
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 травня 2018 року б № 359/10173/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в місті Києві у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом гр. ОСОБА_1, гр. ОСОБА_2 до ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Київській області, треті особи: ТОВ “Таурустрейдінг”, ТОВ “ТЕХНОБІЛДІГРУП”, про скасування реєстрації земельних ділянок,-
в с т а н о в и в :
До Бориспільського міськрайонного суду Київської області звернулися гр. ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_2 з позовом до Відділу у Бориспільському районі ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Київській області, треті особи: ТОВ “Таурустрейдінг”, ТОВ “ТЕХНОБІЛДІГРУП” про скасування реєстрації земельних ділянок.
Ухвалою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 20.12.2018 дана справа передана на розгляд Київського окружного адміністративного суду на підставі ст. 29 КАС України.
До Київського окружного адміністративного суду справа надійшла 15.02.2018.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15.02.2018 позовну заяву залишено без руху з наданням п'ятиденного терміну для усунення недоліків.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.03.2018 відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження
З урахуванням уточнених позовних вимог позивачі просять скасувати державну реєстрацію земельних ділянок: загальною площею 4,3734 га. кадастровий номер 3220886700:07:002:0663 та площею 7,5872 га. кадастровий номер 3220886700:07:002:0670 з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, які розташовані на території Сеньківської сільської ради Бориспільського району Київської області та перенести в архівний шар, а також закрити Поземельні книги.
На обґрунтування позовних вимог позивачі зазначили, що Рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 16.01.2012 у справі № 2-572/2011 скасовані Розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації, на підставі яких були видані та визнані недійсними ОСОБА_4 акти земельних ділянок з кадастровими номерами:
№ 3220886700:07:002:0651
№ 3220886700:07:002:0648
№ 3220886700:07:002:0646
№ 3220886700:07:002:0647
№ 3220886700:07:002:0657
№ 3220886700:07:002:0658
№ 3220886700:07:002:0655
Визнані недійсними договори купівлі-продажу вищевказаних земельних ділянок, що дало можливість з іншими земельними ділянками утворити земельні ділянки з кадастровими номерами 3220886700:07:002:0663 та 3220886700:07:002:0670.
На підставі рішення суду від 16.01.2012 реєстрацію земельних ділянок, які накладалися на земельну ділянку 3220886700:07:002:0722, було скасовано .
Позивачі зазначили, що Відділом у Бориспільському районі ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Київській області в автоматизованому порядку відповідно до п.4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ОСОБА_4 земельний кадастр» до Державного земельного кадастру перенесено відомості про земельні ділянки з кадастровими номерами 3220886700:07:002:0663 та 3220886700:07:002:0670, власниками яких згідно даних Національної кадастрової системи є ТОВ «Таурустрейдінг» та ТОВ «ТЕХНОБІЛДІГРУП» відповідно, які частково знаходяться в межах земельної ділянки з кадастровим номером 3220886700:07:002:0722.
Також позивачі вказали, що жодної технічної документації на земельні ділянки з кадастровими номерами 3220886700:07:002:0663 та 3220886700:07:002:0670 ні у третіх осіб ТОВ «Таурустрейдінг» та ТОВ «ТЕХНОБІЛДІГРУП», ні у відповідачів немає у наявності, з огляду на що виправити відомості, що містяться в Публічній карті не вбачається за можливе, а отже, єдиним способом захисту порушеного права є скасування такої державної реєстрації.
Крім того, позивачі посилаються на лист Відділу у Бориспільському районі ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Київській області від 20.09.2017 року № Т-16/0 - 0.23 - 254/136-17, відповідно до якого в архіві відсутній другі примірники державних актів та відсутня документація із землеустрою на земельні ділянки третіх осіб.
Оскільки земельні ділянки третіх осіб накладаються на земельну ділянку позивачів та враховуючи, що відповідач позбавлений можливості внести зміни щодо місця розташування земельних ділянок без технічної документації на такі, єдиним способом захисту порушених їх прав, на їх думку, є скасування державної реєстрації земельних ділянок, що накладаються, із закриттям Поземельної книги по земельній ділянці з кадастровим номером 3220886700:07:002:0663 та 3220886700:07:002:0670.
Представник відповідача ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Київській області надав суду письмові заперечення на позовну заяву, в яких просив у задоволенні позову відмовити, проти розгляду справи у порядку письмового провадження не заперечував.
Позивачі надали суду заяви, в яких просили розглядати справу за їх відсутності.
Треті особи до судового засідання не з’явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили.
