Постанова № 75382483, 18.07.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.07.2018
Номер справи
761/45008/17
Номер документу
75382483
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 761/45008/17 Головуючий у 1 інстанції: Осаулов А.А.

Суддя-доповідач: Вівдиченко Т.Р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Судді-доповідача Суддів За участю секретаряВівдиченко Т.Р. Беспалова О.О. Сорочка Є.О. Борейко Д.Е.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 21 березня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_5 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач - ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просив визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві врахування до призначеної капітану 1 рангу ОСОБА_5 пенсії, з урахуванням усіх сум складових грошового забезпечення які були йому нараховані, у тому числі щомісячної додаткової грошової винагороди та одноразових додаткових видів грошового забезпечення і індексації за останні 24 місяці служби підряд перед звільненням до складу грошового забезпечення з якого обчислюється пенсія, та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок призначеної Капітану 1 рангу ОСОБА_5 пенсії з моменту її призначення (з 24.12.2014 року), з урахуванням усіх сум складових грошового забезпечення, які були йому нараховані, у тому числі щомісячної додаткової грошової винагороди та одноразових додаткових видів грошового забезпечення і індексації за останні 24 місяці служби підряд перед звільненням, з урахуванням Довідки від 06.11.2017р. №305/772, виданої Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних Сил України, і виплатити йому різницю, що утворилася з моменту призначення пенсії до моменту фактичного перерахунку.

Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 21 березня 2018 року позов задоволено частково.

Визнано дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови ОСОБА_5 у проведенні перерахунку пенсії із врахування відповідних грошових допомог протиправними. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити ОСОБА_5 перерахунок та виплату пенсії з 06.11.2017 року, виходячи з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням відповідно до вимог ч.3 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», враховуючи виплачене грошове забезпечення за 24 місяці перед звільненням зі служби, а саме: щомісячному додаткову грошову винагороду у сумі - 72 946,15 грн., грошову допомогу на оздоровлення в сумі - 15 272,61 грн., матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у сумі - 7 504,45 грн., премія у сумі - 12 629,57 грн., індексація у сумі - 269,18 грн., згідно Довідки від 06.11.2017р. №305/775, виданої Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних Сил України та провести виплату різниці між фактично отриманим та перерахованим розміром пенсії. В задоволенні іншої частини вимог відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, позивач - ОСОБА_5 звернувся з апеляційною скаргою, просить змінити постанову суду першої інстанції, виклавши абзац 3 резолютивної частини, в наступній редакції: «Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити ОСОБА_5 перерахунок та виплату пенсії з 24.12.2014 року, виходячи з грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням відповідно до вимог ч.3 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», враховуючи виплачене грошове забезпечення за 24 місяці перед звільненням зі служби, а саме: щомісячну додаткову грошову винагороду у сумі - 72 946,15 грн., грошову допомогу на оздоровлення в сумі - 15 272,61 грн., матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у сумі - 15 272,61 грн., премія у сумі - 20 397,73 грн., винагороду за тривалість безперервної військової служби - 1 735,00 грн., компенсація за невикористану відпустку в сумі - 3 884,08 грн, індексація у сумі - 269,18 грн., згідно Довідки від 06.11.2017р. №305/772, виданої Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних Сил України та провести виплату різниці між фактично отриманим та перерахованим розміром пенсії.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні, суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, які з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_5 є пенсіонером, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Позивач звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із заявою про перерахунок пенсії із врахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії та індексації на підставі відповідної Довідки від 06.11.2017 року №305/772.

Однак, відповідач відмовив у перерахунку пенсії, у звязку із відсутністю підстав для її перерахунку.

Вважаючи вказану відмову відповідача про перерахунок пенсії протиправною, позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів зазначає наступне.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII.

