
Справа № 815/1457/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 липня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Бойко О.Я.,
за участю:
секретаря судового засідання Белінського Г.В.,
представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2 за довіреністю
представника відповідача Кисельова О.М. за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, що діє в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_4 до ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ ДФС у Одеській області про зобов'язання знищити інформацію наявну у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, видати довідку,-
СУТЬ СПОРУ:
ОСОБА_1, що діє в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_4 звернулася до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ ДФС у Одеській області, в якому з урахуванням уточнення, просила:
1. Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Малиновському районі міста Одеси ГУ ДФС України у Одеській області:
-вилучити інформацію про неповнолітню ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, наявну у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів (дата реєстрації у Державному реєстрі 27.12.2005 року, індивідуальний податковий номер НОМЕР_1);
-видати неповнолітній ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, довідку наступного змісту: «Має право здійснювати будь-які платежі без цифрового номеру» та завірити підпис відповідальної особи на довідці круглою гербовою печаткою;
-після отримання неповнолітньою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки, видати довідку з метою внесення на сторінки з 7 по 9 паспорту запису про наявність права здійснювати будь-які платежі без цифрового номеру, та завірити підпис відповідальної особи на довідці круглою гербовою печаткою.
В обґрунтування позовних вимог представник позивач зазначила наступне.
Позивач, неповнолітня ОСОБА_4, є віруючою громадянкою та сповідує православну релігію. Позивач перебуває на обліку платників податків за податковим номером у Державній податковій інспекції у Малиновському районі м. Одеси ГУ ДФСУ у Одеській області.
02.04.2018р. законний представник в інтересах позивача подала заяву до відповідача, в якій вказувала, що відмовляється від обліку за будь-якими цифровими кодифікаторами та від користування будь-яким іншим номером. Також просила вести облік її неповнолітньої дитини за раніше встановленими формами обліку платників податку без застосування цифрових кодифікаторів (за прізвищем, іменем та по-батькові); видати її неповнолітній донці довідку наступного змісту: «Має право здійснювати будь-які платежі без цифрового номеру та завірити підпис відповідальної особи круглою печаткою»; після отримання паспорту України позивачем у вигляді паспортної книжечки, внести на сторінку 7 або 8, або 9 запис про наявність прав здійснювати будь-які платежі без цифрового номеру та завірити підпис відповідальної особи круглою печаткою.
Позивач посилалася на те, що звернулася до податкового органу із зазначеною вище заявою про відмову від прийняття реєстраційного номеру облікової картки через свої релігійні переконання.
Відповідач листом від 14.02.2018р. не надав відповіді по суті вимог, викладених у заяві позивача.
Таким чином, представник позивача вважає, що така бездіяльність з боку відповідача порушує право позивача на свободу поширювати свої релігійні переконання та право на захист персональних даних, права відмовитися від реєстраційного номера облікової картки платника податків.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просилf задовольнити з підстав викладених в позовній заяві та уточненнях до неї.
10.04.2018 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі №815/1457/18 за правилами спрощеного позовного провадження.
04.06.2018 р. ухвалою занесеною до протоколу судового засідання Одеський окружний адміністративний суд здійснив перехід зі спрощеного позовного провадження в загальне позовне провадження та призначив на 09.07.2018 р. підготовче судове засідання.
11.07.2018 р. ухвалою занесеною до протоколу судового засідання Одеський окружний адміністративний суд закрив підготовче провадження та продовжив в цьому ж судовому засіданні розгляд справи по суті.
Представник відповідача у судовому засіданні у задоволенні позову просив відмовити з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву (а.с.45-47).
Представник відповідача в обґрунтування відзиву зазначив, що облік осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться за прізвищем, ім'ям по батькові і серією та номером діючого паспорта.
Фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов'язана особисто подати до контролюючого органу Повідомлення за формою №1П, яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру, та пред'явити паспорт або документ, на підставі якого оформлюється паспорт вперше.
В судовому засіданні представник відповідача пояснив, що законний представник позивача в установленому законом порядку відмовитися від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податків. Також зазначив, що облік платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це податковий орган, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім'ям, по-батькові, серією та/або номером чинного паспорта громадянина України ( до паспортів зазначених осіб вноситься відмітка, яка свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта). Оскільки у позивача відсутній паспорт України, такий облік є неможливим.
