Рішення № 75380182, 19.07.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2018
Номер справи
820/4559/18
Номер документу
75380182
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 липня 2018 р. № 820/4559/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Панова М.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Харківській області №2038-98/1303 від 14.03.2017 щодо нарахування ОСОБА_1 транспортного податку за 2017 рік на суму 25000 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що рішення відповідача є протиправним та таким, що суперечить нормам законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та була отримана ним 15.06.2018, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.

Відповідачем подано до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду відзив на адміністративний позов, в якому зазначає, що податкове повідомлення-рішення є правомірним, та прийнятим з дотриманням вимог чинного законодавства. В задоволенні позову просив відмовити.

Згідно ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, виходячи з наступного.

Позивач, ОСОБА_1, у 2017 році був власником транспортного засобу марки TESLA, модель MODEL S, тип пального - електро, 2016 року випуску, д.н.з АX1010ВН.

Відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішенням від 14.03.2017 №2038-98/1303, яким позивачу нараховано зобов'язання щодо сплати транспортного податку з фізичних осіб за 2017 рік у сумі 25000 грн.

Законом України №71-VIII від 28.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з 01.01.2015 введено в дію статтю 267 Податкового кодексу України «Транспортний податок».

Підпунктом 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України передбачено, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України є об'єктами оподаткування.

Обчислення транспортного податку за 2017 рік по транспортному засобу - легковому автомобілю марки TESLA MODEL S 2016 року випуску, тип пального - Е, державний номер НОМЕР_1, який є власністю ОСОБА_1 (дата реєстрації транспортного засобу 28.04.2016 р.), здійснено на підставі ст. 267 Податкового кодексу України, за місцем реєстрації платника податку.

Згідно з пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 та пп. 267.3.1 п. 267.3 ст. 267 Податкового кодексу України в редакції, яка діє на момент спірних правовідносин, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2017 визначена у розмірі 3200,00 грн., а тому об’єктом оподаткування у 2017 році стали легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить 1200000 грн.

Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів затверджено постановою Кабінету Міністрів України №66 від 18.02.2016, яка встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей їх віднесення до об’єктів оподаткування транспортним податком.

Відповідно до п. 13 ОСОБА_2 розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду подає ДФС інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Згідно з пунктами 4, 13 Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №403 від 10.03.2013 джерелом інформації про ціни нових транспортних засобів в Україні є офіційні прайс-листи виробників (дилерів) або довідкові дані про ціни щодо ідентичних або аналогічних нових транспортних засобів в Україні чи країнах-виробниках (експортерах) з урахуванням податків та зборів, що визначаються відповідно до законодавства. Середньоринкова вартість транспортних засобів розраховується щокварталу ОСОБА_2 для кожної марки та моделі транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, оприлюднюється до 10 числа наступного місяця в установленому ОСОБА_2 порядку на офіційному веб-сайті Міністерства для вільного доступу та зберігається протягом 1095 днів з дня її оприлюднення.

Пунктом 14 Порядку передбачено, що ОСОБА_2 забезпечує режим роботи офіційного веб-сайту, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість транспортних засобів шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску та пробіг, а також роздрукувати зазначену інформацію з реквізитами Міністерства.

Таким чином, в ОСОБА_2, затвердженій ОСОБА_2, яка перебуває на офіційному веб-сайті Міністерства та має вільний доступ, при розрахунку середньоринкової вартості транспортних засобів для цілей оподаткування транспортним податком, закладені усі необхідні складові показники для визначення такої вартості, в даному випадку підлягають заповненню всі графи за маркою, моделлю та роком випуску авто.

ОСОБА_3, що знаходиться на офіційному сайті цього Міністерства підлягає застосуванню та є по суті обов’язковою для контролюючого податкового органу для проведення відповідного розрахунку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей оподаткування транспортним податком відповідно до ст. 267 Податкового кодексу України.

За Методикою розрахунку вартості транспортного засобу позивача - легковому автомобілю марки TESLA MODEL S 2016 року випуску, тип пального - Е, станом на 02.07.2018 середньоринкова вартість зазначеного легкового автомобіля для цілей оподаткування транспортним податком становить 1940223,12 грн. (3880446,23 грн. * 50/100).

Незважаючи на те, що такий розмір визначається станом на 2018 рік (при віці 3 років авто з більшим коефіцієнтом коригування), тому як зміни до ОСОБА_3 вносяться щорічно, в той же час такий розмір по суті є меншим, ніж був станом на час прийняття спірного податкового повідомлення-рішення №2038-98/1303 від 14.03.2017, коли вік авто складав 2 роки (при віці 3 роки авто з меншим коефіцієнтом коригування).

Більш того, ОСОБА_2 надано інформацію по перелік автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» станом на 1 січня 2017 року, в якому зазначений легковий автомобіль позивача.

Відповідно до п. 267.4 ст. 267 Податкового кодексу України ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.

Відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення №2038-98/1303 від 14.03.2017 на суму 25000 грн. про сплату транспортного податку за 2017 рік, яке отримано позивачем 14.04.2017.

Судом встановлено, що податкове зобов’язання позивача з транспортного податку відповідно до оскаржуваного податкового повідомлення-рішення узгоджене позивачем та сплачене у повному обсязі, про що вбачається із інтегрованої картки платника податків.

Враховуючи вищезазначене, а також те, що ОСОБА_1 виконав свій обов’язок зі сплати транспортного податку за 2017 рік за податковим повідомленням-рішенням №2038-98/1303 від 14.03.2017 на суму 25000, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 61096, РНОКПП НОМЕР_2) до Головного управління ДФС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, ЄДРПОУ 39599198) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.М.Панов