
Справа № 748/2284/16-ц Провадження № 22-ц/795/3/2018 Головуючий у I інстанції – ОСОБА_1 Доповідач - Євстафіїв О. К.Категорія – цивільна
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2018 року м. Чернігів
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:
головуючого - судді Євстафіїва О.К.,
суддів: Бечка Є.М., Шарапової О.Л.,
за участю секретаря Шкарупи Ю.В.,
позивач – прокурор Чернігівської області в інтересах Старобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області,
відповідачі: Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, ОСОБА_2,
особа, яка подала апеляційну скаргу - ОСОБА_2,
на рішення Чернігівського районного суду від 04 січня 2017 року; суддя - Майборода С.М.; час, місце ухвалення і дата складання повного його тексту: 09 січня 2017 року, м. Чернігів,
В С Т А Н О В И В:
У жовтні 2016 р. прокурор Чернігівської області в інтересах Старобілоуської сільської ради Чернігівського району пред'явив позов до ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області і ОСОБА_2, в якому просив визнати недійсними:
- наказ ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області від 27.07.2015 № 25-1691/2015-сг про надання ОСОБА_2 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення йому у власність земельної ділянки, розташованої на території Старобілоуської сільської ради, орієнтовною площею 2 га, для ведення особистого селянського господарства,
- наказ ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області від 05.08.2015 № 25-1900/2015-сг про затвердження проекту землеустрою і надання ОСОБА_2 у власність земельної ділянки - ріллі, кадастровий № якої 7425588600:03:000:2901, розташованої на території Старобілоуської сільської ради, площею 2 га, для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності,
- свідоцтво № 42268292, видане 14.08.2015 реєстраційною службою Чернігівського районного управління юстиції, про право власності ОСОБА_2 на земельну ділянку, площею 2 га, кадастровий № якої 7425588600:03:000:2901, для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території Старобілоуської сільської ради, та відшкодувати судові витрати. Позовні вимоги обґрунтовуються наступним. Рішенням Чернігівської районної ради від 30.09.1999 затверджено подані районним відділом земельних ресурсів матеріали по встановленню меж сільських населених пунктів району, у тому числі й с. Старий Білоус, площу якого затверджено у розмірі 457,6 га. Рішенням Старобілоуської сільської ради від 19.05.2001 у власність 13 громадян передано земельні ділянки загальною площею 2 га для ведення особистого підсобного господарства на підставі ст. 56 ЗК України, 1991 р., які в силу п. 7 Перехідних положень ЗК України, 2001 р., є власністю цих громадян. Оскільки фактична площа села становила 340,5 га, то 05.07.2008 сесією Старобілоуської сільської ради прийнято рішення про розробку проекту землеустрою щодо зміни (розширення) межі села й приведення його площі у відповідність до вказаного рішення районної ради. Технічне завдання на розробку цього проекту землеустрою затверджено Старобілоуським сільським головою 05.09.2008 й погоджено начальником Управління земельних ресурсів у Чернігівському районі і землевпорядною організацією - виконавцем робіт ПП «Аксіома». Згідно з виготовленим цим підприємством проектом землеустрою щодо зміни межі с. Старий Білоус, окрім доведення площі села до 457,6 га, до його меж передбачено включення двох земельних ділянок загальною площею 9,84 га, з яких 6,42 га - землі запасу і 3,42 га - під господарськими дворами. Цей проект погоджено компетентними державними органами влади (Управлінням Держкомзему у Чернігівському районі – висновок від 25.09.2009 № 03-08/6670, Чернігівською райдержадміністрацією - висновок від 18.09.2009 № 02-15/1566, архітектором Чернігівського району - висновок № 70 від 30.03.2009, Чернігівською облсанепідстанцією - висновок від 15.04.2009 № 02-30/34-700 та Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області – висновок від 30.03.2009 № 70). Крім того, він отримав позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації (№ 980 від 01.10.2009). Враховуючи положення ст.