
Копія
Справа № 822/1939/18
РІШЕННЯ
іменем України
17 липня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить:
- адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії задовольнити;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо вчинення дій, спрямованих на забезпечення прийняття відповідного рішення про призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років згідно Закону № 2262-ХІІ на підставі документів, що 29.03.2018 року за вх. №4822/03 надійшли з уповноваженого структурного підрозділу управління МВС України в Хмельницькій області для прийняття рішення щодо призначення пенсії згідно вказаного в них Закону № 2262-ХІІ.;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області прийняти відповідне рішення та/або розпорядження про призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з дня набуття на неї права згідно Закону № 2262-ХІІ на підставі документів, що 29.03.2018 року за вх. №4822/03 надійшли з уповноваженого структурного підрозділу управління МВС України в Хмельницькій області для прийняття рішення щодо призначення пенсії за вислугу років згідно вказаного в цих документах Закону № 2262-ХІІ;
- стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати за сплату судового збору в загальному розмірі 704 гривні 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він 08.12.2017 звернувся до відповідача із мотивованою заявою від 08.12.2017 та доданими додатковими документами (додаток до позову №3) про переведення пенсії за віком згідно Закону України від 9 липня 2003 року № 105 8-ІV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на інший вид пенсії, а саме: - за вислугу років згідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", набуття довічного права на яку станом на 06.08.2002 року передує виникненню права на пенсійне забезпечення за віком у 2008 році. Відповідач 29.12.2017 надав позивачу лист №1253/Д-8 за результатами розгляду заяви від 08.12.2017, в якому роз'яснено чинне пенсійне законодавство, та доведено до відома позивача об'єктивний висновок щодо того, що з питанням визначення права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також подання для призначення пенсії, позивачу необхідно звернутися із заявою та всіма необхідними документами в уповноважений структурний підрозділ силового відомства, з якого він був звільнений зі служби." 19.01.2018 позивач звернувся в установленому порядку до Голови ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області із заявою про вчинення певних дій, спрямованих на виконання заяви від 08.12.2017р. про перехід на пенсійне забезпечення відповідно до статей 1, 2, п. «б» ст. 12 Закону № 2262-ХІІ (в редакції Закону від 4 липня 2002 р. № 51-IV, який набув чинності 6 серпня 2002 р. та має статус чинний, поточна редакція - Прийняття від 04.07.2002) (додаток до позову №5). В листі від 15.03.2018 за підписом заступника голови ліквідаційної комісії управління МВСУ в Хмельницькій області наведено висновок щодо того, що відповідно до постанови Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» для оформлення подання про призначення пенсії позивачу необхідно особисто прибути в сектор з питань пенсійного забезпечення ГУНП з відповідними документами. Окрім того позивача повідомлено, що для прийняття рішення щодо призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» його матеріали будуть передані до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області за адресою м. Хмельницький, вул. Герцена, 10. 29 березня 2018 року структурним підрозділом управління МВС України в Хмельницькій області на адресу відповідача направлено заяву позивача від 19.03.2018р., подання від 19.03.2018, розрахунок вислуги років на пенсію та інші документи для прийняття рішення щодо призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ. Однак відповідачем в порушення вимог п. 17 Порядку №3-1, у 10-ти денний строк з дня отримання документів, відповідне рішення, яке б створювало правові наслідки про відмову в призначення пенсії за вислугу років згідно Закону № 2262-ХІІ, внаслідок відсутності правових підстав правомірно не приймалося та належним чином не оформлювалося. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними та такими, що порушують його законне право на пенсійне забезпечення, внаслідок чого звернувся до суду з адміністративним позовом.
На підставі вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалою суду від 07.06.2018 року вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
У строк встановлений судом, відповідач 26.06.2018 р. надав відзив, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказану позицію обґрунтовує тим, що підстав для зобов'язання головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області прийняти відповідне рішення та/або розпорядження про призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з дня набуття на неї права згідно Закону № 2262-ХІІ на підставі документів, що 29.03.2018 року за вх. № 4822/03 надійшли з уповноваженого структурного підрозділу управління МВС України в Хмельницькій області для прийняття рішення щодо призначення пенсії за вислугу років згідно вказаного в цих документах Закону № 2262-ХІІ немає, оскільки згідно п. «б» ст. 12 Закону (в редакції чинній на час звернення позивача з заявою щодо призначення пенсії) пенсія особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба. На час звільнення зі служби позивач не досягнув 45-річного віку (на момент звільнення позивачу було 43 роки) так як це передбачено чинним законодавством. З заявою про призначення пенсії згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» відповідно до вимог Порядку позивач звернувся 19.03.2018 року у зв'язку з чим його посилання на норми Закону (в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" від 04.07.2002 року № 51-IV) є помилковим, оскільки до зазначених правовідносин має застосовуватись норма закону яка діяла на час звернення позивача за призначенням пенсії. Окрім того згідно абз. 2 п. 7 Порядку для призначення пенсії за вислугу років подається довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, проте вищевказана довідка в пакеті документів, що були направленні ліквідаційною комісією УМВС України в Хмельницькій області на адресу управління 29.03.2018 року була відсутня, що також унеможливлює призначення пенсії за вислугу років позивачу. Також, відповідач зазначив, що позовна вимога позивача про прийняття рішення та/або розпорядження про призначення пенсії позивачу є необґрунтованою та безпідставною, так, як головним управління надано вичерпну відповідь листом № 8820/03 від 12.04.2018 року, з посиланням на нормативні акти та повним викладенням обставин щодо питань порушених у в листі №40/121/49-2018 від 19.03.2018 року. Відповідь надано в строки, передбачені законодавством України. Лист від 12.04.2018 року № 8820/03 є рішенням суб'єкта владних повноважень щодо вирішення питання, яке поставлене в листі №40/121/49-2018 від 19.03.2018 року ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області.
