
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
16 липня 2018 року о/об 11 год. 04 хв.Справа № 808/2032/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»» (69035, м.Запоріжжя, вул.Сєдова, буд.3; код ЄДРПОУ 40278626)
до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 39396146)
про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»» (надалі - позивач або ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»») звернулося до суду із адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Запорізькій області (надалі - відповідач або ГУ ДФС у Запорізькій області), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 15.03.2018 за №0031125001, яким до позивача застосовано штраф в розмірі 10% у сумі 35334 грн. 65 коп. за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем у позові (а.с.4-7) зазначено, що спірне податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі Акту перевірки №0467/08-01-50-01/40278626 від 20.02.2018, яким встановлено порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених ст.201, та згідно зі статтею 120-1 ПК України за затримку реєстрації податкових/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 353346 грн. 41 коп. за грудень 2017 року. 01.12.2017 між позивачем та Запорізькою ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області було укладено Договір про визнання електронних документів №829002. 16.01.2018 позивач подав Заяву про приєднання від 16.01.2018 за №1 до договору про визнання електронних документів від 01.12.2017 за №829002 за підписом директора ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»» ОСОБА_2 (ЕЦП), який було відправлено з використанням електронної пошти. Позивач отримав Квитанцію №1 від 16.01.2018 (09:54) про те, що Заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів за період січень 2018р. доставлено до ДФС України 16.01.2018 в 09:21:20 та документу призначено реєстраційний номер НОМЕР_1. Згідно Квитанції №2, яку отримано 18.01.2018 (09:13) документ (Заява про приєднання) прийнято. На підставі вказаного вище договору, 15.01.2018 позивач засобами електронного зв'язку надіслано для реєстрації в ЄРПН податкові накладні: від 29.12.2017 №21; від 26.12.2017 №14; від 28.12.2017 №12; від 26.12.2017 №15; від 29.12.2017 №22; від 26.12.2017 №16; від 29.12.2017 №18; від 29.12.2017 №19; від 19.12.2017 №9; від 19.12.2017 №23. Вказаний факт підтверджується електронним повідомленням до кожної податкової накладної, яка була зареєстрована позивачем. Оскільки між позивачем відбулися правовідносини з контрагентами, зокрема: ТОВ «КОМУНТЕХ», ТОВ «Апекс Лтд», ТОВ «Пожзахист-2006», ТОВ «Гарант-Строй 2007», ТОВ «Борис Груп», ТОВ «Комунгех», тому позивач, на виконання вимог податкового законодавства зареєстрував в Єдиному державному реєстрі податкових накладних відповідні податкові накладні вказані вище. Проте, в реєстрації податкових накладних було відмовлено. Підставою відмови вказано: «Невірний підпис - необхідно підтвердити право підпису - особа ОСОБА_3.», що підтверджується Квитанціями №1 від 16.01.2018. Згідно Договору про визнання електронних документів №829002 від 01.12.2017, позивач як платник податків, подає до органів ДФС податкові документи (звітність) в електронному вигляді засобами електронного зв'язку. За вказаним договором електронні ключі дійсні до 29.03.2018. 16.01.2018 за вих.№1 на ім'я директора ТОВ «Центр сертифікації ключів «Україна» направлено заяву про заблокування сертифікатів відкритих ключів за серійними номерами у зв'язку із зміною директора ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»». Таким чином, неприйняття звітності у вигляді податкових накладних відправлених своєчасно, а саме 15.01.2018 є, на думку позивача, неправомірним.
Позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву (а.с.79), в якому зазначено, що ГУ ДФС у Запорізькій області проведено камеральну перевірку декларації з ПДВ за грудень 2017-січень 2018 року, встановлено порушення вимог п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України в частині несвоєчасної реєстрації податкових накладних виписаних у грудні 2017р. та зареєстрованих в ЄРПН у січні 2018р. (з пропуском строку на 4 та 15 календарних днів). Враховуючи вищезазначене по ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»» 20.02.2018 складено акт камеральної перевірки №0467/08-01-50-01/40278626. Оскільки заперечення на акт не надавались, 15.03.2018 прийнято податкове повідомлення-рішення №0031125001 про застосування штрафних санкцій (10%) відповідно до п.120-1.1 ст.120-1 Податкового кодексу України за затримку реєстрації податкових накладних на 4 та 15 днів. Дію Договору про визнання електронних документів, що був 19.10.2016 узгоджений між ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»» та Запорізькою ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, припинено автоматично через зміну 12.01.2018 керівника підприємства. Новий керівник ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»» - ОСОБА_2 отримав посилений сертифікат ключа підписувача у «АЦСК ГОВ «Центр сертифікації ключів «Україна» 16.01.2018. Заява про приєднання до Договору, надіслана підприємством 16.01.2018, прийнята Запорізькою ОДПІ 17.01.2018. Податкові накладні, надіслані підприємством 15.01.2018, підписані сертифікатом ключа - ОСОБА_3, який 12.01.2018 втратив право підпису як керівник ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»» та на якого підприємством не відправлено повідомлення як на «особу, що має право підпису». Відповідно до вимог наказу Мінфіна України від 06.06.2017 №557 «Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрованого в Мінюсті України 03.08.2017 за №959/30827, автоматизована система «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України відправляла платнику квитанцію №1, з описом помилки, припущеної при формуванні податкових накладних.