21.05.2018 р. через канцелярію суду представник відповідача надав відповідь на відзив, в якій зазначив, що відсутність законодавчого закріплення порядку ведення обліку платників податків без застосування цифрових кодифікаторів (за прізвищем, ім'ям та по батькові) не може бути підставою для залишення позовних вимог без задоволення.
Заслухавши вступне слово учасників справи, з'ясувавши обставини на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та дослідивши письмові докази, якими вони обґрунтовуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить до задоволення частково.
Так, суд, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, неповнолітня ОСОБА_4, є віруючою громадянкою та сповідує православну релігію. Позивач перебуває на обліку платників податків за податковим номером у Державній податковій інспекції у Малиновському районі м. Одеси ГУ ДФСУ у Одеській області.
02.04.2018р. законний представник в інтересах позивача подала заяву до відповідача, в якій вказувала, що відмовляється від обліку за будь-якими цифровими кодифікаторами та від користування будь-яким іншим номером. Також просила вести облік її неповнолітньої дитини за раніше встановленими формами обліку платників податку без застосування цифрових кодифікаторів (за прізвищем, іменем та по-батькові); видати її неповнолітній донці довідку наступного змісту: «Має право здійснювати будь-які платежі без цифрового номеру та завірити підпис відповідальної особи круглою печаткою»; після отримання паспорту України позивачем у вигляді паспортної книжечки, внести на сторінку 7 або 8, або 9 запис про наявність прав здійснювати будь-які платежі без цифрового номеру та завірити підпис відповідальної особи круглою печаткою.
Позивач звернулася до податкового органу із заявою про відмову від прийняття реєстраційного номеру облікової картки через свої релігійні переконання (а.с.24).
Відповідач 14.02.2018р. на заяву позивача надіслав лист №223/г/15-52-08. В даному листі відповідач зазначив, що фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов'язана особисто подати до відповідного контролюючого органу Повідомлення за формою №1П, яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру, та пред'явити паспорт або документ, на підставі якого оформлюється паспорт вперше. Також відповідач у своїй відповіді зазначив, що у разі, якщо неповнолітня дитина раніше була зареєстрована в Державному реєстрі за реєстраційним номером облікової картки платника податків, після взяття на облік в окремому реєстрі Державного реєстру реєстраційний номер облікової картки платника податків закривається (датою закриття є дата внесення відмітки до паспорта).
До вказаних правовідносин суд застосовує наступні норми права.
Згідно з ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Відповідно до положень статті 35 Конституції України кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.
Разом з тим, згідно частиною четвертою статті 35 Конституції України ніхто не може бути увільнений від своїх обов'язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань.
Згідно з статтею 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пункту 63.6 статті 63 Податкового кодексу України, облік платників податків у контролюючих органах ведеться за податковими номерами.
Порядок визначення податкового номера встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Облік осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться за прізвищем, ім'ям, по батькові і серією та номером діючого паспорта. У паспортах зазначених осіб контролюючими органами робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Порядок внесення відмітки визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до пункту 70.1 статті 70 Податкового кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, формує та веде Державний реєстр фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр).
Відповідно до статті 9 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод - кожен має право на свободу думки, совісті та релігії.
Свобода сповідувати свою релігію або переконання підлягає лише таким обмеженням, що встановлені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах громадської безпеки, для охорони публічного порядку, здоров'я чи моралі або захисту прав і свобод інших людей.
До Державного реєстру вноситься інформація про осіб, які є:
громадянами України;
іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають в Україні;
іноземцями та особами без громадянства, які не мають постійного місця проживання в Україні, але відповідно до законодавства зобов'язані сплачувати податки в Україні або є засновниками юридичних осіб, створених на території України.
Облік фізичних осіб - платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім'ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки.
