
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
15 червня 2018 року № 810/2901/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в місті Києві заяву ФОП ОСОБА_1 про забезпечення позову в адміністративній справі за його позовом до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування наказу від 25.05.2018 № 119,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ФОП ОСОБА_1 з позовом до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування наказу від 25.05.2018 № 1119 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_1.».
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15.06.2018 відкрито провадження у даній справі.
Разом з позовною заявою до суду подано заяву про забезпечення позову, в якій позивач просить зупинити дію наказу ГУ ДФС у Київській області від 25.05.2018 № 1119 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_1.» .
Заява обґрунтовується тим, що у разі проведення перевірки на підставі оскаржуваного наказу захист його прав стане неможливим, так як мета проведення перевірки буде досягнута.
Відповідно до ст. 150 КАС України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:
1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або
2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Згідно ст. 151 КАС України позов може бути забезпечено:
1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта;
2) забороною відповідачу вчиняти певні дії;
3) встановленням обов'язку відповідача вчинити певні дії;
4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору;
5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Станом на час розгляду даного клопотання позивачем не надано суду переконливих та обґрунтованих доказів, які б свідчили, що внаслідок невжиття заходів забезпечення позову виникне очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Крім того, зі змісту адміністративного позову не вбачається очевидних ознак протиправності оскаржуваного наказу.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що заява про вжиття заходів забезпечення позову є необґрунтованою і задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 150-154, 241, 243 КАС України ,-
у х в а л и в:
У задоволенні заяви ФОП ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лапій С.М.