ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2010 року № 2а- 6266/09/0870
(12 год. 45 хв.)
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щербака А.А., при секретарі Запара О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом прокурора Шевченківського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної автомобільної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ :
В провадженні суду знаходиться зазначений адміністративний позов. Позовні вимоги прокурор обґрунтовує тим, що заступником начальника ТУ ГАТІ в Запорізькій області Гненним Є.В. відносно приватного підприємця ОСОБА_1 05.05.2009 року винесена постанова за № 061391 про застосування до ліцензіата фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. 00 коп. У звязку із несплатою відповідачем суми фінансової санкції позивач просить позов задовольнити та стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 зазначену суму фінансової санкції у розмірі 1700 грн. 00 коп.
У судовому засідання прокурор та представник позивача підтримали заявлені позовні вимоги повному обсязі, просили стягнути зазначену заборгованість з приватного підприємця ОСОБА_1.
Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечив, вказував що не згодний із тим, що ним було допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 08.04.2009 року уповноваженими особами ТУ ГАТІ було проведено перевірку приватного підприємця ОСОБА_1 на предмет додержання вимог Закону «Про автомобільний транспорт». Під час перевірки виявлено порушення абз.3 ч.1 ст. 60 цього закону, а саме відсутність ліцензійної картки у водія транспортного засобу ЗАЗ-Daewoo, номерний знак НОМЕР_1 під час надання послуг з перевезення вантажів. В наслідок перевірки був складений акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 08.04.2009 року, зазначений акт наданий суду.
На підставі норм законодавства заступником начальника ТУ ГАТІ в Запорізькій області Гненним Є.В. відносно приватного підприємця ОСОБА_1 05.05.2009 року винесена постанова за № 061391 про застосування до підприємця фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. 00 коп., що підтверджується копією постанови.
Згідно із ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» , державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно до ст. 48 Закону «Про автомобільний транспорт» Автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до Наказу МОЗ та МВС №124-345 «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» , а саме п.5.3. результат проведеного щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів фіксується в Журналі щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв, ф. N 137-2/о (додаток 4), після чого в шляховому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом. Штамп видається медичному працівнику в Українському медичному центрі безпеки дорожнього руху та його філіалах після проходження навчання методів проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів.
У відповідності до ст. 5 Закону «Про автомобільний транспорт» , основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.
Відповідно до абз.3 ст.60 Закону «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції визначені цією статтею, а саме: - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.ст. 39, 48 цього Закону, - передбачено штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 № 1567 (далі Порядок), за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій до порушника.
Згідно з п. 28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15-ти днів після отриманням ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Відповідач суму фінансових санкцій в добровільному порядку не сплатив, постанову від 05.05.2009 року № 061391 в судовому порядку не оскаржив. Постанова винесена з урахуванням вимог чинного законодавства.
За таких обставин, вимоги прокурора та представника позивача про стягнення з приватного підприємця ОСОБА_1 1700 грн. 00 коп. фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт суд вважає обґрунтованими, заснованими на нормах чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Стаття 60 КАС України передбачено право прокурора звертатися до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав , свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює у суді представництво інтересів держави в порядку, встановленому Кас та іншими законами України. Це право також передбачено п.2 ст. 121 Конституції України та ст.. 36-1 Закону України «Про Прокуратуру».
Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладено, ст.ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (69068, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь Державного бюджету Шевченківського району м. Запоріжжя (р/р 31114106700009, МФО 813015, ГУДКУ в Запорізькій області, ЄДРПОУ 34676911), фінансову санкцію у сумі 1700 грн. 00 коп. (одна тисяча сімсот гривень).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі (якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови) та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасної подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Постанову виготовлено в повному обсязі 25 січня 2010 року.
Суддя А.А. Щербак