Пунктом 70.12 статті 70 Податкового кодексу України передбачено, що реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) використовуються органами державної влади та органами місцевого самоврядування, юридичними особами незалежно від організаційно-правових форм, включаючи установи Національного банку України, банки та інші фінансові установи, біржі, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичними особами - підприємцями, а також фізичними особами в усіх документах, які містять інформацію про об'єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків, зокрема у разі:
70.12.1. виплати доходів, з яких утримуються податки згідно із законодавством України. Фізичні особи зобов'язані подавати інформацію про реєстраційний номер облікової картки юридичним та фізичним особам, що виплачують їм доходи;
70.12.2. укладення цивільно-правових договорів, предметом яких є об'єкти оподаткування та щодо яких виникають обов'язки щодо сплати податків і зборів;
70.12.3. відкриття рахунків у банках або інших фінансових установах, а також у розрахункових документах під час здійснення фізичними особами безготівкових розрахунків;
70.12.4. заповнення фізичними особами, визначеними у пункті 70.1 цієї статті, митних декларацій під час перетину митного кордону України;
70.12.5. сплати фізичними особами податків і зборів;
70.12.6. проведення державної реєстрації фізичних осіб - підприємців або видачі таким особам спеціальних дозволів (ліцензій тощо) на провадження деяких видів господарської діяльності, а також реєстрації незалежної професійної діяльності;
70.12.7. реєстрації майна та інших активів фізичних осіб, що є об'єктом оподаткування, або прав на нього;
70.12.8. подання контролюючим органам декларацій про доходи, майно та інші активи;
70.12.9. реєстрації транспортних засобів, що переходять у власність фізичних осіб;
70.12.10. оформлення фізичним особам пільг, субсидій та інших соціальних виплат з державних цільових фондів;
70.12.11. в інших випадках, визначених законами України та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до пункту 70.13 статті 70 Податкового кодексу України документи, пов'язані з проведенням операцій, передбачених пунктом 70.12 цієї статті, які не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), вважаються оформленими з порушенням вимог законодавства України.
Забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов'язані сплачувати податки, збори у порядку та на умовах, що визначаються Податковим кодексом України встановлюється Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017р. №822 (надалі- Положення №822).
Відповідно до п.1 Розділу ІІ Положення №822: «. Усі фізичні особи - платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру у порядку, визначеному цим Положенням.
Облік фізичних осіб - платників податків ведеться у Державному реєстрі за реєстраційними номерами облікової картки платника податків, а осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім'ям, по батькові (за наявності), серією та/або номером діючого паспорта громадянина України без використання реєстраційного номера облікової картки платника податків (до паспортів зазначених осіб вноситься відмітка, яка свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта)».
Відповідно до пп.1,2 розділу 8 Положення №822, фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов'язана особисто подати до відповідного контролюючого органу Повідомлення за формою № 1П, яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру, та пред'явити паспорт або документ, на підставі якого оформлюється паспорт вперше. Облік осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім'ям, по батькові (за наявності), серією та/або номером паспорта. До паспортів зазначених осіб вноситься відмітка, яка свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта.
Згідно з п.5. розділу 8 Положення №822, після приймання Повідомлення контролюючим органом здійснюється перевірка щодо наявності реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі за реєстраційним номером облікової картки платника податків або в окремому реєстрі Державного реєстру - за серією та/або номером паспорта.
За результатами такої перевірки повідомлення-підтвердження щодо можливості внесення відмітки до паспорта надсилається до відповідного контролюючого органу.
Якщо встановлено, що фізична особа, яка подала Повідомлення, обліковується в окремому реєстрі за іншими серією та/або номером паспорта, до відповідного контролюючого органу замість повідомлення-підтвердження надсилається відмова у повторній реєстрації в окремому реєстрі.
Відповідно до п.8 розділу 8 Положення №822, після внесення до паспорта відмітки відповідний контролюючий орган формує та надсилає до ДФС повідомлення щодо дати внесення до паспорта такої відмітки (із зазначенням серії та/або номера паспорта) для взяття особи на облік в окремому реєстрі Державного реєстру. Датою взяття на облік в окремому реєстрі Державного реєстру вважається дата внесення відмітки до паспорта.
ДФС у разі надходження такого повідомлення вносить до окремого реєстру Державного реєстру запис із зазначенням дати внесення відмітки та дати внесення запису до цього реєстру.
Відповідно п.9. розділу 8 Положення № 822, до паспорта у формі картки інформація про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків вноситься відповідно до законодавства, яким регулюється питання ведення Єдиного державного демографічного реєстру. Для внесення під час оформлення паспорта у формі картки інформації про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідний контролюючий орган надає особі повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, для подання такого до відповідного територіального органу / територіального підрозділу ДМС.
