
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2018 року м.Житомир справа № 806/1359/18
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Романченка Є.Ю.,
секретар судового засідання Біляченко Д.О.,
за участю: позивача - ОСОБА_1,
представників відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3,,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просить:
- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови в проведенні перерахунку призначеної пенсії, згідно додатково наданої ним довідки УМВС в Житомирській області №9/1827/29/01-2017 від 22.11.2017 та зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплачувати призначену йому 30.09.2011 пенсію, з урахуванням матеріальної допомоги починаючи з 01.12.2017 та з урахуванням всіх інших додаткових видів, згідно наданої довідки УМВС в Житомирській області від 22.11.2017 №9/1827/29/01-2017, починаючи з 01.02.2018;
- визнати неправомірними дії відповідача щодо перерахунку та виплати його пенсії, відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції";
- зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплачувати призначену 30.09.2011 пенсію, починаючи з 01.01.2016, згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та у відповідності наданої довідки № 85/1294 від 05.05.2017, з урахуванням збільшення з 01.01.2016 посадових окладів начальника Житомирського районного відділу УМВС України в Житомирській області, начальник відділу поліції Управління, відділу/відділення поліції із збереженням основного розміру пенсії - 82 % грошового забезпечення;
- зобов'язати відповідача провести індексацію донарахованих виплат пенсії за останні 12 місяців.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач указував, що він перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за вислугу років, як пенсіонер органів внутрішніх справ. Вважає, що законодавством йому гарантовано право на перерахунок пенсії, у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 встановлено грошове забезпечення поліцейських, що надає йому право на перерахунок пенсії, без жодних обмежень. Відсутність надходження коштів з Державного бюджету України на забезпечення проведення перерахунку пенсій на підставі вказаної постанови Кабінету міністрів України не може бути законною підставою для відмови в перерахунку його пенсії, як колишньому працівнику міліції.
Також позивач вважає, що відповідач протиправно відмовляє йому в проведенні перерахунку пенсії шляхом включення всіх видів грошового забезпечення з вересня 2009 року по серпень 2011 року (надбавка за особливо важливі завдання, надбавка за таємність, надбавка за інформаційно - аналітичне забезпечення, премія, матеріальна допомога), з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення. При цьому зазначає, що відповідно до ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" указані види грошового забезпечення мають бути враховані до розміру грошового забезпечення для обчислення пенсії.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі. Вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін у судове засідання на 02.05.2018.
У зв'язку з відсутністю доказів вручення позивачу відзиву на позов у судовому засіданні оголошено перерву до 29.05.2018. В подальшому перерву продовжено до 04.06.2018, оскільки були відсутні відомості про вручення позивачу повідомлення про дату, час та місце судового засідання.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити, з підстав викладених у позовній заяві.
Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнали, просили відмовити в задоволенні позову, посилаючись на мотиви письмового відзиву. За змістом заперечень, наведених у відзиві, Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області вважає, що позовні вимоги є безпідставними, оскільки максимальний розмір пенсії позивача обчислено відповідно до п. «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» і становить 70% відповідних сум грошового забезпечення. Також указано, що включення до перерахунку пенсії складових частин грошового зобов'язання в розмірах, встановлених на день призначення пенсії суперечить порядку проведення перерахунку пенсій працівникам силових структур, чинного на даний час. Одночасно відповідач наголошує на безпідставність вимоги позивача щодо проведення індексації донарахованих виплат за останні 12 місяців, позаяк відповідно до ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 №1282-ХІІ, індексація пенсій здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а не після можливого проведення перерахунку за рішенням суду.
Заслухавши усні пояснення учасників справи, перевіривши матеріали справи, усебічно й повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов і відзив, об'єктивно оцінивши докази, що мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Установлено, що наказом Управління міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 29.09.2011 №235-о/с підполковника міліції ОСОБА_1, начальника Житомирського районного відділу, з 29.09.2011 звільнено з органів внутрішніх справ у відставку (зі зняттям з військового обліку) за п. 65 пп. "а" (за віком) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ.
З 30 вересня 2011 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" як колишньому працівнику органів внутрішніх справ.
Відповідно до повідомлення (а.с. 25), при обчисленні позивачу пенсії за вислугу років ураховано грошове забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавка за вислугу років, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці. Основний розмір пенсії становив 82 % грошового забезпечення.
05 грудня 2017 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про проведення перерахунку пенсії з 01.01.2016 на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" із збереженням основного розміру пенсії 82 % грошового забезпечення.
Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області листом від 26.12.2017 №3918/Л-ІІ повідомило ОСОБА_1 про те, що перерахунок та виплата пенсії буде проведено після надходження коштів на забезпечення проведення перерахунку пенсії.
08.12.2017 позивачем направлено до відповідача звернення з вимогою провести перерахунок пенсії включивши до складу грошового зобов'язання матеріальну допомогу в сумі 20447,73 грн відповідно до довідки № 9/1827/29/01-2017 від 22.11.2017 виданої відділом фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Житомирській області.
За результатами розгляду заяви позивача з питання перерахунку пенсії, відповідач листом від 05.01.2018 №3822/Л-ІІ повідомив ОСОБА_1 про те, що підстави для врахування до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії матеріальної допомоги відсутні.
Відмова Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області мотивована тим, що матеріальна допомога не має систематичного характеру, залежить від певних обставин, її розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, тому вона не належать до щомісячних виплат та додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні розміру пенсії, згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
У січні 2018 року позивач звертається до відповідача із заявою, в якій просив:
- провести перерахунок призначеної йому пенсії, враховуючи те, що згідно довідки УМВС в Житомирській області від 22.11.2017 №9/1827/29/01-2017 про види його грошового забезпечення під час проходження служби не враховані слідуючі види грошового забезпечення при нарахуванні пенсії: надбавка за особливо важливі завдання - 22652,22 грн, надбавка за таємність - 4386,05 грн, надбавка за інформаційно - аналітичне забезпечення - 9179,03 грн, премія - 28063,79 грн, матеріальна допомога - 20447,73 грн, та провести індексацію за несвоєчасне нарахування та виплату коштів;
- провести перерахунок його пенсії, починаючи з 01.01.2016 на підставі довідки № 85/1294 від 08 травня 2017 року наданої Ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області, врахувавши при цьому, що розмір його пенсії становить 82 % грошового забезпечення.
Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області листом від 06.02.2018 №Л-519 повідомило позивача про те, що грошове забезпечення для обчислення його пенсії визначене відповідно до грошового атестату № 24 від 10.10.2011 та довідок про додаткові види грошового забезпечення від 10.10.2011 № 24 та № 3558, і становить 4610,38 грн, в тому числі, зокрема: середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 останніх місяці служби - 2678,38 грн (надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (таємність), надбавка за інформаційно - аналітичне забезпечення ОДВ і оперативно - розшукову діяльність, щомісячна премія).
Також зазначено, що матеріальна допомога залежить від певних обставин, її розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, тому вона не належить до щомісячних виплат та додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні розміру пенсії згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Стосовно проведення перерахунку з 01.01.2016 на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", вказано, що Законами України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" та "Про Державний бюджет України на 2017 рік" не передбачені кошти для забезпечення здійснення виплат у зв'язку з проведенням перерахунку пенсій. Одночасно проінформовано позивача про те, що після прийняття відповідних законодавчих актів буде розглянуто питання щодо проведення перерахунку пенсії.
Не погодившись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив з наступного.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ч. 3 ст. 46 Конституції України, пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
У преамбулі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.92 № 2262-XII (зі змінами та доповненнями) закріплено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Щодо проведення перерахунку призначеної 30.09.2011 пенсії позивачу шляхом включення до складу пенсії матеріальної допомоги, починаючи з 01.12.2017, та всіх інших видів грошового забезпечення, згідно наданої ним довідки УМВС в Житомирській області №9/1827/29/01-2017 від 22.11.2017, починаючи з 01.02.2018.
Частиною третьою статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.92 № 2262-XII (у редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії) було визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 "Про порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" (у редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу), пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення:
відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;
щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Частиною третьою статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.92 № 2262-XII (у редакції, чинній на час звернення позивача до відповідача із заявами про перерахунок, далі - Закон №2262-XII) визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
За змістом пункту 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 "Про порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" (у редакції, чинній на час звернення позивача до відповідача із заявами про перерахунок, далі - Постанова № 393), пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:
відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;
щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
У частині першій статті 19 Закону України "Про міліцію" (чинного на момент призначення пенсії позивачу) було передбачено, що форми і розміри грошового забезпечення працівників міліції встановлюються Кабінетом Міністрів України і повинні забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування якісного особового складу міліції, диференційовано враховувати характер і умови роботи, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності і компенсувати їх фізичні та інтелектуальні затрати.
Судом установлено, що в період проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ, в тому числі в період з вересня 2009 року до серпня 2011 року (24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням), структура та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців були установлені та затвердженні постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" № 1294 від 07.11.2007 (зі змінами та доповненнями).
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 N 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" та з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ наказом Міністерства внутрішніх справ від 31.12.2007 № 499 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та схеми посадових окладів осіб начальницького складу органів внутрішніх справ і додаткові види грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.
У відповідності до пп. 2.16.1, 2.16.2 п. 2.16 розд. ІІ Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31 грудня 2007 р. N 499 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 12 березня 2008 р. за N 205/14896 (чинної на момент проходження позивачем служби), особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ надається матеріальна допомога у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення на день виплати, та один раз на рік - допомога для оздоровлення при щорічній основній відпустці в розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення. Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань особам рядового і начальницького складу надається протягом року за мотивованим рапортом особи рядового чи начальницького складу у розмірі місячного грошового забезпечення, яке особа отримувала на день виплати.
Зі змісту наведеного, а також структури розд. II указаної Інструкції, слідує, що матеріальна допомога є одноразовим додатковим видом грошового забезпечення і відносить до складу грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.
У постанові Верховного суду України від 10 березня 2015 р. по справі № 21-70а15 вказано, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
У контексті наведеного суд відмічає, що за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням позивачу були нарахована та виплачена матеріальна допомога з якої сплачено страхові внески до Пенсійного фонду, про що свідчить довідка Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 22.11.2017 №9/1827/29/01-2017 за підписом заступника голови ліквідаційної комісії ОСОБА_4 та члена ліквідаційної комісії ОСОБА_5.
Таким чином, нарахована та виплачена ОСОБА_1 сума матеріальної допомоги, з якої сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в період вересень 2009 р. - грудень 2010 р. і єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування після 1 січня 2011 р. підлягають обов'язковому включенню до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що посилання відповідача на відсутність підстав для врахування до складу грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії позивача матеріальної допомоги, яка зазначена у довідці від 22.11.2017 №9/1827/29/01-2017, є безпідставними.
Відтак, суд вважає, що Головним управлінням Пенсійного фонду в Житомирській області не проведенням позивачу перерахунку пенсії з урахуванням матеріальної допомоги порушено гарантоване державою право позивача на пенсійне забезпечення, яке має бути відновленим.
Стосовно періоду перерахунку пенсії, то суд ураховує таке.
Частиною другою статті 51 Закону №2262-XII визначено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Матеріалами справи підтверджено, що із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі довідки Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 22.11.2017 №9/1827/29/01-2017 позивач вперше звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області 08 грудня 2017 року.
Отже, про не включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія матеріальної допомоги та, відповідно, про обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії Головному управлінню Пенсійного фонду України в Житомирській області стало відомо лише з 08 грудня 2017 року на підставі поданої позивачем заяви та довідки про розмір грошового забезпечення від 22.11.2017.
За наведених обставин, суд приходить до висновку, що перерахунок і виплату пенсії позивачу необхідно здійснити з врахуванням виплачених сум матеріальної допомоги, з яких було сплачено страхові внески та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, починаючи з 01 січня 2018 року, а не з 01.12.2017 як просить позивач.
Підсумовуючи викладене, а також з метою повного захисту прав позивача, суд визнає неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у проведенні перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії, згідно з довідки Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 22.11.2017 №9/1827/29/01-2017 та зобов'язує відповідача провести перерахунок і виплату призначеної йому пенсії з 01 січня 2018 року на підставі довідки Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 22.11.2017 №9/1827/29/01-2017, з урахуванням в складі грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, виплачених за період з вересня 2009 року по серпень 2011 року суми отриманих ним матеріальної допомоги, з яких сплачувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Позовна вимога щодо проведення перерахунку призначеної 30.09.2011 пенсії позивачу шляхом включення до складу пенсії всіх інших видів грошового забезпечення, згідно наданої ним довідки УМВС в Житомирській області №9/1827/29/01-2017 від 22.11.2017, починаючи з 01.02.2018 задоволенню підлягає, оскільки під час судового розгляду встановлено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (таємність), надбавка за інформаційно - аналітичне забезпечення ОДВ і оперативно - розшукову діяльність, щомісячна премія) були враховані під час призначення та обчислення пенсії позивача.
Щодо позовних вимог про визнання неправомірними дії відповідача щодо перерахунку та виплати його пенсії, відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та зобов'язання провести перерахунок та виплачувати призначену 30.09.2011 пенсію, починаючи з 01.01.2016, згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та у відповідності наданої довідки № 85/1294 від 05.05.2017, із збереженням основного розміру пенсії - 82 % грошового забезпечення, то суд зазначає слідуюче.
Частиною четвертою статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, далі - Закон №2262-XII) визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно зі пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Порядок № 45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону №2262-XII, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Одночасно суд ураховує, що статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII доповнено частиною 3, наведеного вище змісту, Законом України від 23.12.2015 №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей".
За змістом абзацу другого пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" (зі змінами, внесеними Законом України від 23.12.2015 №900-VIII), за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Статтею 102 Закону України "Про Національну поліцію" визначено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Грошове забезпечення поліцейських установлено Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", яка набрала законної сили 02.12.2015.
При цьому необхідно відмітити, що грошове забезпечення поліцейських, відповідно до Постанови КМУ від 11.11.15 № 988, за своїми складовими є ідентичним складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим.
За наведених обставин, суд вважає, що збільшення грошового забезпечення поліцейських є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника міліції.
Відповідно до приписів п.п. 2-3 Порядку № 45 та п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, в разі зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, Головні управління Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати підстави для проведення перерахунку пенсій та розмір пенсії, а здійснюють нарахування пенсії на підставі наданих їм іншими уповноваженими органами довідок про розмір грошового забезпечення кожної особи. При цьому розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у таких довідках.
У відповідності до пункту 9 Порядку № 54, Пенсійний фонд України та його головні управління мають право перевіряти правильність складення довідок.
Матеріалами справи підтверджено, що відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови КМУ від 11.11.2015 № 988, наказу МВС від 06.04.2016 № 260, Головою Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області сформовано та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області довідку № 85/1294 від 05 травня 2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, за нормами, чинними на 01 січня 2016 року.
Факт отримання указаної довідки відповідачем є безспірним.
У листі відповідача від 26.12.2017 №3918/Л-ІІ та 06.02.2018 №Л-516 жодних зауважень до правильності складення довідки немає. Також відповідачем у згаданому листі право позивача щодо перерахунку та виплати пенсії в порядку ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", на підставі наданої довідки від 05.05.17 № 85/1294 про грошове забезпечення для перерахунку пенсій не заперечувалося. Однак, указано на відсутність коштів для забезпечення здійснення виплат у зв'язку з проведенням перерахунку пенсій.
Суд вважає, що наведені посилання відповідача є протиправними, оскільки вони суперечать нормам Закону №2262-ХІІ та Порядку №45. Відсутність бюджетного фінансування не може бути підставою для не перерахунку пенсії та відмови у її виплаті позивачу, а також жодним чином не впливає на наявність чи відсутність у позивача права на її перерахунок, що фактично є предметом спору у даній справі.
Разом з цим суд ураховує, що, згідно зі ч.ч. 1, 2 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
У контексті наведеного суд відмічає, що Європейський суд з прав людини у справах “Кечко проти України”, “Ромашов проти України”, “Шевченко проти України” вказав, що реалізація особою права, яке пов'язане з отриманням бюджетних коштів, що базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.
У постанові Верховного Суду України від 13 жовтня 2009 року у справі № 21-348во09 також зазначено про те, що відсутність бюджетного асигнування не є підставою для звільнення від виконання грошового зобов'язання, взятого на себе державою в особі органу виконавчої влади, в даному випадку в особі відповідача.
Окрім цього, суд ураховує, що Конституційний Суд України розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист певних категорій громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечують суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управлінні державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань, тощо (Рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99, від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002, від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016).
Так, у рішенні від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 Конституційний Суд України зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей (служба в правоохоронних органах держави пов’язана з ризиком для життя і здоров’я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей), що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або відставку.
Поряд з цим суд зважає на правову позицію Європейського Суду з прав людини у справі Yvonne van Duyn v. Home Office (Case 41/74 van Duyn v. Home Office) щодо принципу юридичної визначеності, який означає, що зацікавлені особи повинні мати змогу покладатися на зобов'язання, взяті державою, навіть якщо такі зобов'язання містяться у законодавчому акті, який загалом не має автоматичної прямої дії. Така дія зазначеного принципу пов'язана з іншим принципом - відповідальності держави, який полягає у тому, що держава не може посилатися на власне порушення зобов'язань (недофінансування) для уникнення відповідальності. При цьому, якщо держава чи орган публічної влади схвалили певну концепцію чи прийняли закон, то така держава чи орган вважатимуться такими, що діють протиправно, якщо вони відступлять від такої політики чи поведінки, зокрема, щодо фізичних осіб без завчасного повідомлення про зміни в такій політиці чи поведінці, оскільки схвалення такої політики чи поведінки дало підстави для виникнення обґрунтованих сподівань у осіб стосовно додержання державою чи органом публічної влади такої політики чи поведінки.
Частиною 3 статті 51 Закону № 2262-ХІІ визначено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Право на перерахунок пенсії у позивача виникло у зв'язку з набуттям чинності постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", яким внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ, тобто з 01 січня 2016 року.
Ураховуючи те, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, дотримано всі вимоги, передбачені Порядком № 45, для проведення перерахунку пенсії, ОСОБА_1 має законні підстави щодо перерахунку його пенсії з 01 січня 2016 року на підставі довідки про грошове забезпечення з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
Як видно із матеріалів справи на момент вирішення спору відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та на підставі нової довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 85/1294 від 17 березня 2018 року, а не на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 85/1294 від 05 травня 2017 року.
Втім, суд зауважує, що в силу вищенаведених норм Закону № 2262-ХІІ та Порядку №45 приводом для початку Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області процедури вирішення питання про перерахунок пенсії позивача слугувало надходження саме довідки про розмір грошового забезпечення від 05.05.2017.
При цьому суд ураховує, що довідка № 85/1294 від 05.05.2017 надійшла до відповідача до прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", яка набрала законної сили 24 лютого 2018 р..
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.
Частиною першою статті 58 Конституції України проголошено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Отже, постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", яка набрала законної сили 24 лютого 2018 р., не підлягає застосуванню при вирішенні спору в даній справі.
Більш того, суд приходить до переконання, що процедура перерахунку пенсії позивача, розпочата до набрання чинності вказаною постановою, має бути і завершена за тими правилами, котрі існували на момент її початку.
За наведених обставин, суд вважає, що Головним управлінням Пенсійного фонду в Житомирській області не проведенням позивачу перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки № 85/1294 від 05 травня 2017 року порушено його право гарантоване державою на пенсійне забезпечення.
Підсумовуючи викладене, а також з метою повного захисту прав позивача, суд зобов'язує відповідача провести перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року, згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області № 85/1294 від 05.05.2017.
Правова позиція суду, відповідно до статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України, узгоджується з правовими висновками Верховного Суду, викладеними у рішенні від 15.02.2018, прийнятого за результатами розгляду зразкової справи № Пз/9901/8/18 (№ 820/6514/17), яке набрало законної сили 17.03.2018.
Щодо розміру пенсії за вислугу років.
Безспірно встановлено, що основний розмір пенсії позивача під час призначення (30.09.2011) становив 82 % грошового забезпечення з якого нараховується пенсія.
Втім, під час проведеного перерахунку відповідачем пенсія ОСОБА_1 обчислена в розмірі 70 % грошового забезпечення, з посиланням на п. "в" ч. 1 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Статтею 13 Закону №2262-XII визначені розміри в яких призначаються пенсій за вислугу років.
Частиною другою статті 13 Закону №2262-XII (в редакції, чинній станом на момент призначення пенсії позивачу) було передбачено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
В дану статтю Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 № 3668-VI були внесені зміни, якими обмежено максимальний розмір пенсії на рівні 80 % від відповідних сум грошового забезпечення.
В подальшому Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" № 1166-VІІ від 27.03.2014 також внесені зміни до статті 13 Закону № 2262-XII та змінено до 70% максимальний розмір пенсії від сум грошового забезпечення.
Одночасно суд наголошує, що статтею 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
З аналізу викладених норм можна дійти висновку, що при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" № 1166-VІІ від 27.03.2014 зміни до частини другої статті 13 Закону № 2262-XII щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70 % від сум грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедура призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.
Аналогічна правова позиція висловлена в постановах Верховного Суду від 24 квітня 2018 року у справі № 686/12623/17 (провадження № К/9901/849/17) та від 03 квітня 2018 року у справі № 175/1665/17 (провадження № К/9901/9550/18).
Таким чином, суд погоджується із твердженням позивача, що перерахунок його пенсії з 01 січня 2016 р. на підставі довідки №85/1294 від 05 травня 2017 року має бути проведено із збереженням основного розміру пенсії - 82 % грошового забезпечення.
Щодо позовної вимоги позивача про зобов'язання провести індексацію донарахованих виплат пенсії за останні 12 місяців, то суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 № 1282-XII (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) індексації підлягають грошові доходи громадян одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.
Суд зазначає, що перерахунок пенсії позивача на час розгляду даної справи не було здійснено, а тому права позивача в частині проведення індексації донарахованих виплат пенсії та направлення розрахунку донарахування та індексації пенсії не порушені, оскільки перерахунок пенсії не проведено, а суд не може під час прийняття рішення вирішувати питання щодо правовідносин, які можливо будуть мати місце в майбутньому.
Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести індексацію донарахованих виплат пенсії за останні 12 місяців є передчасними, а тому в їх задоволенні слід відмовити.
З огляду на викладене, суд дійшов переконання, що позов необхідно задовольнити частково.
Щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення, слід указати таке.
Частиною першою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Зі змісту наведеної правової норми випливає, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, яке має застосовуватися у виключних випадках.
Поряд з цим слід указати, що позивачем не наведено причин та не надано доказів, які б свідчили про те, що відповідач може ухилятися від виконання рішення суду.
Приймаючи до уваги обставини даної справи, суд не вважає за необхідне зобов'язувати суб'єкта владних повноважень подавати звіт про виконання даного судового рішення, а тому відмовляє у встановленні судового контролю за виконанням рішення у даній справі.
Зважаючи на висновок суду та враховуючи положення статті 139 КАС України, витрати понесені позивачем у даній справі в сумі 1409,60 грн судового збору підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Керуючись статтями 9, 77, 90, 139, 242-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича,7, м. Житомир, 10003, код ЄРПОУ 13559341) щодо відмови в проведенні перерахунку призначеної ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 11700, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) пенсії, згідно зі додатково наданої ним довідки УМВС в Житомирській області № 9/1827/29/01-2017 від 22.11.2017.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича,7, м. Житомир, 10003, код ЄРПОУ 13559341) провести з 01 січня 2018 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 11700, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) на підставі довідки УМВС в Житомирській області № 9/1827/29/01-2017 від 22.11.2017, з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, виплачених ОСОБА_1 за період з вересня 2009 року по серпень 2011 року сум матеріальної допомоги, з яких сплачувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича,7, м. Житомир, 10003, код ЄРПОУ 13559341) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 11700, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) з 01 січня 2016 року, згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області № 85/1294 від 05.05.2017, із збереженням основного розміру пенсії - 82 % грошового забезпечення.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича,7, м. Житомир, 10003, код ЄРПОУ 13559341) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 11700, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) 1409,60 грн сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Є.Ю. Романченко
Повне судове рішення складене 11 червня 2018 року