Рішення № 75361923, 11.07.2018, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.07.2018
Номер справи
819/585/18
Номер документу
75361923
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/585/18

11 липня 2018 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

судді Баранюка А.З.

за участю:

секретаря судового засідання Павловського Ю.Б.;

представника позивача: ОСОБА_1;

представника відповідача: ОСОБА_2;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 до Державної фіскальної служби України, третя особа, не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача приватне підприємство "Деметра - 2010" про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (далі – позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України (далі – відповідач), в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України стосовно нереєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №22 від 30 жовтня 2017 року;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №22 від 30 жовтня 2017 року подану фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.

Ухвалою судді від 02.04.2018 року провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалами суду, постановленими в судовому засіданні без виходу до нарадчої кімнати згідно ч.7, 8 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), в судовому засіданні 24.04.2018 року, 07.05.2018 року, 14.05.2018 року, 23.05.2018 року розгляд справи було відкладено до 31.05.2018 року.

31 травня 2018 року судове засідання не проводилось у зв’язку із перебуванням головуючого судді у відпустці. Судове засідання відкладено до 06 червня 2018 року.

Ухвалою суду від 06 червня 2018 року до участі у справі, у якості третьої особи залучено Приватне підприємство «Деметра-2010», визначено проводити розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 05 липня 2018 року.

Ухвалою суду, постановленою в судовому засіданні без виходу до нарадчої кімнати згідно ч.7, 8 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), в судовому засіданні 05.07.2018 року, розгляд справи було відкладено до 11.07.2018 року.

В судовому засіданні представник позивача пояснив, що відповідач не вказав конкретного виду критерію оцінки ступеню ризику та переліку документів для підтвердження відображених у податкових накладних показників. Позивач надав пояснення та копії документів по податковій накладній, реєстрацію якої зупинено. ДФС України відмовив у реєстрації податкових накладних з підстав «надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування». Однак, відповідач не зазначив, які саме документи складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття зазначеного рішення. Крім того 29.12.2017 року позивачем подано скаргу в ДФС України, проте жодної відповіді не отримав, тому в силу пп. 56.23.4 п. 56.23 ст. 23 Податкового кодексу України скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечила проти задоволення позовних вимог та пояснила, що підставою для прийняття рішень про відмову у реєстрації податкових накладних було надання платником податків копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкових накладних, а саме платником податків не надано підтверджуючі документи на оплату.

Суд, заслухавши в судовому засіданні пояснення представника позивача, представника відповідача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши матеріали, що містяться у справі, встановив наступні факти.

ФОП ОСОБА_3 включений до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, в своїй діяльності здійснює діяльність з торгівлі засобами захисту рослин відповідно до отриманої ліцензії Міністерства аграрної політики та продовольства України серії АВ № 593771 (а.с.32,139-140).

Відповідно до умов договору поставки продукції №30/10 від 30.10.2017 року укладеного між ПП ОСОБА_3 та ПП "Деметра-2010" (код ЄДРПОУ 39127304), який укладено на умовах товарного кредиту, ПП ОСОБА_3 зобов'язується поставити та передати у власність ПП «Деметра-2010» матеріально-технічні ресурси, а ПП «Деметра-2010» зобов'язується прийняти продукцію та оплатити її вартість на умовах даного Договору (а.с.29-31).

На виконання зазначених умов договору та попередньо узгодженого замовлення, ФОП ОСОБА_3 передав ПП «Деметра-2010» продукцію згідно видаткової накладної №30/10 (а.с.33) та податкової накладної №22 від 30.10.2017 року (а.с.9-10), а саме засоби захисту рослин на загальну суму 547386,72 грн., в т.ч. ПДВ на суму 91231,12 грн.

Відповідно до вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України 12.11.2017 року ФОП ОСОБА_3 зареєстрував в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкову накладну №22 від 30.10.2017 року на загальну суму 547 386,76 грн., в т.ч. податку на додану вартість (далі - ПДВ) на суму 91 231,12 грн. Отримувачем (покупцем) товарів, що зазначені з податковій накладні є ПП «Деметра-2010».