Відповідач проти позову заперечував.
Розглянувши матеріали справи, суд з'ясував наступне.
20.02.2018 головним державним ревізором-інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб Вознесенівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Кулик М.В. проведено камеральну перевірку з питання своєчасності реєстрації податкових накладних податкової звітності з податку на додану вартість за грудень 2017 року платника ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»», за результатами якої складений Акт №0467/08-01-50-01/40278626 від 20.02.2018 (а.с.31).
У висновку Акту камеральної перевірки №0467/08-01-50-01/40278626 від 20.02.2018 зазначено про порушення позивачем вимог п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, а саме - перевищення 15-ти денного терміну реєстрації податкової накладної, що підлягає наданню покупцю - платнику ПДВ, в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У вказаному вище Акті камеральної перевірки №0467/08-01-50-01/40278626 від 20.02.2018 зазначено про перевищення 15-ти денного терміну реєстрації податкової накладної №23 від 19.12.2017, виписаної на користь ТОВ «КОМУНТЕХ», та ще 9 податкових накладних з простроченням у 4 дні.
Результатом розгляду ГУ ДФС у Запорізькій області Акту камеральної перевірки №0467/08-01-50-01/40278626 від 20.02.2018 стало прийняття 15.03.2018 відносно ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»» податкового повідомлення-рішення №0031125001, яким застосовано штраф в розмірі 10% у сумі 35334 грн. 65 коп. за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.32).
З приводу калькуляцій сум у сторін зауважень немає.
За змістом Акту №0467/08-01-50-01/40278626 від 20.02.2018 перевіркою встановлено порушення вимог п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України в частині несвоєчасної реєстрації податкових накладних в ЄРПН на загальну суму ПДВ 353346 грн. 41 коп.
Судом досліджено Договір про визнання електронних документів №829002 від 01.12.2017 (а.с.38-41).
Позивач подав Заяву про приєднання №1 від 16.01.2018 до Договору про визнання електронних документів №829002 від 01.12.2017 за підписом директора ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»» ОСОБА_2 (ЕЦП), який було відправлено з використанням електронної пошти (а.с.34-35).
Позивач отримав Квитанцію №1 від 16.01.2018 (09:54) про те, що Заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів за період січень 2018р. доставлено до ДФС України 16.01.2018 та документу призначено реєстраційний номер НОМЕР_1 (а.с.36).
Згідно з Квитанцією №2, яку позивачем отримано 18.01.2018 документ (Заява про приєднання) прийнято (а.с.37).
16.01.2018 за вих.№1 на ім'я директора ТОВ «Центр сертифікації ключів «Україна» направлено заяву про заблокування сертифікатів відкритих ключів за серійними номерами у зв'язку із зміною директора ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»» ОСОБА_3, яка підписана новим директором ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»» ОСОБА_2 (ЕЦП) (а.с.43-45).
15.01.2018 о 18:07, 18:08, 18:09, 18:10 позивачем (за електронно цифровим підписом директора ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»» ОСОБА_3.) засобами електронного зв'язку надіслано для реєстрації в ЄРПН податкові накладні: від 29.12.2017 за №21; від 26.12.2017 за №14; від 28.12.2017 за №12; від 26.12.2017 за №15; від 29.12.2017 за №22; від 26.12.2017 за №16; від 29.12.2017 за №18; від 29.12.2017 за №19; від 19.12.2017 за №9; від 19.12.2017 за №23 (а.с.46-72).
У той же час, згідно Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 15.01.2018 (12:45:01) керівником ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»» є ОСОБА_2 (а.с.30).
За наказом (розпорядженням) про прийняття на роботу №39-ОК від 26.02.2018 директором є ОСОБА_1 (а.с.8).
Вирішуючи по суті переданий на розсуд публічно-правовий спір суд з урахуванням викладеного вище виходить з наступного.
Відповідно до п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження. Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем. Покупцю товарів/послуг податкова накладна/розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. З метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем. Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції. Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин. Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді. Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку. Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом. Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в якій загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу протягом 365 календарних днів, що наступають за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі якщо реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена в порядку, визначеному в пункті 201.16 цієї статті, реєстрація таких податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у підпункті 201.16.4 пункту 201.16 цієї статті. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 цієї статті перебіг зазначеного строку переривається на період зупинення їх реєстрації та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 цієї статті. Якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних. Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період. Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг. У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з пунктом 201.16 цієї статті) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" , що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг. Протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою з урахуванням вимог, встановлених підпунктом 78.1.9 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, контролюючий орган зобов'язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією. Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.
