ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
17 липня 2018 року справа № 805/1790/18-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Суддя Донецького апеляційного адміністративного суду Сухарьок М.Г., розглянувши апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби України у Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 15 червня 2018 року в справі № 805/1790/18-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «БВФ «Будпродукт» до Державної фіскальної служби України про скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України № 561156/37990054 від 17 січня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 13 від 28.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, зобов’язання Державної фіскальної служби України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкової накладної № 13 від 28.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, скасування рішення Державної фіскальної служби України № 561590/37990054 від 17 січня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 14 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, зобов’язання Державної фіскальної служби України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкової накладної № 14 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, скасування рішення Державної фіскальної служби України № 561595/37990054 від 17 січня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 15 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, зобов’язання Державної фіскальної служби України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкової накладної № 15 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, скасування рішення Державної фіскальної служби України № 561173/37990054 від 17 січня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 16 від 30.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, зобов’язання Державної фіскальної служби України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкової накладної № 16 від 30.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних,-
ВСТАНОВИВ:
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга Головного управління Державної фіскальної служби України у Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 15 червня 2018 року в справі № 805/1790/18-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «БВФ «Будпродукт» до Державної фіскальної служби України про скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України № 561156/37990054 від 17 січня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 13 від 28.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, зобов’язання Державної фіскальної служби України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкової накладної № 13 від 28.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, скасування рішення Державної фіскальної служби України № 561590/37990054 від 17 січня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 14 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, зобов’язання Державної фіскальної служби України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкової накладної № 14 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, скасування рішення Державної фіскальної служби України № 561595/37990054 від 17 січня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 15 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, зобов’язання Державної фіскальної служби України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкової накладної № 15 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, скасування рішення Державної фіскальної служби України № 561173/37990054 від 17 січня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 16 від 30.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, зобов’язання Державної фіскальної служби України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкової накладної № 16 від 30.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 293 Кодексу адміністративного судочинства України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Головного управління Державної фіскальної служби України у Донецькій області стороною по справі не є, як третя особа не залучена. Тому право апелянта на оскарження рішення Донецького окружного адміністративного суду від 15 червня 2018 року в справі № 805/1790/18-а підлягає додатковому обґрунтуванню.
Таким чином, апелянту необхідно надати обґрунтування наявності права оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції.
Відповідно п. 1 ч. 5 ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору. Апелянт квитанцію про сплату судового збору не надав. В апеляційній скарзі заявив клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке обґрунтовано особливостями фінансування.
Статтею 133 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Отже відстрочення сплати судового збору – це право суду.
Положеннями ст. 8 Закону України «Про судовий збір» в редакції, чинній з 15 грудня 2017 року, регламентовано:
«1. Враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
2. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.»
Існування будь-якої з перелічених обставин заявником не доведено.
Окрім цього, відповідно до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду № 2 від 05.02.2016 обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору, не є вказані аргументи і підставою для відстрочення його сплати.
За таких обставин клопотання про відстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлені Законом України «Про судовий збір», який набрав чинності з 01 листопада 2011 року.
За приписами ст. 3 Закону України «Про судовий збір» в даному випадку об’єктом справляння судового збору є апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції, прийняту в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Судовий збір сплачується як у безготівковій, так і в готівковій формі через установи банків чи відділення зв’язку та справляється за місцем розгляду справи.
У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку.
Відповідно до частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» пункт 3.2 за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору встановлюється в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання адміністративного позову немайнового характеру юридичною особою передбачена сплата судового збору в сумі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За приписами п. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі, коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до матеріалів справи предметом спору є скасування чотирьох рішень суб’єкта владних повноважень, а похідними від цих вимог є зобов’язання відповідача вчинити дії, в яких спірними рішеннями було відмовлено.
Таким чином, при поданні цієї апеляційної скарги судовий збір повинен сплачуватися в розмірі: 1762,00 грн * 4 * 1,5 = 10572,00 грн (десять тисяч п’ятсот сімдесят дві гривні).
Судовий збір сплачується через банківські установи, чи поштові відділення зв`язку за рахунок платника. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова «Про судовий збір» код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
Таким чином, апелянту потрібно сплатити судовий збір в розмірі 10572,00 грн за наступними реквізитами: отримувач коштів Краматор.УК/м Краматорськ/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944338; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банка отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача 34314206081008; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу Судовий збір, за апеляційною скаргою Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області в справі № 805/1790/18-а, Донецький апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 37944338 та надати оригінал квитанції про сплату судового збору на адресу Донецького апеляційного адміністративного суду.
Зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст. 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про відстрочення сплати судового збору – відмовити.
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби України у Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 15 червня 2018 року в справі № 805/1790/18-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «БВФ «Будпродукт» до Державної фіскальної служби України про скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України № 561156/37990054 від 17 січня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 13 від 28.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, зобов’язання Державної фіскальної служби України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкової накладної № 13 від 28.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, скасування рішення Державної фіскальної служби України № 561590/37990054 від 17 січня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 14 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, зобов’язання Державної фіскальної служби України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкової накладної № 14 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, скасування рішення Державної фіскальної служби України № 561595/37990054 від 17 січня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 15 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, зобов’язання Державної фіскальної служби України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкової накладної № 15 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, скасування рішення Державної фіскальної служби України № 561173/37990054 від 17 січня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 16 від 30.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, зобов’язання Державної фіскальної служби України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкової накладної № 16 від 30.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних – залишити без руху для усунення недоліків, а саме: сплатити судовий збір та надати оригінал квитанції на адресу Донецького апеляційного адміністративного суду, а також надати обґрунтування наявності права оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції.
Встановити десятиденний строк для усунення недоліків апеляційної скарги з моменту отримання копії вказаної ухвали.
Роз’яснити апелянту, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя М.Г. Сухарьок