звільнений з вислугою років у календарному обчисленні 18 років 11 місяців 16 днів.
Тобто, обов'язковою умовою для призначення пенсії є наявність на день звільнення вислуги років саме в календарному обчислені.
На підставі чого у позивача відсутнє право на призначення пенсії за п. «а» ст. 12 Закону № 2262, а також зарахування до календарної вислуги років часу участі в АТО.
Одночасно ст. 17 Закону 2262 визначає вичерпний перелік видів служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначенні пенсії. Жодної відсилочної норми вказана стаття не містить, а також не містить посилання на те, що види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, можуть бути встановлені підзаконними актами.
Разом з тим, ні в статті 12, ні в статті 17 Закону 2262 не вказано, що пенсію за вислугу років можна призначати особам при наявності 22 років вислуги, обчисленої на пільгових умовах. Тоді, як вказаними нормами чітко передбачено, що пенсія за вислугу років призначається при наявності 22 роки та шести місяці календарних років, та міститься виключний перелік періодів служби, які враховуються в календарну вислугу років.
Залишення поняття обчислення вислуги років на пільгових умовах в Постанові КМУ № 393 обумовлено тим, що вказане пільгове обчислення вислуги років має правове значення для інших правовідносин. Зокрема, для визначення статусу ветерана органів внутрішніх справ, військової служби. Зокрема, норми ст. 5 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» визначають, що ветеранами військової служби, ветеранами органів внутрішніх справ є особи, які бездоганно прослужили на військовій службі 20 і більше років у календарному або 25 та більше років у пільговому обчисленні і звільнені з військової служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України.
Разом з тим, згідно Закону № 2262 пільгова вислуга років враховується при визначенні розміру пенсії за вислугу років на підставі ст. 13 Закону, оскільки у вказаній статті відсутня пряма вказівка на календарні роки, тоді як ст. 12 Закону містить пряму вказівку, що умовами для призначення пенсії за вислугу років є наявність у особи на день звільнення саме календарних років вислуги.
Пільгова вислуга років позивача має значення для визначення відсотку розміру пенсії позивача від його грошового забезпечення відповідно до ст. 13 Закону № 2262, за умови наявності права на призначення пенсії за вислугу років, а не для призначення такої пенсії.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" , крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей врегульований Постановою ПФУ № 3-1 від 30.01.2007 року, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.02.2007р. за № 135/13402 .
У свою чергу п. 1 зазначеної Постанови ПФУ передбачено, що заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом ( 2262-12 ), та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).
Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).
У свою чергу позивач звернувся до відповідача із заявою, датованою 01.03.2018, з вимогою оформити та подати необхідні документи до органів Пенсійного фонду для призначення пенсії за вислугу років.
ГУНП в Луганській області вказана заява була уважно розглянута та листом № 884/111/19-2018 від 21.03.2018 року ОСОБА_1 було повідомлено, що у відповідності до ст.12 Закону 2262, у відповідача відсутні підстави для надання документів до ПФУ для призначення пенсії позивачу, у зв'язку з відсутність у останнього календарної вислуги років для призначення пенсії, як то передбачено Законом України 2262.
Таким чином, ГУНП в Луганській області діяло виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством України, а вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.
Просить в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити у зв'язку з необґрунтованістю.
По справі вчинені такі процесуальні дії.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 16.04.2018 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду на 07 травня 2018 року на 11 год. 00 хв. Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження (арк. спр. 1-2).
07 травня 2018 року за клопотанням представника відповідача розгляд справи відкладено на 07 червня 2018 року (арк. спр. 31).
Ухвалою суду від 07.06.2018 в задоволенні клопотання представника Головного управління Національної поліції в Луганській області про залучення Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача у адміністративній справі ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання дій протиправними щодо відмови у задоволенні заяви про підготовку та направлення відповідних документів для призначення пенсії, зобов'язання оформити та направити документи для призначення пенсії за вислугу років - відмовлено (арк. спр. 44).
Ухвалою суду від 07.06.2018 за клопотаннями представників позивача та відповідача провадження у справі зупинене до 18 липня 2018 року. Судове засідання призначено на 18 липня 2018 року о 10 год. 30 хв. (арк. спр. 46).
Ухвалою суду від 18.07.2018 поновлено провадження у справі (арк. спр. 62).
Суд, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, дійшов до наступного.