ст. 10, 174 ЗК України у його редакції, що була чинною у 2009 р., розроблений проект землеустрою щодо зміни меж с. Старий Білоус погоджено рішенням Старобілоуської сільської ради від 29.08.2009 та рішенням Чернігівської районної ради від 17.12.2009. яким одночасно вирішено внести пропозиції до Чернігівської обласної ради про затвердження цього проекту та зміну меж с. Старий Білоус. Оскільки відповідно до ст. 174 ЗК України з серпня 2012 року повноваження з затвердження проектів землеустрою щодо зміни меж сіл перейшли від обласних до районних рад, то рішенням Чернігівської районної ради від 07.08.2015 затверджено проект землеустрою про зміну меж с. Старий Білоус та до території цього села включено земельні ділянки загальною площею 9,84 га, з яких 6,42 га - землі запасу (рілля) і 3,42 га - землі під господарськими дворами. Передана у власність ОСОБА_2 спірна земельна ділянка сформована за рахунок земельної ділянки площею 9,84 га, яку за проектом землеустрою у 2009 році включено до території с. Старий Білоус. Наведені обставини не враховано ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області при відведенні спірної земельної ділянки у власність ОСОБА_2 Причому посадові особи ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області були достовірно обізнані про те, що відбувається процедура розширення меж с. Старий Білоус. Передача ОСОБА_2 у власність земельної ділянки, про яку йдеться, ставить під загрозу порушення права та законні інтереси мешканців с. Старий Білоус та громади району в цілому. 20.05.2016 на сесії Старобілоуської сільської ради прийнято рішення про звернення до органів прокуратури для захисту інтересів територіальної громади, яке мотивоване тим, що штатний розпис цієї сільської ради не передбачає посади юрисконсульта, а її службовці не мають юридичної освіти. Крім того, Старобілоуська сільська рада неналежно фінансується. Ці обставини в силу ст. 45 ЦПК України і ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» є підставою для представництва прокурором інтересів Старобілоуської сільської ради.
Оскаржуваним рішенням позов задоволено; з відповідачів на користь прокуратури Чернігівської області стягнуто по 2067 грн 00 коп. на відшкодування витрат по сплаті судового збору. Ухвалюючи його, суд І інстанції виходив з того, що на момент видачі ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області оспорюваних позовною стороною наказів про надання ОСОБА_2 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення йому у власність спірної земельної ділянки, про затвердження цього проекту і про надання спірної ділянки у власність ОСОБА_2, ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області знало про те, що здійснюється передача цієї ділянки у межі с. Старий Білоус, а отже йому було відомо, що задоволення заяви ОСОБА_2 про передачу спірної ділянки йому у власність порушить права та законні інтереси територіальної громади с. Старий Білоус, що проект відведення цієї ділянки не погоджено з Старобілоуською сільською радою та що на дату набуття ОСОБА_2 права власності на спірну земельну ділянку вона належала на праві власності Старобілоуській сільській раді.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати вказане рішення й ухвалити рішення про відмову у задоволенні позову. Доводи апеляційної скарги зводяться до такого:
- оспорювані накази ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області видано до прийняття Чернігівською районною радою рішення від 07.08.2015 про затвердження проекту землеустрою про зміну меж с. Старий Білоус,
- висновок суду І інстанції про набуття ОСОБА_2 права власності на спірну земельну ділянку 14.08.2015 - з моменту прийняття рішення про державну реєстрацію даного права, є хибним. Так, виходячи з сукупності приписів ст. 125 ЗК України, ч. З ст. З Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», пп. 23, 24 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабміну України від 17.10.2013 № 868 у редакціях, що діяли протягом часу виникнення й тривання спірних правовідносин, право власності на земельну ділянку, про яку йдеться, у ОСОБА_2 виникло 07.08.2015 - з дати реєстрації його заяви про державну реєстрацію права власності на цю ділянку, а не з моменту прийняття рішення про державну реєстрацію даного права. Ці обставини свідчать також і про відсутність підстав для визнання недійсним оспорюваного свідоцтва про право власності ОСОБА_2 на земельну ділянку,
