
№ 19
ЄУН 229/2970/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2018 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Петров Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ Державної фіскальної служби у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1, головний бухгалтер ТОВ «ВВС Трейдинг», яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, б. 7, кв. 46,
за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
В результаті проведеної камеральної перевірки встановлено несвоєчасне подання посадовими особами ТОВ платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів, а саме: порушені терміни сплати узгоджених податкових зобов’язань з акцизного податку за період 29.04.18 р. по 18.05.2018 року, чим порушено пп. 222.1.1 п. 222.1 ст. 222 Податкового кодексу України. Порушення викладено в Акті № 563/05-99-93-30/31535100с від 29.05.2018 року.
Такими діями ОСОБА_1 скоїла правопорушення, передбачене ст. 163-2 ч. 1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилася, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином, не надала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність.
Представник Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ Державної фіскальної служби у Донецькій області в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи організацію було повідомлено належним чином.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Одним із доказів відповідно до ст. 256 КУпАП є протокол про адміністративне правопорушення, який має містити всі перелічені в даній статті відомості, які необхідні для вирішення справи, а без їх наведення він належної сили не має.
Відповідно до п.12, 13 Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення - у разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в органі доходів і зборів. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі. В матеріалах справи є докази того, що ОСОБА_1 не з’явилась до ГУ ДФС у Донецькій області для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення (а.с. 3-4)
У разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у запрошенні час складається акт довільної форми, який засвідчує факт такої неявки. Акт підписується не менш як трьома посадовими особами контролюючого органу та реєструється у журналі реєстрації актів, що засвідчують факт неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Обставини, підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення, актом камеральної перевірки № 563/05-99-93-30/31535100 від 29.05.2018 року та іншими матеріалами справи, тому вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП доведена.
За змістом ст. 9 КУпАП єдиною підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність у її діях (бездіяльності) складу адміністративного правопорушення, яким визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, його дії не спричинили значної шкоди охоронюваним законом інтересам, а також те, що порушення усунуте та податковий борг був сплачений, суд вважає за необхідне застосувати ст. 22 КУпАП та звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ч.2 ст.284 КУАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.
Керуючись ст.ст. 22, 24, 27, 33, 163-2 ч. 1, 284 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винною ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення по ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення України.
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1ст. 163-2 КпАП України відносно ОСОБА_1 закрити.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Дружківський міський суд.
Суддя: Є.В. Петров