
Справа 350/1174/18
Номер провадження 3/350/423/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 липня 2018 року смт.Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Максимів І.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Рожнятівського відділення поліції Калуського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, вул, Грушевського, 35, Рожнятівського району Івано-Франківської області, не працюючого, за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
27.06.2018 року до Рожнятівського районного суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративні правопорушення серії БД №394608 від 21.06.2018 року ОСОБА_1, 21.06.2018 року о 17 год. 30 хв. в с. Спас, по вул. Січових Стрільців, Рожнятівського району, керував трактором марки «Сінтай 220», реєстраційний номерний знак НОМЕР_1, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння очей, тремтіння пальців рук). Від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі відмовився, чим порушив п. 2.5 ПДР.
Згідно з ч. 2 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення розглядає певні питання, в тому числі чи правильно складений протокол або інші матеріали справи про адміністративні правопорушення, чи підсудний даний адміністративний протокол розгляду саме цьому суду.
У випадку якщо при підготовці до розгляду адміністративного матеріалу будуть виявлені недоліки в протоколі або в інших матеріалах справи, то такі документу направляються до органу, який склав такий матеріал про адміністративне правопорушення.
Виходячи зі змісту ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності, окрім виключень, зазначених у ст. 258 КУпАП. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП), у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
З протоколу вбачається, що він складений в с. Спас по вул. С.Стрільців Рожнятіського району в присутності двох свідків, однак письмові пояснення таких свідків в матеріалах відсутні.
Інструкцією «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» передбачено, що «огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються: письмові пояснення свідків правопорушення, у разі їх наявності. У разі оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, частинами першою - четвертою ст. 130 КУпАП, наявність свідків є обов'язковою.
Крім цього, адреси проживання свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 які зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення вказані не повно, тому суд позбавлений можливості виклику вказаних свідків для отримання пояснень, що унеможливлює розгляд справи по суті у розумні строки. Також у протоколі зазначено, що до протоколу додано фото-відеофіксацію правопорушення, однак такий в матеріалах справи відсутній.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне направити матеріали на доопрацювання з метою встановлення повної адреси проживання осіб, що зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення як свідки та долучення диску з фото-відео фіксацією зазначеного у протоколі правопорушення.
Керуючись ст.ст. 256, 266, 278, 283, 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП повернути до Косівського ВП ГУНП в Івано-Франківській області для усунення вказаних недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Максимів І.В.