
10.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
19 липня 2018 року СєвєродонецькСправа № 1240/1971/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження заперечення представника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, Дружківського управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
05 липня 2018 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі – Відповідач 1), Дружківського управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі – Відповідач 2) про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 10 липня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, з викликом сторін.
18 липня 2018 року на адресу суду надійшли від представника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі - Відповідач 1) надійшли заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
В обґрунтування заперечень зазначено, що розгляд справи за правилами загального позовного провадження дасть можливість суду більш повно та детально вивчити матеріали справи, внаслідок чого прийняти законне та обґрунтоване рішення. При розгляді справи у спрощеному провадженні існує можливість недостатності часу для підготовки доказів відповідачами та неповного з’ясування судом обставин у справі. На думку Відповідача 1 розгляд справи у спрощеному провадженні, як справи незначної складності, позбавить можливості Управління, у разі прийняття рішення не на його користь, звернутися до касаційного суду за захистом своїх прав та інтересів.
На підставі вищевикладеного представник Відповідача 1 просив суд розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
Розглянувши заперечення представника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд дійшов до наступного.
Згідно ч. 1 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Частинами 2-3 ст. 12 КАС України визначено поняття спрощеного та загального позовних проваджень. Так, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 260 КАС України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Частиною 4 ст. 12 КАС України визначено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Аналогічна норма міститься в ч. 4 ст. 257 КАС України.
За правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у ч. 4 ст. 257 КАС України (ч. 1, 2 ст. 257 КАС України).
Згідно ч. 3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) значення справи для сторін;
2) обраний позивачем спосіб захисту;
3) категорію та складність справи;
4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;
5) кількість сторін та інших учасників справи;
6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
В даному адміністративному позові позивач оскаржує бездіяльність відповідачів щодо невиплати суми грошей соціальних виплат, які належать позивачу на праві спадщини за законом.
Суд зазначає, що представником Відповідача 1 у запереченнях не наведено належних обґрунтувань щодо обставин, за яких недоцільно розглядати дану справу у спрощеному позовному провадженні, за категорією та за складністю дана справа не підпадає під категорію справ значної складності, обсяг та характер доказів не значний, в призначенні експертизи або виклику свідків по даній справі не має потреби, та дана справа не становить значного суспільного інтересу.
Таким чином, враховуючи вищенаведене та приписи ст. ст. 12 та 257 КАС України, суд приходить до висновку, що даний спір не підпадає під категорію справ, які належить розглядати за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 262 КАС України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що заперечення представника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження є необґрунтованими, а тому підлягає залишенню без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 257, 262 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заперечення представника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, Дружківського управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_3