Рішення № 75421807, 19.07.2018, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2018
Номер справи
811/1638/18
Номер документу
75421807
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2018 року м. Кропивницький справа № 811/1638/18

Кіровоградський окружний адміністративний суд, у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши, у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Подільської районної у м.Кропивницькому ради, управління соціального захисту населення виконавчого комітету Подільської районної у м.Кропивницькому ради про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправним рішення комісії виконавчого комітету Подільської районної у м. Кропивницькому ради з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, житлових субсидій та пільг від 20.12.2017 р. №46 щодо відмови в наданні йому щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;

- зобов'язати управління соціального захисту населення виконавчого комітету Подільської районної у м. Кропивницькому ради призначити та виплатити йому, як внутрішньо переміщеній особі, щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг з травня 2017 року.

Ухвалою від 04.06.2018 дану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) учасників справи (а.с.1-2).

Ухвалою від 20.06.2018 року розгляд справи призначено до розгляду в судовому засіданні (а.с.98).

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що він з 27.11.2017 перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа в управлінні соціального захисту населення Подільської районної у м.Кропивницькому раді. У відповідності до п.7 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, йому призначалась та виплачувалась щомісячна адресна допомога з 27.11.2014 в розмірі 442 грн., 27.01.2015 - 221 грн. З 26.03.2015 адресна допомога йому не призначається та не виплачується. Також зазначає, що з 02.06.2015 року він працевлаштувався, зареєструвавшись як фізична особа-підприємець. У 2017-2018 роках він звертався до відповідача-2 із заявами про призначення адресної допомоги, проте рішеннями комісії йому було відмовлено в призначення такої допомоги на підставі п.п.3, 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505. Зазначає, що відповідачами протиправно відмовлено в наданні йому щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідачем - 1 - виконавчим комітетом Подільської районної у м. Кропивницькому ради в установлений строк надано до суду відзив на позовну заяву, відповідно до змісту якого відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, оскільки позивачеві правомірно відмовлено в надані щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (а.с.70-77). При цьому зазначає, що у відповідності до п.3 Постанови Кабінету Міністрів «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до п.7 Порядку, грошова допомога не призначається.

Відповідачем - 2 управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Подільської районної у м.Кропивницькому ради в установлений строк надано до суду відзив на позовну заяву, відповідно до змісту якого відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, оскільки позивач не має права на отримання щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. (а.с.41-48).

В судове засідання, призначене на 05.07.2018 року, позивач не з'явився, подавши заяву про розгляд справи без його участі, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі (а.с.105).

Представник відповідачів, також подав заяву про розгляд справи без його участі, зазначив, що відзив на позов підтримує та просить у задоволенні позову відмовити у повному обсязі (а.с.106).

Таким чином, враховуючи викладене, а також з урахуванням приписів ч.3 ст.194, ч.4 ст.229 КАС України, суд визнав за можливе здійснити розгляд справи у порядку письмового провадження за наявними у матеріалах справи доказами.

Дослідивши докази і письмові пояснення учасників справи, викладені у заявах по суті справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою, яка перемістилась з районів проведення антитерористичної операції - м. Антрацит Луганської області та проживає в м. Кропивницькому (а.с.9-10).

З 27.11.2014 року позивач перебував на обліку як внутрішньо переміщена особа в управлінні соціального захисту Кіровської районної у м. Кіровограді ради.

З 02.06.2015 року ОСОБА_1 працевлаштувався шляхом реєстрації як фізична особа - підприємець (а.с.11).

Так, позивач зазначив, що з 26.03.2015 року адресна допомога йому відповідачем - 2 не призначена та не виплачується. Підстава для відмови - п.7 Порядку №505. Також зазначив, що в 2017 - 2018 року він повторно звертався до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Подільської районної у м. Кропивницькому ради з заявами про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам та повідомив про факт працевлаштування, проте отримав відмови.

Відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 №509, ОСОБА_1 був взятий на облік виконавчого комітету Подільської (Ленінської) районної у м.Кропивницькому (м.Кіровограді) ради, довідка від 15.05.2017р. № 0000181343 (а.с.10).

Рішенням комісії виконавчого комітету Подільської (Ленінської) районної у м.Кропивницькому (м.Кіровограді) ради від 17.05.2017 року №17, від 14.06.2017 року №21, від 20.12.2017 р. №46 та від 07.02.2018р. №6 позивачу відмовлено в призначені щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання відповідно до п.7 постанови КМУ №505 від 01.10.2014р. (а.с.12-15)

Із відмовою від 20.12.2017 р. №46 позивач не згоден, оскільки вважає, що дії відповідачів суперечать нормам діючого законодавства та фактичним обставинам справи. Просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 27.11.2014 року ОСОБА_2 звернулась до управління соціального захисту населення Кіровської районної у м.Кіровограді ради за призначенням грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам. Відповідно до вказаної заяви до складу її сім'ї входили ОСОБА_1 (чоловік) та ОСОБА_3 (дочка) (а.с.51).

