
Справа № 514/1011/18
Провадження по справі № 3/514/354/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 липня 2018 року смт Тарутине
Суддя Тарутинського районного суду Одеської області Козирєв М.В., розглянувши адміністративну справу, що надійшла від Тарутинського відділення поліції Арцизького відділу поліції ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, мешкаючого за адресою: вул. Пушкіна, 7, с. Калачівка Тарутинського району Одеської області, не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
01 липня 2018 року о 15 годині 20 хвилин ОСОБА_1 з явними ознаками алкогольного сп’яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей, невнятна мова) керував автомобілем марки «ВАЗ 2106», державний номерний знак НОМЕР_1 по вул. Центральна с. Калачівка Тарутинського району Одеської області. В присутності двох свідків відмовився від проходження медичного огляду на предмет вживання алкоголю в установленому законом порядку.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав та пояснив, що дійсно 01 липня 2018 року він керував автомобілем марки «ВАЗ 2106», д/з 48761 КК по вул. Центральна с. Калачівка Тарутинського району Одеської області. Він не був у стані алкогольного сп’яніння.
Разом з тим, ОСОБА_1 підтвердив те, що відмовився проїхати до Тарутинської ЦРЛ для медичного огляду на предмет вживання алкоголю.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши порушника суд дійшов висновку про таке.
Так, за приписами ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 2.9 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі - Правила), водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно з п. 2.5 Правил водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідальність за порушення цих вимог передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Судом досліджено докази, які містяться в матеріалах справи, а саме:
- протокол про адміністративне правопорушення серії БР № 397395 від 01.07.2018 року з якого видно, що ОСОБА_1 з протоком ознайомлений, але від дачі пояснень та підпису відмовився (а.с. 1);
- копію посвідчення водія серії ВХХ № 153246 від 01.07.2014 року на ім’я ОСОБА_1 (а.с. 2);
- довідку про те, що ОСОБА_1 протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП (а.с. 3);
- письмові пояснення понятих (а.с. 4-5);
- рапорт інспектора СРПП № 2 Тарутинського ВП л-та поліції ОСОБА_2
Суд не бере до уваги доводи правопорушника ОСОБА_1 про те, що він не перебував у стані алкогольного сп’яніння 01 липня 2018 року під час керування автомобілем, позаяк відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена також і за відмову від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп’яніння, про що і зазначено у протоколі.
Враховуючи викладене, на підставі наданих доказів суд дійшов висновку, що своїми діями ОСОБА_1 порушив пункт 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, зокрема водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За дане правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння.
Також судом приймаються до уваги письмові пояснення громадян ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які були запрошені поліцейським в якості понятих при складенні протоколу відносно ОСОБА_1, який відмовлявся від проходження медичного огляду на предмет вживання алкоголю (а.с. 4-5).
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення, враховуються особа порушника, характер вчиненого правопорушення, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, які пом’якшували або обтяжували відповідальність судом не встановлено.
З вимог ст. 40-1 КУпАП вбачається, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, ч. ст. 130, 283, 284 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян на суму 10200,00 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік (стягнення проводити на користь держави на розрахунковий рахунок № 31113149015001, МФО - 899998, код за ЄДРПОУ отримувача - 37607526, отримувач - ГУК в Одеській області/Одеська область/21081300, код платежу - 21081300, банк - Казначейство України (ЕАП), вид платежу: адміністративні штрафи у сфері безпеки дорожнього руху).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 352,40 гривень на розрахунковий рахунок № 31211256026001, код банку отримувача (МФО) - 899998, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, код класифікації доходів бюджету - 22030106, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, призначення платежу - судовий збір у справах про адміністративне правопорушення.
Постанова може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня набрання постановою про накладання штрафу законної сили, а в разі оскарження або опротестування - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Строк пред'явлення постанови до виконання становить 3 місяці з дня набрання нею законної сили.
Згідно ст. 308 КпАП України у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та витрати на облік правопорушення.
Суддя: М.В. Козирєв