
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/5327/18
УХВАЛА
18 липня 2018 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Парінов А.Б., перевіривши апеляційну скаргу Солом'янського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 червня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Солом'янського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві про визнання протиправними та скасування постанов,
В С Т А Н О В И В :
Апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 296 КАС України у зв'язку з наступним.
З 15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким викладено у новій редакції, зокрема, Кодекс адміністративного судочинства України.
Відповідно ч. 6 ст. 187 КАС України, яка визначає особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня їх проголошення.
Оскаржуване рішення винесено судом першої інстанції 14 червня 2018 року, копію рішення отримано уповноваженим представником апелянта 25 червня 2018 року, апеляційну скаргу подано 13 липня 2018 року.
Таким чином, апелянтом пропущено десятиденний строк на апеляційне оскарження рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 червня 2018 року, клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження не подано.
Згідно з ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Окрім того, відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Апелянтом не додано до апеляційної скарги документ про сплату судового збору.
Порядок та розміри сплати судового збору регулюється Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції станом на дату подання апеляційної скарги) ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Розмір судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень в редакції Закону України «Про судовий збір» станом на дату подання даного адміністративного позову становив 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Виходячи з цього, сума судового збору за подання апеляційної скарги, що підлягає сплаті, становить 3171,60 грн.
Реквізити для сплати судового збору за подання апеляційних скарг:
Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: 34312206081055
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подання суду апеляційної інстанції заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції із зазначенням інших поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження, а також оригіналу документа про сплату судового збору за вказаними вище реквізитами.
Пунктом 4 частини 1 ст. 299 КАС України встановлено, що, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця визначені у ст. 287 КАС України. Згідно з ч. 7 ст. 287 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу у десятиденний строк після закінчення строку на апеляційне оскарження з повідомленням учасників справи.
Строк апеляційного оскарження рішення суду від 14 червня 2018 року станом на момент передання справи судді-доповідачу (17.07.2018) сплинув.
За таких обставин вважаю необхідним надати апелянту строк для усунення недоліків апеляційної скарги до 19 липня 2018 року 17 год. 00 хв.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 287, 296, 298 КАС України,-
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Солом'янського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 червня 2018 року залишити без руху.
Встановити Солом'янському районному відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві строк для усунення недоліків апеляційної скарги до 19 липня 2018 року 17 год. 00 хв.
У випадку невиконання вимог ухвали апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя А.Б. Парінов