Відповідно до квитанції від 12.11.2017 року дану податкову накладну було прийнято, а її реєстрацію зупинено відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ - ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 567 (далі - Критерії). За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД 3402, 3808 (а.с.11).

18 грудня 2017 року, ФОП ОСОБА_3 направив до контролюючого органу ДФС повідомлення №1 з поясненнями та копіями документів, що підтверджують реальність здійснених операції по податковій накладній, реєстрація якої була зупинена (а.с.13-17).

Однак, рішенням комісії ДФС України від 22.12.2017 року №474693/НОМЕР_1 у реєстрації податкової накладної №22 від 30.10.2017 року було відмовлено з підстав надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування (а.с.18-19).

Не погодившись із відповідним рішенням, позивач подав скаргу від 28.12.2017 року, в якій просив визнати протиправним та скасувати рішення комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №474693/НОМЕР_1 від 22.12.2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної ФОП ОСОБА_3 №22 від 30.10.2017 року. До скарги позивач долучив копії документів, які підтверджують реальність здійснення господарських операцій за податковою накладною, в реєстрації якої було відмовлено (а.с.20-25).

Зазначену скаргу отримано уповноваженою особою Державної фіскальної служби 04 січня 2018 року (а.с.26-28).

Визначаючись щодо спірних правовідносин, суд зазначає наступне.

У відповідності до пп. “а” п. 185.1 ст. 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг, у відповідності до п. 187.1 ст. 187 ПК України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (п. 201.10 ст. 201 ПК України).

У відповідності до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПК України) реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.п. 1, 2 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567 (далі - Наказ № 567) оцінка ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр) здійснюється ДФС шляхом проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування цим Критеріям (далі - Моніторинг).

Моніторинг здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за формою згідно з додатком до цих Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо за кожним видом економічної діяльності, якщо така інформація врахована комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія ДФС).

Пунктом 6 Критеріїв передбачено, що моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/ зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

3) розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку на додану вартість, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів).

У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1 цього пункту та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної/розрахунку коригування, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає одній з умов, зазначених у підпункті 2 цього пункту, - реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

Відповідно до п.56.23 ст.56 ПК України оскарження рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється у порядку, визначеному цією статтею з урахуванням таких особливостей: скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних подається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику; скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних розглядається в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, за участі уповноваженої особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику; скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних розглядається протягом 10 календарних днів з дня отримання такої скарги центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Термін розгляду скарги не може бути продовженим; якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних не надсилається платнику податків протягом 10-денного строку, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку.

Аналогічні приписи містяться і Порядку розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України №485 від 04.07.2017 року (далі – Порядок №485).

Як зазначалося вище, позивач не погодившись із рішенням комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за №474693/НОМЕР_1 про відмову в реєстрації податкової накладної №22 від 30.10.17 року в ЄРПН подав скаргу від 28.12.2017 року, яку отримано уповноваженою особою Державної фіскальної служби 04 січня 2018 року.

Однак, станом на день розгляду даної справи позивач жодних рішень з приводу її розгляду не отримав, також жодних рішень з приводу розгляду скарги позивача відповідачем суду не надано.

Отже, з урахуванням вищенаведених норм чинного законодавства скарга позивача вважається повністю задоволеною на користь платника податку з дня, що настає за останнім днем зазначеного в п.56.23 ст.56 ПК України строку, тобто з 15.01.2018 року.

Відповідно до п.18 порядку №485, задоволення скарги є підставою для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/розрахунків коригування, зазначених у скарзі, з урахуванням вимог пункту 200-1.3 статті 200 Кодексу.

Згідно п.19 та 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Щодо ненадання позивачем підтверджуючих документів на оплату, як підстава для відмови в реєстрації податкових накладних, суд зазначає наступне.