На підставі ст. ст. 194, 205 КАС України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Судом встановлено, що Розпорядженням Бориспільської райдержадміністрації ради народних депутатів від 24 липня 2002 року № 479 ОСОБА_5 передана у власність земельна ділянка площею 3,69 гектарів, яка розташована на території Сеньківської сільської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
На підставі розпорядження на ім’я гр. ОСОБА_5 був виготовлений ОСОБА_4 III- КВ № 060864, який зареєстровано у районному відділі земельних ресурсів в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 308 від 26 липня 2002 року.
Рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 16.01.2012 у справі № 2-572/2011 скасовано розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації від 15.05.2008 № 3246 та від 12.06.2008 № 3966 та визнані недійсними ОСОБА_4 акти на право власності на земельні ділянки з кадастровими номерами:
№ 3220886700:07:002:0651
№ 3220886700:07:002:0648
№ 3220886700:07:002:0646
№ 3220886700:07:002:0647
№ 3220886700:07:002:0657
№ 3220886700:07:002:0658
№ 3220886700:07:002:0655
Визнані недійсними договори купівлі-продажу вищевказаних земельних ділянок, що дало можливість з іншими земельними ділянками утворити земельні ділянки з кадастровими номерами 3220886700:07:002:0663 та 3220886700:07:002:0670, які частково накладались на земельну ділянку ОСОБА_5
Відповідно до Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ - 3200335572013 від 02.04.2013 року на підставі Технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) Управлінням Держземагенства у Бориспільському районі 02.04.2013 здійснена державна реєстрація земельної ділянки з кадастровим номером 3220886700:07:002:0722 площею 3.6915 га., цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розміщеної на території Сеньківської сільської ради, Бориспільського району Київської області на право власності за ОСОБА_5.
Відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 76795482 від 23.16.2016 власниками земельної ділянки з кадастровим номером 3220886700:07:002:0722 площею 3.6915 га., цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розміщеної на території Сеньківської сільської ради, Бориспільського району Київської області є гр. ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_2 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_5.
Відділом у Бориспільському районі ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Київській області в автоматизованому порядку, відповідно до п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ОСОБА_4 земельний кадастр» до Державного земельного кадастру перенесено відомості про земельні ділянки з кадастровими номерами 3220886700:07:002:0663 та 3220886700:07:002:0670, власниками яких згідно даних Національної кадастрової системи є ТОВ «Таурустрейдінг» та ТОВ «ТЕХНОБІЛДІГРУП» відповідно, які частково знаходяться в межах земельної ділянки з кадастровим номером 3220886700:07:002:0722 .
Оскільки земельні ділянки з кадастровими номерами 3220886700:07:002:0663 та 3220886700:07:002:0670 накладалися на земельну ділянку позивачів з кадастровим номером 3220886700:07:002:0722 позивачка ОСОБА_1 05.09.2017 звернулася до Відділу у Бориспільському районі ГУ Держгеокадастру у Київській області з заявою щодо накладення земельних ділянок.
Відділ у Бориспільському районі ГУ Держгеокадастру у Київській області листом від 20.09.2017 року № Т-16/0-0.23-254/136-17 повідомив, що здійснити перевірку відповідності каталогу координат та конфігурації земельних ділянок з кадастровими номерами 3220886700:07:002:0663 та 3220886700:07:002:0670 в Національній кадастровій системі до даних документації із землеустрою та державних актів даних земельних ділянок немає можливості, оскільки у місцевому фонді документації із землеустрою на земельні ділянки відсутні другі примірники державних актів та відсутня документація із землеустрою на вищевказані земельні ділянки.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Здійснення державної реєстрації земельної ділянки та присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці можливе лише на підставі та у відповідності до Закону України “Про ОСОБА_4 земельний кадастр”, Порядку ведення Державного земельного кадастру та у разі відсутності перешкод для здійснення такої реєстрації.
Відповідно до ч. 1 ст. 79 Земельного кодексу України земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
Згідно з ч. 1 ст. 79-1 Земельного кодексу України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у ОСОБА_4 земельному кадастрі (ч. 3 ст. 79-1 Земельного кодексу України).
Відповідно до ч. 4 ст. 79-1 Земельного кодексу України земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
Згідно з ч. 5 ст. 79-1 Земельного кодексу України формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про ОСОБА_4 земельний кадастр» ведення Державного земельного кадастру здійснюється шляхом:
створення відповідної державної геодезичної та картографічної основи, яка визначається та надається відповідно до цього Закону;
внесення відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру;
внесення змін до відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру;
оброблення та систематизації відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру.
ОСОБА_4 земельний кадастр ведеться на електронних та паперових носіях. У разі виявлення розбіжностей між відомостями на електронних та паперових носіях пріоритет мають відомості на паперових носіях.
Порядок державної реєстрації земельної ділянки визначений ст. 24 Закону України "Про ОСОБА_4 земельний кадастр".