Згідно ч. 1 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей",держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 вказаного Закону, його дія поширюється, зокрема, на військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - правоохоронних органів), Державної спеціальної служби транспорту, які проходять військову службу на території України, і військовослужбовців зазначених вище військових формувань та правоохоронних органів - громадян України, які виконують військовий обов'язок за межами України, та членів їх сімей.

В силу частин другої-четвертої статті дев'ятої Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 (далі по тексту - Порядок).

Згідно п. 7 вказаного Порядку, в редакції на час виникнення у позивача права на пенсію за вислугою років, пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, яка діяла на час виникнення в позивача права на пенсію), пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Також, пізніше вказана частина статті була змінена, а саме: пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, що діяла на час виникнення у позивача права на отримання пенсії), до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: 1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно із цим Законом були фактично обчислені та сплачені страхові внески до Пенсійного фонду в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески; 2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України від 20 грудня 1991р. № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі по тексту - Закон № 2011-XII).

Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені статтею 38 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» пільги, гарантії та компенсації.

В силу ч.ч. 1 та 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (далі по тексту - постанова № 1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону № 2011-ХІІ), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою № 1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260 (зареєстровано в МЮ України 14 липня 2008р. за № 638/15329; далі по тексту - Інструкція). Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).

Отже, зазначені види допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

За таких обставин, щомісячна додаткова грошова винагорода, винагорода за тривалість безперервної військової служби та грошові премії, які позивач отримував під час проходження служби, з яких нараховані і сплачені страхові внески, мають бути включені до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.

Включення не регулярних виплат до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія означатиме, що особа двічі користується соціальною пільгою: у першому випадку - одноразово, у другому - регулярно отримуючи пенсію, що суперечить принципам соціального забезпечення.

З огляду на вищевказане, вимоги апелянта про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити нарахування та виплату йому пенсії на підставі довідки Фінансового управління Генерального штату Збройних Сил України від 06.11.2017 року №305/772 з включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) пенсія: щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за тривалість безперервної військової служби, премій, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є правомірними.

Разом з тим, згідно частин першої-другої ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

З огляду на вказане колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про задоволення позовних вимог щодо перерахунку пенсії підлягає саме з 06.11.2017 року з часу отримання позивачем довідки, тобто, часу коли він зміг дізнатися про порушення своїх прав.

Разом з тим, з резолютивної частини рішення суду першої інстанції вбачається, що судом зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії, враховуючи виплачене грошове забезпечення за 24 місяці перед звільненням зі служби, а саме: щомісячну додаткову грошову винагороду у сумі - 72 946,15 грн., грошову допомогу на оздоровлення в сумі - 15 272,61 грн., матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у сумі - 7 504,45 грн., премія у сумі - 12 629,57 грн., індексація у сумі - 269,18 грн., згідно Довідки від 06.11.2017р. №305/775, виданої Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних Сил України та провести виплату різниці між фактично отриманим та перерахованим розміром пенсії.

Проте, згідно Довідки виданої Фінансовим управлінням Генерального штату Збройних Сил України від 06.11.2017 року №305/772 про нараховані (виплачені) види грошового забезпечення ОСОБА_5 (із розшифровкою таких виплат за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією), то за період з січня 2013 року по грудень 2014 року, останньому було нараховано: щомісячну додаткову грошову винагороду у сумі - 72 946,15 грн., грошову допомогу на оздоровлення в сумі - 15 272,61 грн., матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у сумі - 15 272,61 грн., премія - 20397, 73 грн., винагороду за тривалість безперервної військової служби - 1 735,00 грн., компенсація за невикористану відпустку в сумі - 3 884,08 грн., індексація у сумі - 269,18 грн., одноразова допомога при звільненні з військової служби - 97 102,00 грн., згідно Довідки від 06.11.2017р. №305/772, виданої Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних Сил України та провести виплату різниці між фактично отриманим та перерахованим розміром пенсії».

Таким чином, судом першої інстанції не вірно визначено суми деяких складових грошового забезпечення позивача, з якого призначається (обчислюється) пенсія.