Судом встановлено.
Згідно наказу ГУНП в Луганській області № 482 о/с від 25.07.2016 відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за ст. 77 ч.1 п.7 (за власним бажанням) з 28.07.2016, з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні- 18 років 11 місяців 16 днів (арк. спр. 7).
Наказом ГУНП в Луганській області № 70 о/с від 19.02.2018 внесені часткові зміни до пункту наказу ГУНП в Луганській області № 482 о/с від 25.07.2016 року, відповідно до якого позивача звільнено зі служби в поліції за ст. 77 ч. 1 п. 7 (за власним бажанням) з 28.07.2016 року, з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні: 18 років 11 місяців 16 днів, у пільговому обчисленні за час участі в антитерористичній операції: 04 роки 00 місяців 10 днів (арк. спр. 8).
01.03.2018 позивач звернувся із заявою до ГУНП України в Луганській області з проханням оформити та подати необхідні документи до органів Пенсійного фонду України для призначення пенсії за вислугу років (арк. спр. 9). До вказаної заяви були додані наступні документи: заява про призначення пенсії; копія паспорта та ідентифікаційного коду; копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 18443 від 02.06.2017; копія витягу наказу № 482 о/с від 25.07.2016 та витягу з наказу № 70 о/с від 19.02.2018; копія картки реквізитів АТ «Ощадбанк».
Згідно відповіді ГУНП в Луганській області № 884/111/19-2018 від 21.03.2018 Позивачу відмовлено в направленні його заяви та подання про призначення пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві у зв'язку з відсутністю у Позивача необхідної календарної вислуги років (арк. спр. 10).
Закон № 2262 визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Відповідно до п. «б» ст. 12 Закону № 2262-ХІІ право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону, серед інших, мають звільнені зі служби особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.
Згідно ст. 12 Закону № 2262-ХІІ пенсія за вислугу років призначається:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби:
з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки та 6 місяців і більше.
Відповідно до ст. 17 Закону № 2262 особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років, серед інших, для призначення пенсії зараховуються:
б) служба в органах внутрішніх справ, поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Державній кримінально-виконавчій службі України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.
В силу положень ст. 17-1 вказаного Закону порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Такий порядок визначений Постановою Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей», згідно якої до вислуги років для призначення пенсій зараховується на пільгових умовах (п.3):
а) один місяць служби за три місяці: час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
Визначення терміну «календарний рік» чинне законодавство України не дає. Проте, коли заходить мова про термін «календарний рік», кожен розуміє його по-своєму (суб'єктивно). Для одних - це період з 1 січня по 31 грудня, а для інших - період протягом 12 місяців з будь-якої дати календаря.
Так, статтею 3 Бюджетного кодексу України визначено, що бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. Неприйняття Верховною Радою України закону про Державний бюджет України до 1 січня відповідного року не є підставою для встановлення іншого бюджетного періоду.
Натомість, частиною 2 цієї ж статті передбачено, що відповідно до Конституції України бюджетний період для Державного бюджету України за особливих обставин може бути іншим, ніж передбачено частиною першою цієї статті.
Тобто, поняття «календарний рік» передбачає наявність періоду, який дорівнює тривалості з 1 січня кожного року до 31 грудня того ж року. Однак початок такого періоду може розпочинатися не лише 1 січня кожного року, а визначатися залежно від конкретних обставин.
Відповідач в своїх запереченнях зазначає, що «аналізуючи вимоги ст. ст. 12 та 13 Закону № 2262, встановлено, що при призначенні пенсії за п. «а» ст. 12 розмір пенсії становить за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Тобто, при призначенні пенсії за вище зазначеним пунктом її розмір розраховується саме за вислугою років, яка також включає вислугу на пільгових умовах.»
Таким чином, сам відповідач визнає, що розрахунок пенсії повинен здійснюватися саме від тривалості вислуги років, яка також включає вислугу на пільгових умовах.
Сам відповідач доречно зазначає, що «ні в статті 12, ні в статті 17 Закону 2262 не вказано, що пенсію за вислугу років можна призначати особам при наявності 22 років вислуги, обчисленої на пільгових умовах. Тоді, як вказаними нормами чітко передбачено, що пенсія за вислугу років призначається при наявності 22 роки та шести місяці календарних років, та міститься виключний перелік періодів служби, які враховуються в календарну вислугу років».