Так, державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку.
Для державної реєстрації земельної ділянки ОСОБА_4 кадастровому реєстратору який, здійснює таку реєстрацію, подаються:
- заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин;
- оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;
- документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.
При цьому, пунктом 107 Порядку №1051 визначено, що державна реєстрація земельної ділянки здійснюється під час її формування за результатами складення документації із землеустрою після її погодження у встановленому порядку та до прийняття рішення про її затвердження органом державної влади або органом місцевого самоврядування (у разі, коли згідно із законом така документація підлягає затвердженню таким органом) шляхом відкриття Поземельної книги на таку земельну ділянку відповідно до пунктів 49 - 54 цього Порядку.
Статтею 24 ЗУ «Про ОСОБА_4 земельний кадастр» та пунктом 110 Порядку №1051 передбачено, що для державної реєстрації земельної ділянки ОСОБА_4 кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подається, серед іншого, документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.
Відповідно до п. 112 Порядку №1051 після прийняття органом державної влади чи органом місцевого самоврядування рішення про затвердження документації із землеустрою, яка є підставою для державної реєстрації земельної ділянки, та надання Держгеокадастру або його територіальному органові відповідно до компетенції засвідченої копії такого рішення ОСОБА_4 кадастровий реєстратор протягом двох робочих днів з моменту її отримання вносить відповідні відомості до Поземельної книги в електронній (цифровій) та паперовій формі.
До Поземельної книги в паперовій формі додається засвідчена копія рішення, яке є підставою для внесення відомостей до неї.
Наведене положення відповідає пункту 54 Порядку №1051, який визначає, що до Поземельної книги в паперовій формі додаються всі документи, що є підставою для внесення відомостей до неї.
Згідно з підпунктом 15 пункту 24 Порядку №1051 до Державного земельного кадастру вноситься інформація про документацію із землеустрою та оцінки земель щодо земельної ділянки та інші документи, на підставі яких встановлено відомості про земельну ділянку:
- назва та дата розроблення документації із землеустрою, відомості про її розробників;
- назва, дата та номер рішення про затвердження документації із землеустрою, найменування органу, що його прийняв, електронні копії відповідних документів;
- інформація про документи, на підставі яких встановлено нормативну грошову оцінку земель у межах території адміністративно-територіальної одиниці, до складу якої входить земельна ділянка, згідно з підпунктом 8 пункту 22 цього Порядку.
Отже, після затвердження документації із землеустрою, на підставі якої була зареєстрована земельна ділянка, та надання територіальному органові Держгеокадастру відповідного примірника рішення інформація про це вноситься до Державного земельного кадастру, а до Поземельної книги в паперовій формі додається засвідчена копія рішення.
Проте, у Відділі у Бориспільському районі ОСОБА_3 управління Держгеокадастру в Київської області, яке провело державну реєстрацію земельних ділянок третіх осіб та відкрило Поземельну книгу, відсутня будь - яка документація із землеустрою, яка повинна зберігатись в управлінні.
Частиною 6 ст. 24 ЗУ «Про ОСОБА_4 земельний кадастр» визначено, що підставою для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є зокрема знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.
Аналогічні положення закріплені Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 №1051 (далі - Порядок №1051).
Враховуючи, що позивачами зареєстровано земельну ділянку значно раніше, а отже, при реєстрації земельних ділянок третіх осіб державний кадастровий реєстратор мав з’ясувати обставини щодо можливості накладення земельних ділянок, а саме: наявність помилок в документації, інші обставини, що перешкоджають такій реєстрації.
Відповідно до ст. 21 ЗУ «Про ОСОБА_4 земельний кадастр» відомості про межі земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру: на підставі відповідної документації із землеустрою щодо формування земельних ділянок - у випадках, визначених статтею 79-1 Земельного кодексу України, при їх формуванні; на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - у разі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки за її фактичним використанням відповідно до статті 107 Земельного кодексу України та у разі зміни меж суміжних земельних ділянок їх власниками; на підставі технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель - за результатами інвентаризації земель; на підставі проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) - у разі виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв).
При цьому, наявність зареєстрованих земельних ділянок з кадастровими номерами 3220886700:07:002:0663 та 3220886700:07:002:0670 з помилковим місцем розташування об'єктивно перешкоджає реалізації прав та законних інтересів позивачів.
Згідно ст. 37 ЗУ «Про ОСОБА_4 земельний кадастр» у разі виявлення фізичною або юридичною особою у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру технічної помилки (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущеної органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, заінтересована особа письмово повідомляє про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, який перевіряє відповідність відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, орган, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення та не пізніше наступного дня повідомляє про це заінтересованих осіб.