- на 2009 рік - на рік виготовлення ПП «Аксіома» проекту землеустрою щодо зміни (розширення) межі с. Старий Білоус, зміна меж села здійснювалася відповідно до рішення обласної ради. Проте Чернігівською обласною радою рішення про зміну меж с. Старий Білоус на підставі вказаного проекту не приймалося,
- ОСОБА_2 набув право власності на земельну ділянку, про яку йдеться, до оприлюднення (яке мало місце 12.08.2015), а отже - до набрання чинності рішенням Чернігівської районної ради від 07.08.2015 про затвердження проекту землеустрою про зміну меж с. Старий Білоус. У зв'язку з цим для вирішення справи має бути застосовано правову позицію, висловлену Верховним Судом України у постанові від 26.10.2016 по справі № 6-805цс16,
- факт надання ОСОБА_2 спірної ділянки за рахунок земель, що перебувають у власності інших громадян, на підставі рішення виконкому Старобілоуської сільської ради від 19.05.2001 № 38, є недоведеним. Крім того, згідно з п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у редакції, чинній на дату прийняття цього рішення виконкому, вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин відносилося до виключної компетенції сільської ради, а виконком сільської ради, відповідно, не мав права вирішувати ці питання,
- оспорювані позовною стороною накази не є правочинами, а тому вони не підлягають визнанню недійсними,
- однією з підстав задоволення позову суд зазначив відсутність погодження
проекту відведення спірної земельної ділянки ОСОБА_2 Старобілоуською сільською радою. Проте суд не зазначив, якому нормативному акту це суперечить. Крім того, позовна заява не містить такої
підстави заявлених вимог, як відсутність погодження сільською радою проекту відведення спірної земельної ділянки ОСОБА_2 Отже суд вийшов за межі позовних вимог.
У судовому засіданні представник ОСОБА_2 підтримав апеляційну скаргу, представник ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області просив її задовольнити, а прокурор і Старобілоуський сільський голова просили залишити апеляційну скаргу без задоволення.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників справи, дослідивши її матеріали та обговоривши доводи апеляційної скарги, суд вважає, що вона підлягає залишенню без задоволення.
Так, по справі встановлено наступне.
Рішенням шістнадцятої сесії п’ятого скликання Старобілоуської сільської ради Чернігівського району від 05.07.2008 ухвалено виконати землевпорядні роботи по розробці проекту землеустрою щодо зміни межі с. Старий Білоус з метою приведення цієї межі у відповідність до її фактичного розташування у натурі та з визначенням площі с. Старий Білоус відповідно до рішення Чернігівської районної ради від 30.09.1999 і площі, яку потрібно додатково включити у межі села, з наступним затвердженням зміни межі села рішенням обласної ради (копія вказаного рішення на арк. 11 т. 1).
У 2009 р. Приватним підприємством «Аксіома» на виконання вищевказаного рішення сільської ради виготовлено проект землеустрою щодо зміни (розширення) межі с. Старий Білоус Старобілоуської сільської ради Чернігівського району (його копія на арк. 12-15, 21 т. 1), який погоджено у встановленому законом порядку усіма компетентними інстанціями: Управлінням земельних ресурсів у Чернігівському районі – 08.09.2008 р. (арк. 15 т. 1), Чернігівською райдержадміністрацією (копія висновку від 18.09.2009 № 02-15/1566 – арк. 16 т. 1), Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища (копія висновку № 09/647 від 02.03.2009 – арк. 17-18 т. 1), Управлінням Держкомзему у Чернігівському районі (копія висновку від 25.09.2009 № 03-08/6679 – арк. 19 т. 1), головним архітектором Чернігівського району (копія висновку від 30.03.2009 № 70 – арк. 20 т. 1) і ГУ Держкомзему у Чернігівській області (копія висновку державної експертизи землевпорядної документації від 01.10.2009 № 980 – арк. 23-24 т. 1).
