
Справа № 515/387/17
Провадження № 2-а/515/27/18
Татарбунарський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
про залишення адміністративної позовної заяви без розгляду
20 липня 2018 року Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Семенюк Л.А., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Татарбунарської міської ради Одеської області про визнання рішення органу місцевого самоврядування протиправним та його скасування, -
ВСТАНОВИВ :
В провадженні Татарбунарського районого суду Одеської області перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Татарбунарської міської ради Одеської області про визнання рішення органу місцевого самоврядування протиправним та його скасування.
Справа неодноразово призначалась до слухання.
20.07.2018 року до початку розгляду справи по суті, уповноваженим представником позивачки – адвакатом ОСОБА_2, через канцелярію суду подано письмове клопотання про залишення позовної заяви його довірителя без розгляду, на підставі ст. 240 ч.1 п. 5 Кодексу адміністративного судочинства України (а.с.135).
Представник позивача – адвокат ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилась, належним чином повідомлялась про день, час та місце розгляду справи, заяви про причину неявку до суду не надала.
Представник відповідача за довіреністю ОСОБА_4 в судове засідання не з’явився, повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи, заяви про причину неявки до суду не надав.
Дослідивши матеріали позовної заяви, вирішуючи питання щодо залишення позовної заяви без розгляду, суд виходить з наступного.
Частиною 3 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За приписами ст. 44 ч. 3 п.1 Кодексу адміністративного судочинства України, особи, які беруть участь у справі, мають право подавати заяви та клопотання.
Так, відповідно до ч. 1 ст.47 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п’ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощенного позовного провадження.
Разом з тим, згідно ч. 6 ст. 47 Кодексу адміністративного судочинства України, суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Частиною 1 та ч. 3 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмові заяві. Про прийняття відмови від позову, суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі. У разі часткової відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справу щодо частини позовних вимог.
Так, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.
Враховуючи, що до початку судового розгляду уповноваженим представником позивачки ОСОБА_1 – адвокатом ОСОБА_2, який діє на підставі угоди про надання правової допомоги за №21 від 10.04.2017 року, подано заяву про залишення позову без розгляду, яка заявлена у межах наданих представнику повноважень та враховуючи, що вказані дії не суперечать закону та не порушують чиїх-небудь прав, свобод чи інтересів, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання представника позивачки, та вважає за можливе залишити позовну заяву без розгляду, оскільки останній, фактично, відкликає позовну заяву.
Згідно ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.
Вирішуючи питання щодо судових витрат, суд виходить з наступного.
Частиною 2 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами та доповненнями), сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням).
Враховуючи вищезазначену норму закону, судовий збір поверненню не підлягає, оскільки позов залишається без розгляду за клопотанням представника позивачки – адвоката ОСОБА_2
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 9, 44, 47, 189 143, 240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ :
Заяву уповноваженого представника позивачки – адвоката ОСОБА_2В про залишення позову без розгляду - задовольнити.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Татарбунарської міської ради Одеської області про визнання рішення органу місцевого самоврядування протиправним та його скасування - залишити без розгляду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду - направити позивачу.
Ухвалу суду може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області протягом п’ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 Розділу ХІІ Перехідних Положень КАС України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Семенюк