
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
17 липня 2018 рокусправа № 811/1000/18
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючий суддя: Щербак А.А.
судді: Малиш Н.І. Баранник Н.П.
за участю секретаря судового засідання: Комар Н.В.
розглянувши у м. Дніпро у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Сан Лайн Груп» на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018р. (суддя Петренко О.С., м. Кропивницький) у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сан Лайн Груп» до Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування наказу, -
ВСТАНОВИВ:
ТОВ «Сан Лайн Груп» звернулось з позовом до Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування наказу ГУ ДФС у Кіровоградській області №513 від 16.03.2018 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Сан Лайн-Груп» з питань достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати податків та зборів, а також дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 02.09.2015 по 31.12.2017, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 02.09.2015 по 31.12.2017.
Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018р. в задоволенні позову відмовлено.
Позивачем подана апеляційна скарга, просить рішення суду першої інстанції скасувати, позов задовольнити.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що висновки суду першої інстанції обставинам справи не відповідають, судом не було враховано те, що при винесенні оскарженого наказу та призначення початку перевірки на 27.03.2018, контролюючий орган діяв всупереч приписам п. 77.4 ст. 77 ПК України, оскільки ним не було дотримано 10-денного строку для повідомлення позивача про проведення перевірки.
Представник позивача не з'явився, судова повістка вручена 07.07.2018.
Представник відповідача Максимчук О.А. проти задоволення апеляційної сарги заперечував.
Колегія суддів доходить висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Як було встановлено судом першої інстанції, 16.03.2018, відповідно до пп.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.77 Податкового кодексу України, згідно з затвердженим планом-графіком документальних планових перевірок суб'єктів господарювання на І квартал 2018 року ГУ ДФС у Кіровоградській області прийнято наказ №513 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Сан Лайн Груп», в період з 27.03.2018, тривалістю 10 робочих днів.
Вказаний наказ та повідомлення №310/10/11-28-14-01 від 16.03.2018 направлено засобами поштового зв'язку 16.03.2018.
Вважаючи цей наказ протиправним, позивач звернувся до суду з зазначеним позовом.
Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції зазначив про відсутність підстав для скачання спірного наказу.
Колегія суддів з висновками суду першої інстанції погоджується.
Відповідно до пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Порядок проведення документальних планових перевірок регламентовано ст. 77 Податкового кодексу України.
Згідно з ст. 77 ПК України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Зокрема, згідно п.77.4 ст.77 ПК України про проведення документальної планової перевірки керівником органу державної податкової служби приймається рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що право на проведення документальної планової виїзної перевірки платника податків надається лише у випадку, коли останньому до початку проведення зазначеної перевірки, а саме не пізніше ніж за 10 календарних днів, було надіслано рекомендованим листом із повідомленням про вручення чи вручено під розписку копію наказу про проведення зазначеної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Як було встановлено судом першої інстанції, та підтверджено матеріалами справи, копію наказу про проведення документальної планової перевірки із зазначенням дати початку проведення такої перевірки - 27.03.2018, надіслано Товариству рекомендованим листом з повідомленням про вручення 16.03.2018, що підтверджується наявним в матеріалах справи фіскальним чеком, повідомленням (а.с.30) та скрін-шотом із веб-сторінки Укрпошта за поштовим відправленням № 250063295515(а.с.17).
Загальні правила обчислення строків визначені в Цивільному кодексі України.
Так, згідно ст. 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Отже, перебіг 10-денного строку, встановленого п. 77.4 ст. 77 Податкового кодексу України, у даному випадку розпочався 17.03.2018 року та тривав до кінця дня 26.03.2018 року.
Таким чином, судом першої інстанції вірно було встанволено, що перевірка могла бути розпочата на наступний день після 10-денного строку, а з урахуванням дати видання наказу - 16.03.2018 та відправлення копії наказу про проведення перевірки також 16.03.2018, така перевірка могла бути розпочата не раніше 27.03.2018.
Згідно пояснень про відмову від допуску до проведення документальної планової виїзної перевірки позивача (а.с.11-13) від 27.03.2018 та акту про недопуск до проведення документальної планової виїзної перевірки позивача (а.с. 15-16) від 27.03.2018, саме 27 березня 2018 року відповідач вийшов на зазначену перевірку.
Таким чином, судом першої інстанції вірно було встановлено відсутність підстав для задоволення позову.
Доводи апеляційної скарги зазначеного не спростовують, підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні.
Керуючись ст. ст. 315, 316, 321, 322 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Сан Лайн Груп» залишити без задоволення.
Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сан Лайн Груп» до Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування наказу залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена безпосередньо до суду касаційної інстанції в строк, передбачений ст. 329 КАС України.
Постанова у повному обсязі складена 17 липня 2018року.
Головуючий суддя: А.А. Щербак
Суддя: Н.І. Малиш
Суддя: Н.П. Баранник