
Справа №: 398/2370/18
провадження №: 3/398/633/18
ПОСТАНОВА
Іменем України
"20" липня 2018 р. Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Коліуш Г. В., за участю секретаря судового засідання Замкової Ю. С., прокурора Болгаріна Ю.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Олександрії Кіровоградської області справу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, зареєстрована та фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягалася, працює на посаді керуючого справами виконавчого комітету Новопразької селищної ради, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
До Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області надійшов протокол № 143/18 від 09.07.2018 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1
Відповідно до протоколу ОСОБА_1 будучи станом на 01.01.2018 року депутатом 7-го скликання Новопразької селищної ради Кіровоградської області та відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язаного з корупцією, несвоєчасно подала без поважних причин електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме 04.04.2018 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що з 12.11.2015 року по 01.06.2018 року була депутатом Новопразької селищної ради, раніше вже подавала декларацію за 2016 рік, вину в тому, що дійсно несвоєчасно подала декларацію, визнала, але зазначила про наявність поважних причин, які полягали у неможливості здійснити вхід до особистого кабінету з зареєстрованої адреси її електронної пошти, про що вона неодноразово повідомляла НАЗК та поштову скриньку було змінено тільки 31.03.2018 року, однак це була субота, в неї немає вдома комп’ютера, тому вона в понеділок 02.04.2018 року з робочого комп’ютера намагалася подати декларацію, однак це їй вдалося тільки 04.04.2018 року, зазначила про відсутність умислу у її діях.
Прокурор Болгарін Ю.С. в судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_1 як депутат селищної ради є суб’єктом декларування, в період з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року на тривалому лікарняному чи відпустці не перебувала, мала фізичну та технічну можливість подати декларацію, тобто в її діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно з рішенням Новопразької селищної ради Кіровоградської області від 12.11.2015 року №2 ОСОБА_1 визнана обраним депутатом як така, що набрала найбільшу кількість голосів.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зокрема, зазначені у п.1 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.5 розділу 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, про порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 будучи депутатом селищної ради, повинна була подати електронну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Проте, в порушення зазначених вимог Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 несвоєчасно подала електронну декларацію, а саме 04.04.2018 року. В ході судового розгляду поважних причин для несвоєчасної подачі електронної декларації ОСОБА_1 встановлено не було. Суд не вважає поважними причинами несвоєчасної подачі декларації неможливості здійснити вхід до особистого кабінету з зареєстрованої адреси її електронної пошти та той факт, що електронну скриньку було змінено тільки 31.03.2018 року, оскільки ОСОБА_1 звернулася до НАЗК тільки 23.03.2018 року, тоді як період подачі декларації визначений законом з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року, вона перебувала у відпустці в період з 15.02.2018 року по 17.03.2018 року, тобто у ОСОБА_1 була фізична та технічна можливість вчасно подати декларацію.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП в повній мірі підтверджується доказами дослідженими судом під час розгляду справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 143/18 від 09.07.2018 року, з яким ОСОБА_1. ознайомлена та зазначила, що згодна з ним; рішенням Новопразької селищної ради Кіровоградської області від 12.11.2015 року №2, витягом з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій щодо подання ОСОБА_1 декларації за 2017 рік саме 04.04.2018 року, а також іншими зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення в сукупності, які додані до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі вищевикладеного, беручи до уваги обставини вчинення правопорушення, особу винної, яка будучи депутатом селищної ради зарекомендувала себе з позитивної сторони, враховуючи наявність обставини, що пом'якшує її відповідальність - визнання своєї вини та відсутність обтяжуючих обставин, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу на користь держави в мінімальному розмірі, яке є достатнім заходом впливу і буде сприяти її вихованню в майбутньому.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено адміністративне стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст.279,280,283,284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4, винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Штраф вноситься порушником в установу банку України. Назва платежу "Адміністративні штрафи та інші санкції по Олександрійському району», № рахунку – 31114106011014, Назва одержувача коштів: Олександр. УК/Олександр. р-н.//21081100 (код – 37944584), Банк одержувача – Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, призначення платежу *; 121; код платника; ПІБ адмінштраф.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4, судовий збір в дохід держави в розмірі 352 грн. 40 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу - судовий збір, адміністративне правопорушення, Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Коліуш Г. В.