Рішенням управління соціального захисту населення від 04.12.2014 року сім'ї ОСОБА_2 призначена грошова допомога на сім'ю на період з 27.11.2014 року по 26.05.2015 року, зокрема: на період з 27.11.2014 року по 26.01.2015 року в розмірі 1768,00 грн. (442,00 грн + 442,00 грн. + 884,00 грн); на період з 27.01.2015 року по 26.03.2015 року зі зменшенням допомоги для працездатних осіб на 50 відсотків в розмірі 1326,00 грн (221,00 грн + 221,00 грн + 884,00 грн); на період з 27.03.2015 року по 26.05.2015 року в розмірі 884,00 грн. (а.с.52).

Згідно з п.7 Порядку №505 якщо у складі сім'ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами І групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами І чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в районах проведення антитерористичної операції чи населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім'ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.

Враховуючи зазначене, виплата грошової допомоги для працездатних членів сім'ї ОСОБА_2 та ОСОБА_1, з 27.01.2015 року зменшена та з 27.03.2015 року припинена, на підставі пункту 7 Порядку.

Судом встановлено, що в подальшому в заявах до управління соціального захисту населення про призначенням грошової допомоги від 27.05.2015 року (а.с.53), від 04.12.2015 року (а.с.55), від 13.06.2016 року (а.с.57) та від 01.12.2016 року (а.с.59) ОСОБА_2 зазначала, що до складу її сім'ї входила ОСОБА_3 (дочка), відомості про ОСОБА_1, як члена сім'ї, не зазначались, що не спростовано позивачем.

Крім того, доказів звернення в цей період ОСОБА_1 за призначенням грошової допомоги до суду не надано.

Враховуючи зміни до Порядку №505, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 212, та на підставі цих заяв ОСОБА_2 грошова допомога не призначалась, ОСОБА_3 призначалась допомога в розмірі 884,00 грн. відповідно в період з 27.05.2015 року по 26.11.2015 року (а.с.54), з 04.12.2015 року по 26.05.2016 року (а.с.56), з 30.05.2016 року по 29.11.2016 року (а.с.58).

На підставі заяви ОСОБА_2 від 01.12.2016 року (а.с.59) призначена грошова допомога на період з 30.11.2016 року по 29.05.2017 року в розмірі 1326,00 грн. (442,00 грн. - грошова допомога ОСОБА_2, як такої, що доглядають за дитиною-інвалідом віком до 18 років, 884,00 грн. - грошова допомога ОСОБА_3 (а.с.60).

Грошова допомога ОСОБА_2 в управлінні соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної (Кіровської) районної у місті Кропивницькому (місті Кіровограді) ради була виплачена по 30.04.2017 року включно у зв'язку із зняттям з обліку як внутрішньо переміщеної особи.

У зв'язку із зміною місця проживання, на підставі заяв від 14.04.2017 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 були взяті управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради, яке перейменовано на Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради, на облік як особи, які переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (а.с.61-62).

Одночасно, 14.04.2017 року ОСОБА_2 звернулась до управління соціального захисту населення за продовженням виплати грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам до 29.05.2017 року (а.с.63).

Відповідно до заяви від 14.04.2017 року до складу її сім'ї входили ОСОБА_1 (чоловік) та ОСОБА_3 (дочка). Крім того у заяві зазначено про те, що ОСОБА_1 працює та є фізичною особою - підприємцем.

Рішенням комісії виконавчого комітету Подільської районної у місті Кропивницькому ради з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, житлових субсидій та пільг від 17.05.2017 року (протокол № 17) ОСОБА_2 призначено адресну допомогу з дати закінчення попередньої виплати, ОСОБА_1, відмовлено у призначені адресної допомоги відповідно до п.7 Порядку №505 (а.с.12).

На підставі рішення управління соціального захисту від 25.05.2017 року у зв'язку із взяттям на облік ОСОБА_2 призначено адресну допомогу з дати закінчення попередньої виплати на період з 01.05.2017 року по 29.05.2017 року, ОСОБА_1, відмовлено у призначені адресної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року №212 (а.с.64-зв.).

Судом встановлено, що 30.05.2017 року ОСОБА_2 вдруге звернулась до управління соціального захисту населення за призначенням грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам (а.с.65).

Рішенням комісії виконавчого комітету Подільської районної у місті Кропивницькому ради з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, житлових субсидій та пільг від 14.06.2017 року (протокол № 21) ОСОБА_2 призначено адресну допомогу з дати звернення, ОСОБА_1 відмовлено у призначені адресної допомоги відповідно до п.7 Порядку № 505 (а.с.13).

На підставі рішення управління соціального захисту від 19.06.2017 року ОСОБА_2 призначена грошова допомога на період з 30.05.2017 року по 29.11.2017 року в розмірі 1326,00 грн., ОСОБА_1 відмовлено у призначені адресної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року № 212 (а.с.64).

11.12.2017р. ОСОБА_2 звернулась до управління соціального захисту населення за призначенням грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам 11.12.2017 року (а.с.66).

Рішенням комісії виконавчого комітету Подільської районної у місті Кропивницькому ради з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, житлових субсидій та пільг від 20.12.2017 року (протокол № 46) ОСОБА_2 призначено адресну допомогу з дати звернення, ОСОБА_1 відмовлено у призначені адресної відповідно до п.7 постанови Кабінету Міністрів України № 505 (а.с.14).