Рішенням двадцять другої сесії п’ятого скликання Старобілоуської сільської ради Чернігівського району від 29.08.2009 погоджено вищевказаний проект землеустрою щодо зміни межі с. Старий Білоус і ухвалено просити Чернігівську районну раду погодити це рішення та порушити клопотання перед Чернігівською обласною радою про затвердження проекту землеустрою, про який йдеться (копія цього рішення на арк. 25-26 т. 1).
Рішенням двадцять першої сесії п’ятого скликання Чернігівської районної ради Чернігівської області від 17.12.2009 теж погоджено вищевказаний проект землеустрою щодо зміни межі с. Старий Білоус і до Чернігівської обласної ради внесено пропозицію про зміну (розширення) меж с. Старий Білоус Чернігівського району та про затвердження цього ж проекту землеустрою (копія цього рішення на арк. 27 т. 1).
26.06.2015 ОСОБА_2 подав виконуючому обов’язки начальника ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області заяву, у якій просив надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення йому у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,0000 га, яка знаходиться на території Старобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, що підтверджено копією цієї заяви (арк. 254 т. 1).
Наказом виконуючого обов’язки начальника ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області від 27.07.2015 № 25-1691/20.15.сг ОСОБА_2 надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою щодо відведення йому у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,0000 га, яка знаходиться на території Старобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, що підтверджено колпією цього наказу (арк. 33 т. 1).
Наказом виконуючого обов’язки начальника ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області від 05.08.2015 № 25-1900/20.15.сг затверджено проект землеустрою щодо відведення ОСОБА_2 у власність земельної ділянки, кадастровий № якої 7425588600:03:000:2901, для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,0000 га, яка знаходиться на території Старобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, і цю ділянку йому передано у власність що підтверджено копією цього наказу (арк. 34 т. 1).
Рішенням двадцять сьомої сесії шостого скликання Чернігівської районної ради від 07.08.2015 затверджено проект землеустрою щодо зміни (розширення) межі с. Старий Білоус на території Старобілоуської сільської ради Чернігівського району загальною площею 9,84 га і включено до меж цього села земельні ділянки загальною площею 6,42 га (ріллі земель запасу) та 3,42 га (господарських дворів) і взято до відома, що розробник документації з землеустрою (ПП «Аксіома») має у встановленому законом порядку передати на зберігання до місцевого фонду (управління Держземагентства у Чернігівському районі) документацію - проект землеустрою щодо зміни (розширення) межі с. Старий Білоус (копія цього рішення на арк. 32 т. 1). Згідно з копією повідомлення Чернігівської районної ради від 30.12.2016 № Вих.-12, згадане рішення оприлюднювалося 12.08.2015 на офіційному сайті цієї Ради http://chern-rayrada.cg.gov.ua/ (арк. 104 т. 1).
У цей же день - 07.08.2015 о 18 год. 39 хв. 16 сек. реєстраційною службою Чернігівського районного управління юстиції Чернігівської області зареєстровано за ОСОБА_2 право власності на спірну земельну ділянку, що підтверджено копією витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 42268292 від 14.08.2015 (арк. 106 т. 1) і у цей же день - 14.08.2015 реєстраційною службою Чернігівського районного управління юстиції Чернігівської області видано ОСОБА_2 свідоцтво про право власності на спірну земельну ділянку за реєстраційним № 42268292 (його копія на арк. 36 т. 1).
20-21 листопада 2016 р. 35 мешканців с. Старий Білоус, з яких 34 - учасники бойових дій та члени сімей таких, подали Старобілоуському сільському голові заяви про надання їм дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення у приватну власність земельної ділянки орієнтовною площею 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд біля об’їзної траси (копії цих заяв на арк. 170-209 т. 1).