У п.12 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», затвердженого 29.12.2010 постановою Кабінету Міністрів України №1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №341), зазначено: «12.Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: … наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; …».
Як передбачено п.13 - п.15 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних»: «13.За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція). 14.Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС. 15.У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття».
У досліджених судом Квитанціях №1 від 16.01.2018 до податкових накладних: від 29.12.2017 за №21; від 26.12.2017 за №14; від 28.12.2017 за №12; від 26.12.2017 за №15; від 29.12.2017 за №22; від 26.12.2017 за №16; від 29.12.2017 за №18; від 29.12.2017 за №19; від 19.12.2017 за №9; від 19.12.2017 за №23 відправлених позивачем 15.01.2018 до ЄРПН зазначено: «… ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. При необхідності виправте документ та відправте його знову. Виявлені помилки: Блок даних. Невірний підпис - необхідно підтвердити право підпису - особа: 'ДЯЧУК О.В.', серійний № сертифікату: '0100000000000000000000000000000006a25dd5'. …».
Згідно з п.1 Розділу ІІІ «Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», затвердженого 06.06.2017 Наказом Міністерства фінансів України №557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за №959/30827 (надалі - «Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами»), юридичні особи, самозайняті особи, податкові агенти, контролюючі органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування набувають статусу СЕД з дати укладення Договору, примірну форму якого визначено у додатку 1 до цього Порядку, шляхом приєднання до нього на підставі Заяви про приєднання до Договору у порядку, визначеному цим розділом. Фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються СЕД та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням ЕЦП.
Відповідно до п.4 Розділу ІІІ «Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами» підписувачем Заяви про приєднання до Договору має бути особа, яка згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) є керівником. За наявності електронної печатки на Заяву про приєднання до Договору спочатку накладається ЕЦП, після нього - електронна печатка.
Позивач не заперечує того факту, що 15.01.2018 о 18:07 ОСОБА_3 (електронним цифровим підписом якого підписані вищеназвані податкові накладні та здійснено їх надіслання до Єдиного реєстру податкових накладних) вже не був керівником ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»».
Вказаний факт підтверджує і Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 15.01.2018 о 12:45:01 (а.с.30).
Відтак, на думку суду, позивач не мав права підпису електронних документів які направлялись до ЄРПН за допомогою ЕЦП ОСОБА_3, який вже не був керівником.
Неприйняття 16.01.2018 ДФС України податкових накладних: від 29.12.2017 за №21; від 26.12.2017 за №14; від 28.12.2017 за №12; від 26.12.2017 за №15; від 29.12.2017 за №22; від 26.12.2017 за №16; від 29.12.2017 за №18; від 29.12.2017 за №19; від 19.12.2017 за №9; від 19.12.2017 за №23 - є правомірним.
Підстави неприйняття вказаних податкових накладних в ЄРПН - не є предметом розгляду у цій адміністративній справі. Позовні вимоги до ДФС України з цього приводу позивачем - не заявлені.
Позивачем документально не доведено неможливість направлення податкових накладних: від 29.12.2017 за №21; від 26.12.2017 за №14; від 28.12.2017 за №12; від 26.12.2017 за №15; від 29.12.2017 за №22; від 26.12.2017 за №16; від 29.12.2017 за №18; від 29.12.2017 за №19; від 19.12.2017 за №9; від 19.12.2017 за №23 - у дати їх складання у грудні 2017 року, а не після 15.01.2018.
Відтак, порушення, зазначені в Акті камеральної перевірки №0467/08-01-50-01/40278626 від 20.02.2018 є підтвердженими.
Відповідно до пп.6 п.1 Розділу ІІ «Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків», затвердженого 28.12.2015 Наказом Міністерства фінансів України №1204, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.2016 за №124/28254, контролюючий орган визначає суму нарахування (зменшення) грошових, податкових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми податкових зобов'язань та/або податкового кредиту та/або зменшення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, що передбачені Кодексом або іншим законодавством, і складає податкове повідомлення-рішення у випадках, якщо: в інших випадках, коли надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення передбачено законом.
Такий випадок передбачений п.120-1.1 ст.120-1 Податкового кодексу України, згідно з яким: «120-1.1. Порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; …».
З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0031125001 прийнято 15.03.2018 відповідачем обґрунтовано, з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, розсудливо, а отже є правомірним.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як зазначено у ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене вище, позовні вимоги ТОВ «БК «ЗАПОРІЖЖЯ-БУД»» не є обґрунтованими і не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
У стягненні на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судових витрат - відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.
Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.
Повний текст судового рішення складено 16.07.2018.
Суддя О.О. Прасов