У разі виявлення технічної помилки, допущеної в записах Державного земельного кадастру, органом, що здійснює його ведення, зазначений орган у п'ятиденний строк - письмово повідомляє про це заінтересовану особу.
Виправлення технічних помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок наявності технічних помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах.
Виправлення інших помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок помилки у документації із землеустрою, оцінки земель здійснюється після внесення змін до такої документації.
Виправлення помилок у відомостях про земельну ділянку може здійснюватися також на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) або матеріалів інвентаризації земель чи рішення суду.
Інформація про виправлення технічних помилок не пізніше наступного дня з дня їх виправлення надається в письмовій формі власникам та користувачам земельних ділянок, а також третім особам, чиїх інтересів стосувалося виправлення помилок.
Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ОСОБА_4 земельний кадастр»
п. 2. земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.
п.4. у разі якщо земельні ділянки, обмеження (обтяження) у їх використанні зареєстровані до набрання чинності цим Законом у ОСОБА_4 реєстрі земель, відомості про такі земельні ділянки, обмеження (обтяження) підлягають перенесенню до Державного земельного кадастру в автоматизованому порядку, без подання заяв про це їх власниками, користувачами та без стягнення плати за таке перенесення, призначення земельних ділянок : ведення особистого селянського господарства.
У разі якщо після перенесення інформації про земельні ділянки з Державного реєстру земель до Державного земельного кадастру виявлені помилки у визначенні площ та/або меж земельних ділянок (розташування в межах земельної ділянки частини іншої земельної ділянки; невідповідність меж земельної ділянки, вказаних у ОСОБА_4 реєстрі земель, п дійсним межам; невідповідність площі земельної ділянки, вказаної у ОСОБА_4 реєстрі земель, її дійсній площі у зв’язку із зміною методів підрахунку (округлення); присвоєння декільком земельним ділянкам однакових кадастрових номерів), такі помилки за згодою власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності можуть бути виправлені на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або за матеріалами інвентаризації земель. Зміна меж земельної ділянки при виправленні вказаних помилок допускається за письмовим погодженням з особами, яким належить право власності (а щодо земель державної та комунальної власності - право користування) на суміжні земельні ділянки. Відсутність згоди власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності на виправлення вказаних помилок не є підставою для відмови у перенесенні відомостей про відповідну земельну ділянку до Державного земельного кадастру, надання відомостей про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. Про виявлені помилки центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, письмово безоплатно повідомляє власників (користувачів) земельних ділянок.
Частиною 10 статті 24 ЗУ «Про ОСОБА_4 земельний кадастр» визначено, що державна реєстрація земельної ділянки скасовується ОСОБА_4 кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі:
- поділу чи об'єднання земельних ділянок;
- якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника.
Однак, наведені випадки скасування державної реєстрації земельної ділянки розраховані на відсутність спірних правовідносин та не можуть обмежувати право особи на
захист своїх земельних прав та інтересів у разі неправомірної реєстрації земельної ділянки на місці розташування іншої земельної ділянки.
Отже, однією з підстав для внесення відомостей до Державного земельного кадастру є судове рішення.
Відповідно до ч. 4 ст. 25 ЗУ «Про ОСОБА_4 земельний кадастр» поземельна книга закривається у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. Аналогічні положення закріплені в пункті 57 Порядку №1051.
У зв’язку з наявністю накладання земельних ділянок третіх осіб на земельну ділянку позивачів, враховуючи, що відповідач позбавлений можливості внести зміни щодо місця розташування земельних ділянок без технічної документації на такі ,єдиним способом захисту порушених наших прав є скасування державної реєстрації земельних ділянок, що накладаються, із закриттям поземельної книги по земельних ділянках з кадастровим номером 3220886700:07:002:0663 та 3220886700:07:002:0670.
При цьому, враховуючи положення постанови Кабінету Міністрів України 31.08.2016 №581 "Про реформування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру" та наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 03.02.2017 №38 "Про питання діяльності ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Київській області" належним відповідачем в частині вимог про скасування державної реєстрації є Головне управління Держгеокадастру у Київській області.
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч. 2 другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Позивач належними способами доказування, довів обґрунтованість своїх вимог, у свою чергу відповідачем такі доводи не спростовані, а тому заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 9, 14, 73 - 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 КАС України, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов задовольнити.
Скасувати державну реєстрацію земельних ділянок площею 4,3734 га. кадастровий номер 3220886700:07:002:0663 та площею 7,5872 га. кадастровий номер 3220886700:07:002:0670 з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, які розташовані на території Сеньківської сільської ради, Бориспільського району Київської області та перенести в архівний шар, а також закрити Поземельні книги.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лапій С.М.