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 року № 689 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" яка набула чинності 16.09.2017 року, внесено зміни до Порядку №505, а пункт 3 викладено в новій редакції, зокрема абзац 10 пункту 3 викладено в такій редакції - "особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога не призначається".

На підставі рішення управління соціального захисту населення від 27.12.2017 року ОСОБА_2 призначена грошова допомога на період з 11.12.2017 року по 10.06.2018 року в розмірі 2 226,90 грн., ОСОБА_1 відмовлено у призначенні адресної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 року № 689, як особі працездатного віку, якій виплату грошової допомоги було припинено відповідно до пункту 7 Порядку №505 (а.с.67).

Також, на звернення позивача щодо виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам, відповідачем-2 надано відповідь, згідно якої зазначено, що останній раз допомога на проживання була призначена з 27.11.2014 та з 27.01.2015, а з 26.03.205 припинена виплата вказаної допомоги. Також роз'яснено положення пунктів 3 та 7 Постанови Кабінету Міністрів №505 (а.с.16).

Вирішуючи позов по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з такого.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

02.09.2014 прийнятий Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», що набрав чинності 15.10.2014, яким визначені тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.

З метою обліку осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, якою затверджений Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік переміщених осіб (далі - Порядок № 509).

Згідно з пунктом 1 Порядку № 509 довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції.

01.10.2014 Кабінетом Міністрів України прийнята постанова №505, якою затверджений Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Цей Порядок визначає механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - грошова допомога).

Відповідно до пункту 2 Порядку № 505 (тут і надалі посилання на норми Порядку наводяться в редакції, яка діяла на час прийняття оскаржуваного рішення) грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Згідно з пунктом 3 Порядку № 505 грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім'ї (далі - уповноважений представник сім'ї) у таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім'ї); для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність; для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім'ї).

Загальний розмір допомоги на сім'ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім'ї та не може перевищувати 2400 гривень або 3400 гривень, якщо до складу сім'ї входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю.

Якщо у складі сім'ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім'ї або інформацією, поданою компетентним органом.

Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім'ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку (у випадку, передбаченому пунктом 5 цього Порядку) заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред'являє довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб усіх членів сім'ї.

Особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога не призначається.

Відповідно до абзаців першого, другого пункту 7 Порядку № 505 якщо у складі сім'ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або та дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім'ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.

Особи працездатного віку, яким призначено грошову допомогу, зобов'язані інформувати у триденний строк уповноважений орган про факт працевлаштування або перебування на обліку як безробітних.

Відповідно до пункту 8 Порядку № 505 уповноважені органи протягом 10 днів після подання уповноваженим представником сім'ї заяви та документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, призначають грошову допомогу або відмовляють у її призначенні, про що надають відповідне повідомлення уповноваженому представнику сім'ї.

Аналіз вказаних норм свідчить, що у разі припинення виплати особі грошової допомоги на підставі пункту 7 Порядку №505 надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, така допомога припиняється на наступний строк.

Разом з тим, пунктом 3 Порядку №505 встановлено, що особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога не призначається.

Рішення відповідача про припинення виплати щомісячної адресної допомоги, як переміщеній з тимчасово окупованої території України, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг позивачем не оскаржувалося.

Як встановлено судом, рішення №46 від 20.12.2017 р. прийнято за результатом розгляду заяви ОСОБА_2 їй призначено адресну допомогу на дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання - з дати звернення. При цьому, суд наголошує, що рішення №46 від 20.12.2017 р. прийнято за результатом розгляду заяви, яка подана ОСОБА_2, а не позивачем.

Отже, рішення комісії виконавчого комітету Подільської районної у місті Кропивницькому ради з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, житлових субсидій та пільг від 20.12.2017 року (протокол № 46) прийнято в межах повноважень та відповідно до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року №505

Згідно із ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. В даному випадку, відповідачами доведено правомірність прийнятого рішення.

Також, суд зазначає, що і позовна вимога про зобов'язання управління соціального захисту населення призначити та виплатити позивачу як внутрішньо переміщеній особі щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг з травня 2017 року є необґрунтованою, в зв'язку з тим, що рішення комісії виконавчого комітету Подільської районної у місті Кропивницькому ради з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, житлових субсидій та пільг від 17.05.2017 (протокол №17), від 14.06.2017 року (протокол № 21) відповідно до якого ОСОБА_1 було відмовлено у призначенні адресної допомоги на період з 30.05.2017 року по 29.11.2017 року позивачем не оскаржувались.

Таким чином, суд не знаходить підстав для задоволення позову.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (25006, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_2) до Виконавчого комітету Подільської районної у м. Кропивницькому ради (25006, м. Кропивницький, вул.Архітектора Паученка, 53/39, ЄДРПОУ: 04055185), Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Подільської районної у м. Кропивницькому ради (25006, м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 53/39, ЄДРПОУ: 03197629) про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Відповідно до пп.15.5 п.15 Розділу VII Перехідні положення КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду ОСОБА_4