Також представником відповідача подано заяви про розгляд справи в судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін та про залучення третьої особи, однак суд дійшов висновку, що в задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін необхідно відмовити, оскільки статтею 263 КАС України передбачено категорію справ, які розглядаються за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Щодо залучення третьої особи суд зазначає, що необхідною умовою залучення третіх осіб є той факт, що судове рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки осіб, які не є стороною у справі. Розглянувши подану заяву суд, не виявив обставин, за яких рішення у даній справі може вплинути на її права, інтереси або обов'язки.
Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.
ОСОБА_2 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та отримує пенсію за віком.
08.12.2017 ОСОБА_2 звернувся до головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з заявою про перехід на пенсійне забезпечення відповідно до статей 1, 2 п. «б» ст. 12 Закону 2262-ХІІ (в редакції Закону від 4 липня 2002 р. №51 -IV, який набув чинності 6 серпня 2002 р.).
29.12.2017 головним управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області на адресу позивача направлено лист № 1253/Д-8, в якому відповідач повідомив позивача про детальне роз'яснення щодо порядку призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон).
19.01.2018 позивач звернувся до голови ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області з заявою про перехід на пенсійне забезпечення відповідно до статей 1, 2 п. «б» ст. 12 Закону 2262-ХІІ (в редакції Закону від 4 липня 2002 р. №51 -IV, який набув чинності 6 серпня 2002 р.) та відповідними документами.
29.03.2018 на адресу головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області направлено заяву ОСОБА_1 від 19.03.2018 та пакет документів для прийняття рішення щодо призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону.
Згідно поданих документів ОСОБА_3 звільнений з Кам'янець-Подільського райвиконкому управління внутрішніх справ Хмельницького облвиконкому 13.04.1990 року. Вислуга років станом на момент звільнення становить 14 років 7 місяців 7 днів. Страховий стаж позивачу визначений станом на 26.11.2002 p., який для призначення пенсії складає 36 років 3 місяці 29 днів.
Листом № 8820/03 від 12.04.2018 року головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повернуло документи до ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області, без прийняття відповідного рішення про призначення чи про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 за вислугу років відповідно до Закону.
Позивач не погодившись із такими діями відповідача звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.
За частиною другою статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Завданням адміністративного судочинства, відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частиною 3 ст. 9 КАС України визначено, що кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким чином, обрання способу захисту є виключним правом особи, що звертається за захистом своїх прав та інтересів. Праву позивача на вибір способу захисту кореспондує обов'язок доведення перед судом його належності, тобто здатності ефективно сприяти відновленню порушених прав та інтересів.
За частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ ( далі - Закон № 2262-ХІІ).
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 р. № 1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" врегульовано постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 р., № 3-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"" ( далі - Порядок № 3-1), яким, зокрема, передбачено :
- заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).
Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи). ( пункт 1 цього Порядку);
- днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу, що призначає пенсії, письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дати їх відправлення. У разі, якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, заявнику (посадовій особі уповноваженого структурного підрозділу) роз'яснюється, які документи необхідно надати додатково. При поданні документів до закінчення тримісячного терміну з дня отримання роз'яснення днем звернення за призначенням пенсії вважається день подання заяви або дата відправлення документів поштою. ( пункт 6 цього Порядку);
- уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. (п. 12 зазначеного Порядку).
З огляду на вказані приписи Порядку № 3-1 заяви про призначення пенсій за вислугу років особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262-ХІІ, подаються цими особами до Головних управлінь Пенсійного фонду України в областях, як органів, що призначає пенсії, через уповноважені структурні підрозділи, в даному випадку, ліквідаційна комісія управління МВС України в Хмельницькій області.
В свою чергу, рішення щодо призначення або відмови в призначенні певного виду пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» приймають органи Пенсійного фонду України (ст. 49 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»).