Отже, враховуючи, право позивача на перерахунок його пенсії з 06.11.2017 року, та те, що станом на час розгляду та вирішення даної справи доказів здійснення такого перерахунку пенсійним органом не надано, колегія суддів дійшла висновку про необхідність зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 06.11.2017 року, на підставі довідки від 06.11.2017р. №305/772, виданої Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних Сил України, виходячи з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, відповідно до вимог ч.3 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», враховуючи виплачене грошове забезпечення за 24 місяці перед звільненням зі служби, а саме: щомісячну додаткову грошову винагороду у сумі - 72 946,15 грн., грошову допомогу на оздоровлення в сумі - 15 272,61 грн., матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у сумі - 15 272,61 грн., винагороду за тривалість безперервної військової служби - 1 735,00 грн., премія у сумі - 20 397,73 грн., індексація у сумі - 269,18 грн. та провести виплату різниці між фактично отриманим та перерахованим розміром пенсії.

Аналізуючи обставини справи та норми чинного законодавства, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції невірно визначено суми деяких складових грошового забезпечення позивача з якого призначається (обчислюється) пенсія, що призвело до неправильного вирішення справи в цій частині, у зв'язку з цим виникає необхідність у частковому задоволенні апеляційної скарги та, відповідно, у зміні постанови Шевченківського районного суду м. Києва від 21 березня 2018 року, виклавши абзац третій резолютивної частини рішення, в наступній редакції: «Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у місті Києві здійснити ОСОБА_5 перерахунок та виплату пенсії з 06.11.2017 року, виходячи з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, відповідно до вимог ч.3 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», враховуючи виплачене грошове забезпечення за 24 місяці перед звільненням зі служби, а саме: щомісячну додаткову грошову винагороду у сумі - 72 946,15 грн., грошову допомогу на оздоровлення в сумі - 15 272,61 грн., матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у сумі - 15 272,61 грн., винагороду за тривалість безперервної військової служби - 1 735,00 грн., премія у сумі - 20 397,73 грн., індексація у сумі - 269,18 грн., згідно Довідки від 06.11.2017р. №305/772, виданої Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних Сил України та провести виплату різниці між фактично отриманим та перерахованим розміром пенсії».

Відповідно до ч. 1ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 ст. 77 КАС України).

Відповідно до ч. 3 ст. 242 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

З підстав вищенаведеного, колегія суддів вважає, що висновки суду першої інстанції частково не відповідають встановленим обставинам по справі, допущені судом першої інстанції порушення норм матеріального права частково призвели до неправильного вирішення справи, а тому оскаржувана постанова підлягає зміні, в частині періоду перерахунку пенсії.

Відповідно до частини першої статті 317 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Керуючись ст. ст.243, 250, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5 задовольнити частково.

Рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 21 березня 2018 року змінити, виклавши абзац третій резолютивної частини рішення, в наступній редакції:

«Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у місті Києві здійснити ОСОБА_5 перерахунок та виплату пенсії з 06.11.2017 року, виходячи з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням відповідно до вимог ч.3 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», враховуючи виплачене грошове забезпечення за 24 місяці перед звільненням зі служби, а саме: щомісячну додаткову грошову винагороду у сумі - 72 946,15 грн., грошову допомогу на оздоровлення в сумі - 15 272,61 грн., матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у сумі - 15 272,61 грн., винагороду за тривалість безперервної військової служби - 1 735,00 грн., премія у сумі - 20 397,73 грн., індексація у сумі - 269,18 грн., згідно Довідки від 06.11.2017р. №305/772, виданої Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних Сил України та провести виплату різниці між фактично отриманим та перерахованим розміром пенсії».

В решті - рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 21 березня 2018 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду в порядку і строки, визначені статтями 328-329 КАС України.

Суддя-доповідач Судді Вівдиченко Т.Р. Беспалов О.О. Сорочко Є.О.Повний текст постанови виготовлено 19.07.2018 року