
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про забезпечення позову
"20" липня 2018 р. справа № 0940/1265/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Тимощук О.Л., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення конкурсної комісії про результати конкурсу та встановлення заборони щодо укладання з переможцем конкурсу строкового трудового договору, з підстав наявності очевидних ознак протиправності вказаного рішення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 19.07.2018 звернулась в суд із заявою про забезпечення позову до пред'явлення позовної заяви, з проханням зупинити дію рішення конкурсної комісії, оформленого Протоколом №3 засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора Раковецького НВК Богородчанської районної ради Івано-Франківської області від 17.07.2018, а також заборонити голові Богородчанської районної державної адміністрації укладати з переможцем конкурсу строковий трудовий договір, з підстав наявності очевидних ознак протиправності вказаного рішення.
В обґрунтування вимог вказаної заяви заявником зазначено, що члени комісії, при оцінюванні та визначенні результатів конкурсу виставляли такі бали як « 2» та « 1», що підтверджується відомістю про результати іспиту, наявного у матеріалах даної заяви. Вказана обставина свідчить про те, що членами комісії не дотримано вимог, встановлених приписами Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Богородчанської районної ради Івано-Франківської області, затвердженого рішенням Богородчанської районної ради від 07.06.2018 №338-18/2018, а саме, пункту 4.3.
Разом з цим, на переконання позивача, про необ'єктивність та упередженість членів комісії свідчить і те, що при показі презентації, демонстрацію якої в рамках конкурсу передбачено пунктом 4.1 вищезазначеного Положення, та під час здійснення якої велась відеофіксація, двоє з членів конкурсної комісії без надання жодних обґрунтувань та пояснень оцінили роботу заявника в « 0» балів.
Також, на переконання позивача, про очевидну протиправність рішення конкурсної комісії свідчить і заява, направлена Радником з питань організаційного забезпечення постійних комісій та депутатських фракцій, юрисконсультом районної ради, членом конкурсної комісії - ОСОБА_2 до голови конкурсної комісії ОСОБА_3, в якій зазначено, що на переконання ОСОБА_4, деякими членами конкурсної комісії порушено вимоги пунктів 1.5 та 4.3 Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Богородчанської районної ради Івано-Франківської області, оскільки останні ставили низькі оцінки одному кандидату, хоча відповідь на питання було висвітлено в повному обсязі, в той час як іншому кандидату свідомо ставили високі бали, хоча відповідь на питання була невірна.
Відтак, з метою забезпечення можливості ефективного захисту та поновлення порушеного права, заявник звернулась до суду із даною заявою.
Статтею 150 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Дослідивши наявні у матеріалах даної заяви матеріали, судом встановлено такі обставини.
Рішенням Богородчанської районної ради від 07.06.2018 №338-18/2018 затверджено Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти (надалі, також - Положення).
Згідно з пунктом 1.2, Положення визначає процедуру проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу загальної середньої освіти, метою якого є відбір осіб, здатних професійно виконувати посадові обов'язки.
Відповідно до пункту 4.1 вказаного Положення конкурсний відбір переможця конкурсу здійснюється за результатами перевірки на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти; перевірки професійної компетентності, що відбувається шляхом письмового вирішення ситуаційного завдання; публічної та відкритої презентації державною мовою перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти, а також надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії щодо проведеної презентації.
Пунктами 4.3 та 4.4 Положення передбачено, що для визначення результатів іспиту використовується така система: 5 - балів виставляються кандидатам, які в повному обсязі розкрили суть питання; 3 - бали виставляється кандидатам, які розкрили питання фрагментарно; 0 - балів виставляється кандидатам, які не відповіли на питання, або надали невірну відповідь. Члени Комісії визначають результати письмового іспиту згідно з пунктом 4.3 цього Порядку.
Судом встановлено, що 17.07.2018, відповідно до Протоколу №3, на засіданні конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора Раковецького НВК Богородчанської районної ради Івано-Франківської області визначено, що переможцем конкурсу є ОСОБА_5 (загальна кількість балів - 9,8), друге місце зайняла ОСОБА_1 (загальна кількість балів - 8,6).
Згідно з приписами пункту 6.1. Положення конкурсна комісія упродовж двох робочих днів після завершення конкурсного відбору визначає переможця конкурсу. Протягом трьох робочих днів з дня визначення переможця конкурсу голова районної ради призначає переможця конкурсу на посаду та укладає з ним строковий трудовий договір (пункт 6.2. Положення).
Доводи заявника щодо наявності ознак протиправності рішення конкурсної комісії на думку суду є передчасними і не можуть вважатися беззаперечними, без розгляду справи по суті, забезпечення засад змагальності сторін, свободи в наданні ними своїх доказів та доведення перед судом їх переконливості.
Проте, в силу вищенаведених приписів пунктів 6.1., 6.2. Положення невжиття таких заходів може істотно ускладнити поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів заявника, за захистом яких вона має намір звернутися до суду.
Наведене свідчить про наявність підстав для задоволення вимоги заявника стосовно зупинення дії рішення конкурсної комісії, оформленого Протоколом №3 засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора Раковецького НВК Богородчанської районної ради Івано-Франківської області від 17.07.2018, а подана заява про забезпечення позову підлягає задоволенню в цій частині.
Щодо вимоги позивача про заборону голові Богородчанської районної державної адміністрації укладати з переможцем конкурсу строковий трудовий договір, суд зазначає, що дана вимога заяви скерована Богородчанській районній державній адміністрації, яка безпосередньо чи її посадові особи не є особами, які можуть отримати статус учасника справи.
З даного приводу суд зазначає, що хоч пунктом 1.11 Положення і передбачено, що організацію та проведення конкурсного відбору на посаду керівника, а також роботу конкурсної комісії забезпечує управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, проте пунктом 6.2 Положення чітко встановлено, що саме голова районної ради протягом трьох робочих днів з дня визначення переможця конкурсу призначає переможця конкурсу на посаду та укладає з ним строковий трудовий договір
Крім того, на переконання суду, обраний заявником спосіб забезпечення позову, що полягає у зупиненні дії рішення конкурсної комісії, оформленого Протоколом №3 засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора Раковецького НВК Богородчанської районної ради Івано-Франківської області від 17.07.2018 є належним і достатнім способом забезпечення позову, оскільки, безпосереднім наслідком такого зупинення дії рішення конкурсної комісії є утримання відповідальних посадових осіб від реалізації його юридичного змісту.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 150, 151, 154, 156, 248, 256, 294, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити частково.
Зупинити дію рішення конкурсної комісії, оформленого Протоколом №3 засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора Раковецького НВК Богородчанської районної ради Івано-Франківської області від 17.07.2018, до набрання рішення суду в даній адміністративній справі законної сили.
В решті вимог заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовити.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.