У відповідності до п.201.16 ст.201 ПК України (чинної на момент виникнення спірних правовідносин) реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:

а) порядковий номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування;

б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування;

в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Такий перелік затверджений наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567 та передбачає надання платником податків для критерію, зазначеного у пп.1 п.6 Критеріїв:

договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

Як слідує з викладеного вище, податковим законодавством не передбачено надання платником податку підтверджуючих документів на оплату. Водночас, всі документи, що визначені Переліком були надані ФОП ОСОБА_3 до Державної фіскальної служби України.

Суд додатково зазначає, що у матеріалах справи наявні документи, які підтверджують реальність здійснення спірної господарської операції.

Так, реальність здійснення операції по податковій накладній, реєстрація якої була зупинена, підтверджують наявні у матеріалах справи копія ліцензії серії АВ №593771 від 15.03.2012 року ФОП ОСОБА_3В на торгівлю пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин), договір поставки продукції №30/10 від 30.10.2017 року укладеного між ПП ОСОБА_3 та ПП «Деметра-2010» (а.с.29-31), видаткова накладна №30/10 (а.с.33) та податкова накладна №22 від 30.10.2017 року (а.с.9-10). Товар вивезено згідно ТТН №30/10 від 30.10.2017 власним автотранспортом. Для здійснення господарської діяльності позивач використовує власний автомобіль – FORD ВО 7607 ВН (а.с.34-35). Для роботи транспорту в жовтні 2017 року ПП ОСОБА_3 в ТОВ «ВОГ Рітейл» придбано дизельне паливо в кількості 976,56 літрів на суму 22 459,65 грн. (в т.ч. ПДВ – 3743,28 грн.).

За товари покупець ПП «Деметра-2010», згідно договору поставки, зобов’язаний розрахуватись до 01.12.2017. Однак, як слідує з пояснень третьої особи ПП «Деметра-2010», зважаючи на те, що за результатами даної операції, після блокування податкової накладної, ПП «Деметра-2010» недоотримало для формування податкового кредиту суму в розмірі 91231,12 грн., а також те, що реєстрація податкових накладних та належне оформлення бухгалтерських документів є обов’язком ФОП ОСОБА_3, підприємство прийняло рішення здійснити остаточний розрахунок за придбаний товар після вирішення ФОП ОСОБА_3 питання, щодо реєстрації заблокованої податкової накладної.

Окрім цього, в матеріалах справи наявні договори, накладні, рахунки, платіжні доручення, сертифікати, тощо (а.с.38-138) з контрагентами ТОВ «Укравіт Агро», ТОВ «Захід Агрогруп», ПП «Агротрейд АТ», ПП «Марго», ТОВ «Агрітех Україна», відповідно до яких вся продукція, що поставлялась ПП «Деметра-2010» на умовах договору №30/10 від 30.10.2017 року була в наявності у ФОП ОСОБА_3

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

При цьому, згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оскільки відповідач не спростував доводи адміністративного позову, не надав доказів на підтвердження правомірності прийняття ним рішення про відмову у реєстрації податкових накладних, суд, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, приходить до переконання, що бездіяльність Державної фіскальної служби України стосовно не реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №22 від 30 жовтня 2017 року є протиправною, а позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України (місцезнаходження 04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 39292197) стосовно нереєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 30.10.2017 року № 22 поданої фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3 (місцезнаходження 47144, Тернопільська область, Шумський район, с. Великі Дедеркали, вул. Жовтнева, 45, РНОКПП НОМЕР_1).

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 30.10.2017 року № 22 подану фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3.

Стягнути з бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України на користь ОСОБА_3 сплачений судовий збір відповідно до квитанції від 21 березня 2018 року № 0.0.994220382.1 в сумі 1762 (одна тисяча шістсот дві) грн. та витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 9000 (дев'ять тисяч) грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 18 липня 2018 року.

Головуючий суддя Баранюк А.З.

копія вірна

Суддя Баранюк А.З.