Рішенням шостої сесії сьомого скликання Старобілоуської сільської ради Чернігівського району від 20.05.2016 доручено сільському голові звернутися до прокуратури Чернігівської області з приводу законності виділення ОСОБА_3 і ОСОБА_2 земельних ділянок по 2,0 га (кожному) для ведення особистого селянського господарства. У мотивувальній частині цього рішення зазначено, що наразі ці земельні ділянки, в тому числі й спірна, вводяться у межі с. Старий Білоус з метою передачі їх у приватну власність жителям територіальної громади, серед яких є учасники АТО (копія цього рішення на арк. 38 т. 1).
Згідно з висновком судової земельно-технічної експертизи від 16.04.2018 № 15-17, проведеної судовим експертом фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4, належна ОСОБА_2 земельна ділянка, кадастровий № якої 7425588600:03:000:2901, що розташована на території Старобілоуської сільської ради Чернігівського району, площею 2,000 га, для ведення особистого селянського господарства, повністю накладається на земельну ділянку, на якій розташоване с. Старий Білоус Чернігівського району у нинішніх його межах (арк. 321-331 т. 1).
З встановленого апеляційний суд робить наступні висновки.
Описані вище рішення Старобілоуської сільської ради Чернігівського району (шістнадцятої сесії п’ятого скликання від 05.07.2008 і двадцять другої сесії п’ятого скликання від 29.08.2009) та Чернігівської районної ради Чернігівської області (двадцять першої сесії п’ятого скликання від 17.12.2009 і двадцять сьомої сесії шостого скликання від 07.08.2015) повністю відповідають вимогам закону і натепер вони є чинними. Отже вони підлягають виконанню.
У пункті «а» ст. 2 Закону України «Про землеустрій» зазначено, що землеустрій забезпечує реалізацію державної політики щодо використання та охорони земель, здійснення земельної реформи, вдосконалення земельних відносин, наукове обґрунтування розподілу земель за цільовим призначенням з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів, формування раціональної системи землеволодіння і землекористування тощо. Статтею 6 цього ж Закону встановлено, що землеустрій базується на таких, серед інших, принципах: дотримання законності (п. «а»), організації використання та охорони земель із врахуванням узгодженості соціальних інтересів суспільства (п. «в»), створення умов для реалізації органами державної влади і місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами їхніх конституційних прав на землю (п. «г»).
У частині 2 ст. 186 ЗК України зазначено, що проекти землеустрою щодо зміни меж адміністративно-територіальних одиниць погоджуються сільськими, селищними, міськими, районними радами, райдержадміністраціями, за рахунок території яких планується здійснити розширення таких меж. Відповідно до ч. 7 ст. 118 ЗК України, невідповідність місця розташування земельної ділянки, яку особа бажає отримати у власність, вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів та проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку, є підставою для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення цієї ділянки у власність. Частина 8 цієї ж статті приписує, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому ст. 186-1 цього Кодексу. Частиною 6 ст. 186-1 ЗК України передбачено, що підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.
Згідно з ст. 122 ч. ч. 4, 8 ЗК України, передача спірної земельної ділянки у власність у цей час є компетенцією ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області. У пункті 8 Положення про Головне управління Держгеокадастру в області, що затверджене наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 03.02.2015 № 14 (зареєстрований у Мін’юсті України 18.02.2015 за № 177/26622), зазначено, що Головне управління під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування, а також підприємствами, установами організаціями на території області. Крім того, в період з 04 червня по 17 серпня 2015 р. діяв Порядок взаємодії між територіальними органами Держгеокадастру/Держземагентства під час реалізації повноважень з передачі земель та земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування (на безконкурсних засадах) для всіх потреб, затверджений наказом Держгеокадастру від 04.06.2015 № 95.
