
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 810/1376/16
УХВАЛА
про відмову у задоволенні клопотання про закриття апеляційного провадження
18 липня 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - доповідача Глущенко Я.Б ,
суддів Кузьмишиної О.М., Пилипенко О.Є.,
секретаря Андрієнко Н.А.
за участю:
позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: Мягкового О.В.,
представника апелянта: Приступи О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації в Київській області, третя особа Бориспільський міськрайонний суд Київської області про зобов'язання вчинити дії, за апеляційною скаргою Державної судової адміністрації України на постанову Київського окружного адміністративного суду від 08 червня 2016 року, -
У С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася у суд із позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації в Київській області, у якому просила зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату її заробітної плати з урахуванням надбавок та інших виплат, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу, за період з 26.10.2014 по 28.03.2015 згідно з вимогами статті 144 Закону «Про судоустрій та статус суддів», а також за період з 29.03.2015 по день прийняття судового рішення - відповідно до статті 147 Закону «Про судоустрій та статус суддів».
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 08 червня 2016 року позов задоволено частково: зобов'язано Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Київській області здійснити перерахунок та виплату на корить ОСОБА_1 заробітної плати (з урахуванням надбавок та інших виплат, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу) за період з 26.10.2014 по 28.03.2015 відповідно до вимог статті 144 Закону «Про судоустрій та статус суддів» (у редакції Закону від 07.07.2010 р. № 2453-VI) та за період з 29.03.2015 по 31.12.2015 - відповідно до вимог статті 147 Закону «Про судоустрій і статус суддів» (у редакції Закону від 12.02.2015 № 192-VIII). У задоволенні решти позову відмовлено.
Не погоджуючись із судовим рішенням Державна судова адміністрація України подала апеляційну скаргу, у якій просить скасувати постанову суду та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.
Ухвалами Київського апеляційного адміністративного суду від 13 червня 2018 року відкрито апеляційне провадження та призначено справу до розгляду на 18 липня 2018 року.
В судовому засіданні апеляційного суду позивачем заявлено клопотання про закриття апеляційного провадження на підставі п. 3 ч. 1 ст. 305 КАС, через те, що постановою суду першої інстанції не вирішувалося питання про права, свободи, інтереси та (або) обов'язки ДСА України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку учасників справи, колегія суддів доходить висновку, що клопотання задоволенню не підлягає, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 КАС учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За ч. 4 цієї статті після відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою особи, яка не брала участі у справі, але суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, така особа користується процесуальними правами і несе процесуальні обов'язки учасника справи.
Як зазначалося вище, постановою Київського окружного адміністративного суду від 08 червня 2016 року зобов'язано Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Київській області здійснити перерахунок та виплату на корить ОСОБА_1 заробітної плати (з урахуванням надбавок та інших виплат, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу) за період з 26.10.2014 по 28.03.2015 відповідно до вимог статті 144 Закону «Про судоустрій та статус суддів» (у редакції Закону від 07.07.2010 р. № 2453-VI) та за період з 29.03.2015 по 31.12.2015 - відповідно до вимог статті 147 Закону «Про судоустрій і статус суддів» (у редакції Закону від 12.02.2015 № 192-VIII).
Відповідно до ст. 148 Закону «Про судоустрій і статус суддів України» фінансування всіх судів в Україні здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Видатки загального фонду Державного бюджету України на утримання судів належать до захищених статей видатків Державного бюджету України.
Функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють: Верховний Суд - щодо фінансового забезпечення його діяльності; Державна судова адміністрація України - щодо фінансового забезпечення діяльності всіх інших судів, діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, органів суддівського самоврядування, Національної школи суддів України, Служби судової охорони та Державної судової адміністрації України.
Згідно з ч. 5 ст. 122 Бюджетного кодексу Державна судова адміністрація України, як головний розпорядник бюджетних коштів: розробляє плани діяльності на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди; організовує та забезпечує на підставі плану діяльності та індикативних прогнозних показників бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди складання проекту кошторису та бюджетного запиту і подає їх Міністерству фінансів України; отримує бюджетні призначення шляхом їх затвердження у законі про Державний бюджет України; затверджує кошториси розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня; розробляє проекти порядків використання коштів державного бюджету за бюджетними програмами; розробляє та затверджує паспорти бюджетних програм і складає звіти про їх виконання; здійснює аналіз показників виконання бюджетних програм; здійснює внутрішній контроль за повнотою надходжень, взяттям бюджетних зобов'язань розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів і витрачанням ними бюджетних коштів.
Отже, Державна судова адміністрація України здійснює управління бюджетними коштами у межах встановлених бюджетних повноважень, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі.
Таким чином, оскільки рішення у даній справі безпосередньо впливає на права та інтереси Державної судової адміністрації України, як головного розпорядника бюджетних коштів, підстави для закриття апеляційного провадження у справі на підставі п. 3 ч. 1 ст. 305 КАС відсутні.
Керуючись ст.ст. 293, 305, 321, 325 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про закриття апеляційного провадження у справі відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя - доповідач Я.Б. Глущенко суддя О.М. Кузьмишина суддя О.Є. Пилипенко