
ЄУН № 336/2555/18
пр. № 3/336/1340/2018
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 липня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Дацюк Ольга Ігорівна, розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 155-1 ч. 1 КУпАП ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2,—
ВСТАНОВИВ:
Постановами Шевченківського районного суду м. Запоріжжя 14.05.2018 року та 12.06.2018 року матеріали адміністративної справи стосовно ОСОБА_1 за ст. 155-1 КУпАП були повернуті для доопрацювання та належного оформлення.
17.07.2018 року матеріали вказаної адміністративної справи повторно надійшли на розгляд Шевченківського районного суду м. Запоріжжя.
Перевіривши матеріали справи, судом встановлено, що недоліки, які викладені у постановах Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 14.05.2018 року та 12.06.2018 року не усунуті, протокол про адміністративне правопорушення не приведений у відповідність до положень чинного законодавства, а матеріали справи повернуті у первісному вигляді.
Статтями 129, 129-1 Конституції України визначено, що судове рішення є обов’язковим до виконання.
Таким чином, ГУ ДФС у Запорізькій області, отримавши постанову судді Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Я.Р. Марко від 12.06.2018 року, яка набрала законної сили, мало передбачений чинним законодавством України обов'язок виконати вимоги суду, натомість постанова суду була проігнорована, що є неприпустимим та за що ст 382 КК України передбачено кримінальну відповідальність.
При цьому в обґрунтування умисного невиконання постанови судді заступник начальника ГУ ДФС у Запорізькій області посилається на положення Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення", затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 28.10.2009 року № 585.
Водночас вказана Інструкція втратила чинність ще у 2016 році на підставі Наказу Міністерства фінансів № 566 від 02.07.2016 року, тож посилання на недійсні положення чинного законодавства в обґрунтування невиконання постанови суду щонайменше грубо порушує Конституцію України.
На цей час в Україні діє Інструкція з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 02.07.2016 № 566.
Зокрема, пунктами 4, 5 Інструкції № 566 визначено, що зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
Усі реквізити Протоколу заповнюються розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до Протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як Протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
Однак, направлений до суду протокол не відповідає положенням ст 256 КУпАП, а також містить виправлення, що є неприпустимим.
Пунктом 6 цієї ж Інструкції № 566 визначено, що у Протоколі під час його складання обов'язково зазначається стаття КУпАП, згідно з якою передбачено адміністративну відповідальність. При викладенні обставин правопорушення у Протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається Протокол, та які положення законодавства порушено. Якщо є свідки правопорушення та потерпілі, до Протоколу вносяться їх прізвища, імена та по батькові, а також місце проживання.
В протоколі відсутнє як дата скоєнні правопорушення, так і не викладено суті правопорушення, а саме не вказано які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається Протокол та коли саме такі дії вчинені.
Нарешті посилання заступника начальника ГУ ДФС у Запорізькій області на непередбаченість недійсною вже як два роки Інструкцією № 585 формування матеріалів адміністративної справи не відповідають дійсності, оскільки зазначеною Інструкцією такі вимоги чітко визначені.
При цьому чинною на цей час Інструкцією № 566 вказано, що справа про адміністративне правопорушення формується особою, яка склала Протокол.
Виключень з вказаної норми чинного законодавства, яка є обов’язковою для працівників ГУ ДФС у Запорізькій області, немає.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам КУпАП, постанови суду від 14.05.2018 року та від 12.06.2018 року не виконані, у зв'язку з чим матеріали адміністративної справи мають бути повернуті для належного оформлення та приведення їх у відповідність до положень чинного законодавства.
На підставі викладеного, —
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу щодо ОСОБА_1 за ст. 155-1 ч. 1 КУпАП України повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області для оформлення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідності до вимог чинного законодавства, а також належного оформлення матеріалів адміністративної справи.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Дацюк