У свою чергу, Постановою КМУ № 393 прямо визначено, що до вислуги «років» для призначення пенсій зараховується на пільгових умовах:
а) один місяць служби за три місяці: час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
Цією нормою прямо встановлено, що один «календарний» місяць зараховується за три «календарних» місяця.
Пільгові умови законодавством передбачені саме для того, щоб при остаточному розрахунку визначати саме календарні проміжки часу, які дають право виходу на пенсію.
Як зазначає сам відповідач, норми Закону № 2262 не мають положень, що пенсію за вислугу років можна призначати особам при наявності 22 років вислуги, обчисленої саме з урахуванням «пільгових умов».
Пункт 3 Постанови КМУ № 393 навіть не надає право, а зобов'язує осіб, які розраховують вислугу років (в даному випадку - відповідача), зарахувати до загальної вислуги років для призначення пенсії особі, зазначеній в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, на пільгових умовах один місяць служби за три місяці, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
Пункт 3 постанови КМУ № 393 не містить положень щодо розмежування періоду фактично відпрацьованого часу, який вимірюється в календарних роках, місяцях та днях, від періоду часу, який розраховується за наявності пільгових умов, та також вимірюється в календарних роках, місяцях та днях.
При даних правовідносинах слід враховувати дотримання принципу правової визначеності, відповідно до якого норми законодавства повинні забезпечувати конкретну визначеність та остаточність, захищати осіб, які мають право на пенсію за вислугою років, від множинного трактування обчислення стажу з боку органів, які приймають рішення щодо призначення пенсії.
Прикладом правової визначеності є положення ст. 5 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», на яку посилається сам відповідач. Цією нормою прямо визначено, що ветеранами військової служби, ветеранами органів внутрішніх справ є особи, які бездоганно прослужили на військовій службі 20 і більше років у календарному або 25 та більше років у пільговому обчисленні і звільнені з військової служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України.
Тобто, стаття 5 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» містить чіткі розмежування фактично відпрацьованого періоду часу від періоду часу, розрахованого у пільговому обчисленні.
Натомість, Закон № 2262 не містить такого розмежування, що з урахуванням положень ст. 17-1 цього закону та Постанови КМУ № 393 свідчить про необхідність зарахування до вислуги років періоду, обчисленого на пільгових умовах.
З урахуванням вище зазначених обставин, по даній справі у суду відсутні підстави для застосування висновків, викладених у постанові Верховного Суду від 27.03.2018 по справі № 295/6301/17 стосовно неможливості зарахування у загальну вислугу років періодів часу вислуги, обчисленої на пільгових умовах, оскільки норми Закону № 2262 зовсім не містять розмежування календарних періодів часу, які були фактично відпрацьовані певною особою, від періодів часу, обчислених на пільгових умовах.
Навпаки, положеннями Постанови КМУ № 393, обов'язковість застосування якої передбачено статтею 17-1 Закону № 2262, передбачено зарахування до вислуги років для призначення пенсій одного місяця служби за три місяці, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
Тобто, законодавець чітко встановлює можливість призначення пенсії за вислугу років із зарахуванням в її період вислуги років на пільгових умовах.
Таким чином, суд вважає, що Позивач на час звільнення з Національної поліції України, тобто станом на 28.07.2016, мав для призначення пенсії за вислугою років 22 роки 11 місяців 26 днів.
На підставі вищевикладеного, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно з пунктом 13 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір", розподіл судових витрат між сторонами відповідно до вимог статті 139 КАС України не проводиться.
Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 32, 77, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання дій протиправними щодо відмови у задоволенні заяви про підготовку та направлення відповідних документів для призначення пенсії, зобов'язання оформити та направити документи для призначення пенсії за вислугу років задовольнити.
Визнати протиправною відмову Головного управління Національної поліції в Луганській області, оформлену листом від 21.03.2018 за № 884/111/19-2018, щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 01.03.2018 про оформлення та направлення необхідних документів до органів Пенсійного фонду України для призначення пенсії за вислугу років.
Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Луганській області оформити та подати до органів Пенсійного фонду відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 30.01.2007, необхідні документи стосовно ОСОБА_1 згідно його заяви від 01.03.2018 щодо призначення пенсії за вислугу років з урахуванням правової позиції суду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення складено та підписано в повному обсязі 23 липня 2018 року.
Суддя С.В. Борзаниця