З сукупного аналізу вказаних вище норм права суд робить висновок, про те, що облік осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються у прийнятті реєстраційного номера, у окремому реєстрі Державного реєстру здійснюється за наявності паспорта громадянина України. Однак, оскільки у позивача на даний момент відсутній паспорт, ведення обліку позивача в зазначеному реєстрі є неможливим. Таким чином, суд робить висновок, що позовна вимога про зобов'язання відповідача видати неповнолітній ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, довідку наступного змісту: «Має право здійснювати будь-які платежі без цифрового номеру» та завірити підпис відповідальної особи на довідці круглою гербовою печаткою не належить до задоволення.
Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до статті 5 Закону України «Про інформацію» :
« 1. Кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та
інтереси юридичних осіб».
Згідно з статтею 11 Закону України «Про інформацію»:
« 1. Інформація про фізичну особу (персональні дані) - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.
2. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди».
Також відповідно до статті 1 Положення №822: « Це Положення розроблено відповідно до статей 63 та 70 глави 6 розділу II Податкового кодексу України з метою визначення єдиної методики реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр)».
Як вже було зазначено вище по тексту рішення, позивач у своїй заяві до податкового органу від 02.02.2018р. зазначила, що відмовляється від цифрового ідентифікатора та користування ним.
У своїй відповіді від 14.02.2018р. на звернення позивача відповідач не відреагував по суті на її відмову від перебування на обліку за цифровим кодифікатором. Таким чином, суд вважає, що фактично відповідач здійснює зберігання персональних даних позивача без її згоди, що є порушенням статті 11 Закону України «Про інформацію» та порушує гарантоване право позивача на захист інформації. При цьому суд зазначає, що позивач не є платником податку. Відповідач в судовому засіданні, а також у своєму відзиві на позов не вказав та не обґрунтував з якою метою є доцільним перебування позивача на обліку у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.
Також відповідно до абз. першого та другого статті 3 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» : «Кожному громадянину в Україні гарантується право на свободу совісті. Це право включає свободу мати, приймати і змінювати релігію або переконання за своїм вибором і свободу одноособово чи разом з іншими сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, відправляти релігійні культи, відкрито виражати і вільно поширювати свої релігійні або атеїстичні переконання.
Ніхто не може встановлювати обов'язкових переконань і світогляду. Не допускається будь-яке примушування при визначенні громадянином свого ставлення до релігії, до сповідання або відмови від сповідання релігії, до участі або неучасті в богослужіннях, релігійних обрядах і церемоніях, навчання релігії».
По суті відмовляючи зняти позивача з обліку за цифровим кодифікатором, відповідач порушує його право мати релігійні переконання.
Отже, на підставі викладеного суд робить висновок про те, що позовна вимога про зобов'язання відповідача зняти з обліку неповнолітню ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів належить до задоволення. При цьому суд зазначає, що відповідно до ч.2 статті 9 КАС України, суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. Суд вважає, що вимога позивача зобов'язати вилучити інформацію щодо неї з Державного реєстру фізичних осіб - платників податку є некоректно сформулювано, тому суд зобов'язує відповідача зняти з обліку позивача із вказаного реєстру.
Щодо позовної вимоги позивача зобов'язати відповідача після отримання неповнолітньою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки, видати довідку з метою внесення на сторінки з 7 по 9 паспорту запису про наявність права здійснювати будь-які платежі без цифрового номеру, та завірити підпис відповідальної особи на довідці круглою гербовою печаткою, суд вважає, що вона не належить до задоволення , оскільки вона є передчасною.
Відповідно до ч.1 статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи та або законні інтереси. Враховуючи приписи даної правової норми, суд зазначає, що він захищає право, яке вже є порушеним на момент звернення до суду, захист прав від порушення яких може відбутися в майбутньому суд не здійснює.
Враховуючи викладене, суд робить висновок, що адміністративний позов належить до часткового задоволення.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного, керуючисьст.ст2, 255, 293, 295 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1.Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Малиновському районі міста Одеси ГУ ДФС України у Одеській області:
- зняти з обліку у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів неповнолітню ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, (дата реєстрації у Державному реєстрі 27.12.2005 року, індивідуальний податковий номер НОМЕР_1).
3. У решті позовних вимог відмовити.
4.Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини постанови суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення»КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до Одеського апеляційного адміністративного суду.
5. Позивач- ОСОБА_1, що діє в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_4 адреса реєстрації: 65036, АДРЕСА_1
Відповідач - ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ ДФС у Одеській області адреса: 65098, м. Одеса, вул. Стовпова,17, код ЄДРПОУ 39565551.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний суддею 19 липня 2018 року.
Суддя О.Я. Бойко
.