З наведених у трьох попередніх абзацах норм права та нормативних актів випливає, що до видачі оспорюваних позовною стороною наказів ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області зобов'язано було погодити передачу спірної земельної ділянки у власність ОСОБА_2 з Старобілоуською сільською радою Чернігівського району. Але цей обов'язок ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області не виконало. Причому описані вище докази свідчать про те, що с структурний підрозділ ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області, компетенція якого поширюється на Чернігівський район Чернігівської області, достовірно знав, що принаймні з 30.09.1999 по момент виникнення спірних правовідносин компетентними органами вирішувалося питання про приєднання до території с. Старий Білоус Чернігівського району спірної земельної ділянки для задоволення потреб мешканців цього села. Разом з тим відповідачами у ході розгляду справи не заперечувалося посилання позовної сторони на те, що передача ОСОБА_2 у власність спірної ділянки ставить під загрозу порушення права та законні інтереси мешканців с. Старий Білоус, і вони навіть не намагалися спростовувати це посилання. Отож передача спірної земельної ділянки у власність ОСОБА_2 спричинила дисбаланс законних інтересів останнього і територіальної громади с. Старий Білоус на користь ОСОБА_2, що в силу ч. 2 ст. 13 ЦК України є неприпустимим.
Узагальнюючи вищевикладене, апеляційний суд доходить висновку, що оскаржуваним рішенням у належний спосіб захищено права і свободи територіальної громади с. Старий Білоус. Зокрема, він відповідає ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Доводи апеляційної скарги судом відкидаються як такі, що суперечать обставинам справи, доказам, визначеним відповідно до них правовідносинам і нормативним актам, якими регулюються спірні правовідносини, що вже описані вище. Крім того:
- посилання в апеляційній скарзі на те, що оспорювані позовною стороною накази ГУ Держгеокадастру у Чернігівській обл. не є правочинами, а тому вони не підлягають визнанню недійсними, не є підставою для задоволення апеляційної скарги. Так, ці накази за своєю юридичною природою є актами органу державної влади, на підставі яких виникли спірні цивільні правовідносини. Ні ЦК України, зокрема ст. 16 цього Кодексу, на яку мається посилання у позовній заяві, ні жоден інший нормативний акт, що регулює спірні правовідносини, не містить заборони на відновлення потерпілою стороною своїх порушених прав шляхом визнання недійсним актів органу державної влади, які порушили її права та (або) законні інтереси й спричинили виникнення спору між сторонами. Крім того, наслідки визнання оспорюваних наказів незаконними, як то зазначено у п. 10 ч. 2 ст. 16 ЦК України, за своєю правовою суттю є такими самими, як і наслідки визнання їх недійсними. До того ж, згідно з ч. З цієї ж статті, наведений у ній перелік способів захисту порушеного права не є вичерпним. Також необхідно зазначити, що Цивільним кодексом України прямо передбачена можливість визнавати свідоцтво про право власності недійсним, а не незаконним (наприклад, його стаття 1301);
- твердження апелянта про те, що в оскаржуваному рішенні суд не зазначив, якому нормативному акту суперечить відсутність погодження Старобілоуською сільською радою проекту відведення спірної земельної ділянки ОСОБА_2, спростовується змістом цього рішення;
- посилання ОСОБА_2 на те, що у позовній заяві нема такої підстави заявлених вимог, як відсутність погодження сільською радою проекту відведення йому спірної земельної ділянки, спростовується змістом позовної заяви (арк. 6-7 т. 1)
Апеляційний суд вирішує справу як на підставі наданих суду І інстанції доказів, так і на підставі наданих апеляційному суду доказів, так як всі вони мають виключне значення для справи.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 374, 375, 381, 382 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а рішення Чернігівського районного суду від 04 січня 2017 року – без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, але вона може бути оскаржена до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складення повної постанови.
Повну постанову виготовлено 18.07.2018.
Головуючий:Судді: