
Єдиний унікальний номер 235/186/18 Номер провадження 22-ц/775/842/2018
Єдиний унікальний номер 235/186/18
Номер провадження 22-ц/775/842/2018
Категорія 59
Головуючий у 1 інстанції Бородавка К.П.
Доповідач Корчиста О.І.
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 липня 2018 року Апеляційний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Корчистої О.І.
суддів: Краснощокової Н.С., Тимченко О.О.
за участю секретаря Ситнік Д.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду Донецької області в м. Бахмуті цивільну справу №235/186/18 за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про зобов'язання нарахування та сплати страхових виплат,
за апеляційною скаргою Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області
на рішення Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 13 березня 2018 року, ухвалене в приміщенні суду в м. Покровськ Донецької області, повний текст рішення виготовлений 16 березня 2018 року,
встановив:
У січні 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області (далі за текстом Фонд) про зобов'язання нарахування та сплати страхових виплат. Зазначав, що 03 вересня 2010 року під час виконання трудових обов'язків у Відокремленому підрозділі «Шахта «Бутівська»» ДП «Макіїввугілля» з ним стався нещасний випадок, внаслідок якого він тримав виробничу травму.
27 грудня 2010 року Макіївською міжрайонною травматологічною медико-соціальною експертною комісією йому було встановлено 10% втрати професійної працездатності строком на один рік, а 10 січня 2012 року підтверджено 10% втрати професійної працездатності. В подальшому, 15 січня 2013 року, 23 грудня 2014 року, 20 вересня 2016 року було підтверджено 20% втрати професійної працездатності.
Також вказував, що 25 січня 2011 року Червоногвардійським відділенням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань міста Макіївки ухвалено постанову «Про призначення потерпілому щомісячної страхової виплати», відповідно до якої він перебуває на обліку у Фонді з 03 вересня 2010 року, має зареєстрований страховий випадок трудове каліцтво; середньомісячна заробітна плата (дохід) перед настанням страхового випадку становила 5912,36 гривень; призначено щомісячні страхові виплати у розмірі 591,24 гривень, починаючи з 27 грудня 2010 року по 31 грудня 2011 року включно, які позивачу нараховувались і сплачувались.
До грудня 2014 року він перебував на обліку в Червоногвардійському відділенні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань міста Макіївки.
З 26 грудня 2014 року його поставлено на облік до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань у м. Красноармійську Донецької області (на теперішній час - Покровське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області), і до теперішнього часу.
З 26 грудня 2014 року до 28 лютого 2016 року Фонд нараховував та перераховував йому соціальну допомогу, а у березні 2016 року припинив її виплату. Підставою для припинення нарахування та виплати страхових виплат Фонд зазначив, що довідка МСЕК серії 10ААА №129391 від 23 грудня 2014 року видана установою, що знаходиться на території, не підконтрольній українській владі, та з 01 грудня 2014 року та документи, видані такою установою, не мають юридичної сили.
Посилаючись на те, що відповідач не мав підстав припиняти сплату йому страхових виплат на підставі того, що ним на підтвердження втрати професійної працездатності була надана довідка Міжрайонної травматологічної МСЕК м.Макіївки від 23 грудня 2014 року, просив зобов'язати Фонд нарахувати та сплатити йому страхові виплати втраченого заробітку залежно від ступеня втрати потерпілим професійної працездатності (щомісячної страхової виплати) за період з 01 березня 2016 року по 19 жовтня 2017 року.
Рішенням Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 13 березня 2018 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено: зобов'язано Покровське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області нарахувати та сплатити ОСОБА_1 страхові виплати втраченого заробітку (або відповідної його частини) залежно від ступеня втрати потерпілим професійної працездатності (щомісячної страхової виплати) за період з 01 березня 2016 року по 19 жовтня 2017 року; стягнуто з відповідача на користь позивача понесені судові витрати.
В апеляційній скарзі відповідач Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області ставить питання про скасування рішення суду через порушення судом під час розгляду справи норм матеріального та процесуального права, які полягають у тому, що суд не взяв до уваги всі надані відповідачем докази.
В обґрунтування апеляційної скарги відповідач зазначає, що суд першої інстанції надав невірну оцінку акту огляду МСЕК від 23 грудня 2014 року, на підставі якого проводились страхові виплати з 01 січня 2015 року, виданий Міжрайонною травматологічною МСЕК м. Макіївки, яка знаходиться на території, що не контролюється українською владою. Також, поза увагою суду першої інстанції залишилось те, що 27 вересня 2016 року ОСОБА_1 надав згоду на зняття з нарахування зайвої страхової суми.
Відповідно до ч.6 ст.147 Закону України від 02 червня 2016 року №1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» у разі ліквідації суду, що здійснює правосуддя на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (відповідних адміністративно-територіальних одиниць), та утворення нового суду, який забезпечує здійснення правосуддя на цій території, суд, що ліквідується, припиняє здійснення правосуддя з дня опублікування в газеті «Голос України» повідомлення голови новоутвореного суду про початок роботи новоутвореного суду.
Відповідно до п.3 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 02 червня 2016 року №1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» апеляційні суди, утворені до набрання чинності цим Законом, продовжують здійснювати свої повноваження до утворення апеляційних судів у відповідних апеляційних округах.
Підпунктом 8 п.1 Розділу XIII «Перехідні положення» ЦПК України (в редакції Закону №2147-VIII від 03.10.2017) установлено, що до утворення апеляційних судів в апеляційних округах їхні повноваження здійснюють апеляційні суди, у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
В судовому засіданні апеляційного суду представник відповідача Фонду соціального страхування України в Донецькій області Пупченко А.В., яка діє на підставі довіреності, доводи, викладені в апеляційній скарзі, підтримала та просила її задовольнити.
В судове засідання апеляційного суду позивач ОСОБА_1 не з'явився, повідомлявся належним чином про час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив. Відзив на апеляційну скаргу не подавав.
Апеляційний суд вважає за можливе розглядати справу у відсутність осіб, що не з'явились, оскільки відповідно до вимог ст. 372 ч. 2 ЦПК України неявка сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про час і місце розгляду справи, не перешкоджає розглядові справи.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення апеляційної скарги виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.368 ЦПК України, справа розглядається судом апеляційної інстанції за правилами, встановленими для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, з особливостями, встановленими цією главою.
Згідно ст.263 ЦПК України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ч.1 ст.367 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Перевіряючи справу в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, апеляційний суд виходить з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що актом (спеціального) розслідування нещасного випадку (аварії), що стався 03 вересня 2010 року, затвердженим 05 вересня 2010 року директором ВП «Шахта Бутівська» ДП «Макіїввугілля», та Актом №37 про нещасний випадок на підприємстві, пов'язаний з виробництвом за формою Н-1, затвердженим директором ВП «Шахта Бутівська» ДП «Макіїввугілля», підтверджується, що з позивачем 03 вересня 2010 року під час роботи на вказаному підприємстві на посаді проходчика стався нещасний випадок на виробництві та він отримав виробничу травму.
27 грудня 2010 року міжрайонною травматологічною медико-соціальною експертною комісією м.Макіївка позивачу встановлено 10% втрати професійної працездатності строком на один рік (виписка з Акта огляду МСЕК від 27 грудня 2010 року та довідка про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності від 27 грудня 2010 року).
25 січня 2011 року Червоногвардійським відділенням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань міста Макіївки прийняті постанова «Про призначення потерпілому щомісячної страхової виплати» та постанова «Про призначення потерпілому одноразової допомоги в разі стійкої втрати професійної працездатності», за змістом яких позивач перебуває на обліку з 03 вересня 2010 року, має зареєстрований страховий випадок трудове каліцтво; середньомісячна заробітна плата (дохід) перед настанням страхового випадку становила 5912,36 гривень; призначено щомісячні страхові виплати у розмірі 591,24 гривень, починаючи з 27 грудня 2010 року по 31 грудня 2011 року включно.
Згідно з довідкою МСЕК серії 10ААА №135792 від 15 січня 2013 року, виданою міжрайонною травматологічною медико-соціальною експертною комісією м.Макіївка (ідентифікаційний код 21958658) позивач повторно був оглянутий на МСЕК, за результатами огляду йому було встановлено 20% втрати професійної працездатності з 01 січня 2013 року до 01 січня 2015 року.
Також. судом першої інстанції встановлено, що згідно з довідкою МСЕК серії 10ААА №129391 від 23 грудня 2014 року, виданою міжрайонною травматологічною медико-соціальною експертною комісією м.Макіївка позивач повторно був оглянутий на МСЕК, за результатами огляду йому підтверджено 20% втрати професійної працездатності з 01 січня 2015 року до 01 січня 2017 року.
Згідно з довідкою МСЕК серії АБ №0046085 від 20 вересня 2016 року, виданою обласною профпатологічною медико-соціально експертною комісією м.Краматорська позивач повторно був оглянутий на МСЕК, за результатами огляду йому було підтверджено 20% втрати професійної працездатності з 16 вересня 2016 року до 01 жовтня 2019 року.
Крім цього, суд першої інстанції встановив, що з 26 грудня 2014 року ОСОБА_1 став на облік до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань у м.Красноармійську Донецької області (на теперішній час - Покровське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області), де перебуває на обліку по теперішній час, а також, що в період з 01 грудня 2014 року по 28 лютого 2016 року відповідач щомісячно виплачував ОСОБА_1 страхові виплати у зв'язку із нещасним випадком на виробництві, а з 01 березня 2016 року відповідачем призупинено здійснення щомісячної страхової виплати позивачу у зв'язку з тим, що висновок з акту огляду МСЕК від 23 грудня 2014 року, на підставі якого такі страхові виплати проводились з 01 січня 2015 року, виданий міжрайонною травматологічною МСЕК м.Макіївки, яка знаходиться на території, що не контролюється українською владою. Оскільки довідкою МСЕК від 20 вересня 2016 року, виданою обласною профпатологічною медико-соціальною експертною комісією м.Краматорська, позивачу була повторно підтверджена 20% стійка втрата професійної працездатності з 16 вересня 2016 року до 01 жовтня 2019 року, відповідач з 16 вересня 2016 року поновив виплату позивачу раніше призначеної страхової виплати, але на підставі написаної позивачем заяви від 27 вересня 2016 року нараховані виплати були утримані відповідачем в рахунок погашення виплачених позивачу на підставі Довідки МСЕК від 23 грудня 2014 року страхових сум. Після утримання таких сум переплати відповідачем позивачу була поновлена щомісячна страхова виплата, а саме з жовтня 2017 року в розмірі 2348,23 гривень.
Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1 суд першої інстанції виходив з того, що зміст Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження» від 07 листопада 2014 року №595, на яку посилається відповідач як на підставу для неприйняття довідки МСЕК від 23 грудня 2014 року, не містить вказівок на те, що в разі порушення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, місцевими державними адміністраціями визначеного строку переміщення відповідних установ, такі установи автоматично припиняють свою діяльність з 01 грудня 2014 року, а документи, видані такими установами після 01 грудня 2014 року на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, не мають юридичною сили.
Надаючи оцінку довідці міжрайонної травматологічної медико-соціальної експертної комісії м.Макіївка від 23 грудня 2014 року серії 10 ААА №129391, суд першої інстанції також врахував, що Обласний центр медико-соціальної експертизи Донецької обласної державної адміністрації, підрозділами якого є міжрайонна травматологічна медико-соціальна експертна комісія м.Макіївка та Обласна профпатологічна МСЕК, був переміщений з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, а саме в м.Краматорськ, але таке переміщення мало не в строк, визначений постановою КМУ від 07 листопада 2014 року №595 - до 01 грудня 2014 року, а пізніше.
Також, суд першої інстанції дійшов висновку, що довідка МСЕК від 23 грудня 2014 року видана на бланку Міністерства охорони здоров'я України, містить печатку обласного центру медико-соціальної експертизи м.Донецька, та підпис голови МСЕК, та дійшов висновку, що довідка видана українською установою і дає підстави для нарахування та виплати відповідачем щомісячної страхової виплати у зв'язку із втратою професійної працездатності позивачу через нещасний випадок на підприємстві, що мав місце 03 вересня 2010 року, за період з 01 січня 2015 року по 01 січня 2017 року.
Також, судом було надано оцінку доводам відповідача щодо добровільного написання ОСОБА_1 заяви щодо згоди на утримання у нього сум страхових виплат для погашення сум, що були виплачені на підставі спірної довідки.
Таких висновків суд першої інстанції дійшов із дотриманням норм матеріального та процесуального закону.
Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» установлено, що призначення та продовження виплати усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509.
Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення АТО на території Донецької та Луганської областей.
Національний банк України (далі - НБУ) постановою від 23 липня 2014 року № 436 на території Донецької та Луганської областей з 24 липня 2014 року запровадив надзвичайний режим роботи банківської системи.
Постановою від 06 серпня 2014 року № 466 «Про призупинення здійснення фінансових операцій» НБУ зобов'язав банки України, небанківські установи та національного оператора поштового зв'язку, які є учасниками платіжних систем, призупинити здійснення усіх видів фінансових операцій на території, яка не контролюється українською владою.
Порядок надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення АТО, встановлено постановою Правління Фонду від 11 грудня 2014 року № 20, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 12 січня 2015 року за № 6/26451. У пункті 1 розділу III цього Порядку зазначено, що особи, які тимчасово переміщені, мають право на продовження раніше призначених та нарахованих страхових виплат у робочому органі виконавчої дирекції Фонду за фактичним місцем проживання (перебування).
Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 березня 2015 року № 252-VIII, а також Закону України від 16 вересня 2014 року № 1680-VII «Про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування» м. Макіївка Донецької області визнано тимчасово окупованою територією.
Особи з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, мають право на одержання страхових виплат за умови переміщення в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, звернення до структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту та взяття на облік, що має бути підтверджено довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Судом встановлено, що з 2011 року позивач перебував на обліку у Червоногвардійському відділенні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань міста Макіївки, в якому і отримував страхові виплати.
З 26 грудня 2014 року ОСОБА_1 став на облік до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань у м. Красноармійську (на теперішній час Покровське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області).
Державою на законодавчому рівні гарантовано та врегульовано питання надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду потерпілим на виробництві, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. З метою захисту їх прав ухвалено Закон України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», а також акти Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти. На законодавчому рівні визначено, що фінансування видатків з бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на тимчасово неконтрольованих українською владою територіях здійснюватиметься тільки після повернення цих територій під контроль органів державної влади України.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 531 Правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України видано постанову від 11 грудня 2014 року № 20 «Про затвердження Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції» (далі - Порядок). Цю постанову прийнято з метою забезпечення безперервності та першочерговості одержання щомісячних страхових виплат та медико-соціальних послуг потерпілими на виробництві (членами їх сімей), які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Як визначено у пункті 1 зазначеного Порядку, його дія поширюється на фізичних осіб, які постійно проживають в Україні, яких змусили або які самостійно покинули своє місце проживання внаслідок (або з метою уникнення) негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру і які мають право на страхові виплати та страхові витрати на медичну і соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за фактичним місцем проживання (перебування) (якщо страховий випадок настав до моменту переміщення).
Відповідно до пункту 2 зазначеного Порядку особи, які тимчасово переміщені, мають право на призначення та/або продовження раніше призначених страхових виплат, страхових витрат на медичну та соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» безпосередньо в робочих органах виконавчої дирекції Фонду за фактичним місцем проживання (перебування), що підтверджується довідкою про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, за формою, наведеною в додатку до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509, відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 07 листопада 2014 року № 595 «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей», згідно з якою затверджено Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей (далі - Тимчасовий порядок). Відповідно до пункту 8 Тимчасового порядку (із змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2015 року № 239, від 26 серпня 2015 року № 636) особам, які переміщені на контрольовану територію та взяті на облік відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509, пенсії та інші соціальні виплати з бюджетів усіх рівнів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування виплачуються за заявами таких осіб до органів (установ), які здійснюють такі виплати, протягом усього строку дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Аналіз змісту постанов Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 531, від 05 листопада 2014 року № 637, від 07 листопада 2014 року № 595 та постанови Правління Фонду від 11 грудня 2014 року № 20 дає підстави для висновку, що цими нормативними актами визначено окремий спеціальний порядок здійснення страхових виплат особам, які тимчасово переміщені з району проведення антитерористичної операції, але відсутнє посилання на невідповідність вимогам закону документів, виданих переміщеними установами після 01 грудня 2014 року на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, не мають юридичною сили, оскільки спірна довідка, як вірно зазначив суд першої інстанції, видана на бланку Міністерства охорони здоров'я України, містить печатку обласного центру медико-соціальної експертизи м.Донецька, підпис голови МСЕК,
Доводи апеляційної скарги фактично зводяться до незгоди із наданою судом першої інстанції оцінкою письмовим доказам у вигляді акту МСЕК від 23 грудня 2014 року та письмовій згоді ОСОБА_1 на зняття з нарахування зайвої страхової суми.
Постановлене судом рішення є законним і обґрунтованим, вимоги матеріального і процесуального права при розгляді справи додержані.
За таких обставин колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку, що доводи, приведені в апеляційній скарзі, не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
У відповідності до ч.1 ст.375 ЦПК України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. 374, 375, 382, 383 ЦПК України, апеляційний суд,
постановив:
Апеляційну скаргу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області залишити без задоволення.
Рішення Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 13 березня 2018 року залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий
Судді:
Повний текст постанови складений 19 липня 2018 року.
Головуючий