Постанова № 75357830, 13.07.2018, Центральний районний суд міста Маріуполя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Маріуполя)

Дата ухвалення
13.07.2018
Номер справи
263/7154/18
Номер документу
75357830
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 263/7154/18

Провадження № 3/263/1815/2018

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 липня 2018 року місто Маріуполь

Суддя Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, який працює на посаді керівника ТОВ «Зернотех Агро», зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

До Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.

Як вбачається з протоколу від 24 травня 2018 року № 30/05-99-46-04 ОСОБА_2, працюючи на посаді керівника ТОВ «Зернотех Агро», несвоєчасно подав платіжне доручення на перерахування належної до сплати суми податку на прибуток за 2017 рік, термін сплати 11 березня 2018 року, фактично сплачено 24 квітня 2018 року, сума податку 196,33 грн., чим порушив вимоги п. 295.3 ст. 295 Податкового кодексу України, що підтверджується актом камеральної перевірки від 14 травня 2018 року № 239/05-99-46-04/41274910, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.

До протоколу про адміністративне правопорушення надано: акт про результати камеральної перевірки ТОВ «Зернотех Агро» (ЄДРПОУ 41274910) своєчасності сплати узгодженого грошового зобов’язання з податку на прибуток від 14 травня 2018 року, акт про неявку ОСОБА_2 для складання протоколу про адміністративне правопорушення від 24 травня 2018 року, корінець повідомлення ОСОБА_2 про необхідність явки до ГУ ДФС у Донецькій області 24 травня 2018 року для складання протоколу.

ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, судом вживались заходи щодо належного повідомлення останнього про дату, час та місце проведення судового засідання.

Суд, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього документи, приходить до наступного висновку.

Так, частиною 1 статті 163-2 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган чи посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.

Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

При цьому всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.

Ні протокол про адміністративне правопорушення, ні акт камеральної перевірки від 14 травня 2018 року № 239/05-99-46-04/41274910 не підписаний особою, відносно якої він складений, належних доказів того, що ОСОБА_2 відмовився від підпису, до матеріалів справи також не надано.

При цьому, суд не приймає акт про неявку до ГУ ДФС в Донецькій області для складання протоколу про адміністративне правопорушення від 14 травня 2018 року як доказ того, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності відмовилась від їх підписання.

Крім того, до матеріалів справи надано лише доказ направлення ОСОБА_2 повідомлення про необхідність явки для складання протоколу, але доказів направлення останньому протоколу про адміністративне правопорушення та акта перевірки до матеріалів справи не надано.

Не надано й інших доказів, які підтверджували б ту обставину, що саме ОСОБА_2 має нести адміністративну відповідальність за вчинення вказаного адміністративного правопорушення, зокрема того, що він є керівником ТОВ «Зернотех Агро».

Доведення вини правопорушника покладається на орган, що складає протокол про адміністративне правопорушення. Під доказуванням у провадженні у справах про адміністративні правопорушення слід розуміти процесуальну діяльність суб'єктів щодо збору, перевірки та оцінки доказів з метою встановлення об'єктивної істини у справі й прийняття на цій основі законного рішення.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Таким чином, враховуючи ненадання доказів на підтвердження відмови ОСОБА_2 від отримання акта та протоколу про адміністративне правопорушення, а також того, що він є керівником ТОВ «Зернотех Агро» та є відповідальною особою за своєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів указаного підприємства, необхідно дійти висновку про відсутність події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, у діях останньої.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу і події адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись вимогами ст. ст. 38, 163-2, 247, 284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, - закрити у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Апеляційну скаргу на постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Донецької області через Жовтневий районний суд міста Маріуполя.

Постанова може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.

Суддя О.М. Музика