З матеріалів справи вбачається, що 08.12.2017 позивач звернувся до відповідача із заявою про перехід на пенсійне забезпечення відповідно до статей 1, 2 п. «б» ст. 12 Закону 2262-ХІІ (в редакції Закону від 4 липня 2002 р. №51 -IV, який набув чинності 6 серпня 2002 р.).
В матеріалах справи наявний лист-відповідь ГУ Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 29.12.2017 року за вих. №1253/Д-8, адресований ОСОБА_1 про результати розгляду його звернення щодо призначення пенсії, яким повідомлено, що відповідно до Порядку № 3-1 позивач повинен звернутись із заявою про призначення пенсії через уповноважений структурний підрозділ, на який покладено функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів.
В ході розгляду справи та з наявних в матеріалах справи документів, судом встановлено, що позивач 19.03.2018 повторно звертався до відповідача з заявою відповідно до Порядку № 3-1, як це зазначило ГУ Пенсійного фонду України в Хмельницькій області у своєму листі.
Суд відхиляє твердження відповідача про надання відповіді листом від 12.04.2018 № 8820/03 на заяву позивача від 19.03.2018, оскільки зазначеним листом повернуто до ліквідаційної комісії управління МВС України в Хмельницькій області документи, а не розглянуто заяву по суті. А тому, з урахуванням викладеного суд вважає, що відповідачем протиправно не розглянуто заяву позивача від 19.03.2018 у відповідності до законодавства України.
Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача про визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо вчинення дій, спрямованих на забезпечення прийняття відповідного рішення про призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років згідно Закону № 2262-ХІІ на підставі документів, що 29.03.2018 року за вх. №4822/03 надійшли з уповноваженого структурного підрозділу управління МВС України в Хмельницькій області для прийняття рішення щодо призначення пенсії згідно вказаного в них Закону № 2262-ХІІ. є обґрунтованими, та такими, що належать до задоволення.
Щодо позовних вимог позивача про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області прийняти відповідне рішення та/або розпорядження про призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з дня набуття на неї права згідно Закону № 2262-ХІІ на підставі документів, що 29.03.2018 року за вх. №4822/03 надійшли з уповноваженого структурного підрозділу управління МВС України в Хмельницькій області для прийняття рішення щодо призначення пенсії за вислугу років згідно вказаного в цих документах Закону № 2262-ХІІ, суд зазначає наступне.
Перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим ч.2 ст.2 КАС України критеріям, суд не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше було б порушено принцип розподілу влади.
Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених проектом нормативно-правового акта.
Отже, дискреційне право органу виконавчої влади обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків.
Наділивши державні органи дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному органу держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення.
Відповідно до ч. 4 ст. 245 КАС України у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Частиною 1 ст.2 КАС України вказано, серед іншого, що завданням адміністративного судочинства є вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Вказана норма, у сукупності з наведеними положеннями ч.4 ст. 245 КАС України та наявністю у відповідача права діяти на власний розсуд, покладає на суд обов'язок зобов'язати відповідача вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Аналізуючи зазначене, з метою належного захисту прав позивача, та з метою невтручання в дискреційні повноваження відповідача, суд вважає за необхідне визначити спосіб захисту порушеного права позивача, шляхом зобов'язання відповідача розглянути заяву ОСОБА_1 від 19.01.2018, та прийняти за результатами її розгляду, у відповідності до вимог чинного законодавства України, відповідне рішення про призначення призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» або вмотивовану відмову у її призначенні.
Враховуючи вищевикладене, виходячи з меж заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії є обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини третьої статті 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
За таких обставин, враховуючи, що позов задоволено частково судові витрати понесені позивачем у даній справі стягуються пропорційно задоволеним вимогам в сумі 352,40 грн. підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо вчинення дій, спрямованих на забезпечення прийняття відповідного рішення про призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років згідно Закону № 2262-ХІІ на підставі документів, що 29.03.2018 року за вх. №4822/03 надійшли з уповноваженого структурного підрозділу управління МВС України в Хмельницькій області для прийняття рішення щодо призначення пенсії згідно вказаного в них Закону № 2262-ХІІ.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області розглянути заяву ОСОБА_1 від 19.01.2018 про перехід на пенсійне забезпечення відповідно до статей 1, 2, п. «б» статті 12 Закону 2262-ХІІ (в редакції Закону від 4 липня 2002 р. №51 -IV, який набув чинності 6 серпня 2002 р.), та прийняти за результатами її розгляду, у відповідності до вимог чинного законодавства України, відповідне рішення.
В задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) судовий збір в сумі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп., за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (ідентифікаційний код - 21318350).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з його підписання.
Позивач: ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 32300, ідентифікаційний код - НОМЕР_1).
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (29013, м. Хмельницький, вул. Герцена, 10, ідентифікаційний код - 21318350).
Головуючий суддя /підпис/ ОСОБА_4 "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_4