Ухвала суду № 75362374, 17.07.2018, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.07.2018
Номер справи
824/622/18-а
Номер документу
75362374
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

17 липня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/622/18-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши матеріали адміністративного позову Фермерського господарства "ДМВ" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в:

В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 709083/41945348 від 18.05.2018 р. про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №3 від 24.04.2018 р.; № 709082/41945348 від 18.05.2018 р. про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 6 від 27.04.2018 р.; №715958/41945348 від 22.05.2018 р. про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 7 від 05.05.2018 р.;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні Фермерського господарства "ДМВ" №3 від 24.04.2018 р., № 6 від 27.04.2018 р., № 7 від 05.05.2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху, з наступних підстав.

Згідно з ч. 2 ст. 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Суд звертає увагу, що правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1762 грн).

При цьому, у відповідності до абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Судом встановлено, що позивачем подано позовну заяву, в якій об'єднано шість вимог немайнового характеру, за кожну з яких сплачується судовий збір.

Так, в поданому адміністративному позові позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації:

№ 709083/41945348 від 18.05.2018 р. про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №3 від 24.04.2018 р.;

№ 709082/41945348 від 18.05.2018 р. про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 6 від 27.04.2018 р.;

№715958/41945348 від 22.05.2018 р. про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 7 від 05.05.2018 р.

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних:

податкову накладну Фермерського господарства "ДМВ" №3 від 24.04.2018 р.;

податкову накладну Фермерського господарства "ДМВ" № 6 від 27.04.2018 р.;

податкову накладну Фермерського господарства "ДМВ" № 7 від 05.05.2018 р.

Водночас, судом встановлено, що позивачем сплачено судовий збір в розмірі 3524 грн за дві позовні вимоги немайнового характеру (1762 грн * 2).

Таким чином, позивачем, всупереч вище вказаних вимог Закону України "Про судовий збір" за поданий позов сплачено судовий збір не в повному обсязі. Решта суми судового збору, яка підлягає сплаті складає 7048 грн (1762 грн*4).

Відсутність доказів сплати судового збору в повному обсязі унеможливлює подальший розгляд справи, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 160 та ст. 161 КАС України. Тому в суду є достатньо підстав для залишення заяви без руху та надання строку для усунення недоліків, у встановлений судом строк.

Крім цього, згідно з п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно прохальної частини позовної заяви, Фермерське господарство "ДМВ", окрім іншого, просить суд визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 709083/41945348 від 18.05.2018 р., № 709082/41945348 від 18.05.2018 р. та №715958/41945348 від 22.05.2018 р.

Слід відзначити, що відповідно до пункту 2 Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого наказом ДФС України від 13.06.2017 № 566 (далі - Порядок №566), комісія є постійно діючим колегіальним органом при ДФС, що діє в межах повноважень, визначених пунктом 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року № 190 Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації.

Рішення Комісії про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації складається за формою згідно з додатком до цього Порядку, підписується, реєструється та надсилається платнику податку на додану вартість у порядку, встановленому статтею 42 розділу ІІ Кодексу, протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу (п.21 Порядку №566 ).

З аналізу наведених вище норм вбачається, що саме комісія Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації наділена повноваженнями приймати рішення щодо реєстрації/відмови у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України відповідачем у справі є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Разом із тим, як видно зі змісту позовної заяви, комісія ДФС України, рішення якої просить позивач визнати протиправними та скасувати, не визначена у якості відповідача за даним адміністративним позовом, що свідчить про невідповідність змісту заявлених позовних вимог тим обставинам, якими позивач їх обґрунтовує, а тому позивачу слід уточнити або зміст заявлених позовних вимог, або склад відповідачів до яких ці вимоги звернуті.

В силу ч. 1 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи.

За правилами, визначеними ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене суд вважає, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення, визначених в ухвалі недоліків.

В разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання даної ухвали шляхом приведення позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Т.М. Брезіна