
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 813/2005/18
УХВАЛА
З ПИТАНЬ ЗАКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
16 липня 2018 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу № 813/2005/18 за позовом ОСОБА_1 до Дроговизької сільської ради Миколаївського району Львівської області про скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просила:
- скасувати рішення органу реєстрації Дроговизької сільської ради Миколаївського району Львівської області від 02.05.2018 року про відмову у реєстрації місця проживання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за адресою: АДРЕСА_1;
- зобов'язати орган реєстрації Дроговизької сільської ради Миколаївського району Львівської області зареєструвати місце проживання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за адресою: АДРЕСА_1.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач звернулася до відповідача із заявою про реєстрацію місця проживання її малолітньої дитини ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідач 02.05.2018 року відмовив позивачу у реєстрації місця проживання дитини.
Позивач вважає рішення відповідача щодо відмови йому у реєстрації місця проживання протиправним, оскільки відповідач відмовляючи у здійсненні реєстрації місця проживання діяв без урахування інтересів дитини, як це визначено вимогами Конвенції про права дітей та Закону України «Про охорону дитинства».
При постановленні ухвали суд виходить з наступного:
Судом встановлені наступні обставини:
02.05.2018 року ОСОБА_1 звернулася до Дроговизької сільської ради Миколаївського району Львівської області із заявою про реєстрацію місця проживання малолітньої дитини.
На вказаній заяві 02.05.2017 року зроблено відмітку про відмову у реєстрації місця проживання на підставі п. 11 постанови КМ України №207 від 02.03.2016 року.
Суд зазначає, що адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин, тобто для задоволення позову адміністративний суд повинен установити, що у зв'язку з прийняттям рішенням чи вчиненням дій (допущення бездіяльності) суб'єктом владних повноважень порушуються права, свободи чи охоронювані законом інтереси позивача.
Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин.
Натомість однією з визначальних ознак приватноправових відносин є наявність майнового чи немайнового, особистого інтересу учасника. Спір буде мати приватноправовий характер, якщо він обумовлений порушенням або загрозою порушення приватного права чи інтересу, як правило, майнового, конкретного суб'єкта, що підлягає захисту в спосіб, передбачений законодавством для сфери приватноправових відносин, навіть і в тому випадку, якщо до порушення приватного права чи інтересу призвели управлінські дії суб'єктів владних повноважень.
Разом з тим участь суб'єкта владних повноважень є обов'язковою ознакою класифікації спору як публічно-правового. Однак не кожен спір за участю суб'єкта владних повноважень є публічно-правовим.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що спірні правовідносини стосуються права користування та розпорядження майном, а саме місця проживання у АДРЕСА_1. Позивач оскаржує рішення відповідача на надання права реєстрації місця проживання та права користування житлом ОСОБА_2. Отже, предметом спірних правовідносин по суті є приватноправові права позивача щодо проживання за адресою: АДРЕСА_1, вимоги ж до Дроговизької сільської ради Миколаївського району Львівської області є похідними від них. Таким чином, спір має приватноправовий характер та підлягає розгляду за правилами ЦПК України.
Вказана позиція суду повністю узгоджується з позицією Великої Палати Верховного Суду викладеної в постанові від 16.05.2018 року у справі № 337/2535/2017.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Таким чином, спір у даній справі не є публічно-правовим, відтак провадження у справі слід закрити.
Керуючись ст.ст. 238, 248, 256, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі 813/2005/18 за позовом ОСОБА_1 до Дроговизької сільської ради Миколаївського району Львівської області про скасування рішення, зобов'язання вчинити дії закрити.
Роз'яснити позивачу, що даний спір підлягає розгляду до юрисдикції місцевого загального суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Гавдик З.В.