
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №712/6572/18
Провадження №3/712/2550/18
16 липня 2018 року, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Калашник В.Л., розглянувши матеріали справи відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, працюючого на посаді начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До Соснівського районного суду м. Черкаси, з Управління Північного офісу держаудитслужби в Черкаській області надійшли матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1, про вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що заступником начальника відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області ОСОБА_2, при проведенні позапланової документальної ревізії окремих питань щодо дотримання Управлінням цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації (м.Черкаси, вул. Смілянська, 131/1, 18000) визначеного законодавством порядку використання коштів обласного бюджету, спрямованих на виконання Обласної комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 роки за період з 01.01.2014 по 31.12.2017; підлеглість – Черкаській обласній адміністрації, виявлено здійснення закупівлі послуги без застосування визначених законодавством процедур закупівель.
Так, ревізією, проведеною за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 (акт ревізії від 24.04.2018 №04-31/006), встановлено закупівлю протягом періоду з 13.06.2016 по 20.09.2016 послуг із транспортування внутрішньо переміщених осіб зі сходу України до місця поселення на загальну суму 222026,48 грн. шляхом укладання 4 окремих договорів без застосування визначених законодавством процедур закупівель. Зокрема ОСОБА_1, який в періоду з 25.05.2016 по 27.09.2016 обіймав посаду начальника управління, укладено (підписано) у 2016 році 4 договори, а саме: №5 від 13 червня 2016 року на суму 81024,46 грн, №6 від 12 липня 2016 року на суму 67404,51 грн., №7 від 17 серпня 2016 року на суму 32380,15 грн., №8 від 13 вересня 2016 року на суму 41217,36 гривень. Такі дії на думку держаудитслужби в Черкаській області, свідчать про наявність порушень передбачених п.5 ст.2 Закону України від 10.04.2014 №1197 «Про здійснення державних закупівель» (на час дії), ч.7 ст.2 та ч.3 ст.36 Закону України від 25.12.2015 №922-VIІІ “Про публічні закупівлі», за що передбачена відповідальність ч.1 ст.164-14 КУпАП.
Представник держаудитслужби в Черкаській області ОСОБА_3, в судовому засіданні вважав, що є всі правові підстави для притягнення ОСОБА_1, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164-14 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з’явився, про час, місце слухання справи повідомлявся, причини неявки не повідомив.
Суд заслухавши думку представника держаудитслужби в Черкаській області ОСОБА_3, вивчивши матеріали адміністративної справи, приходе до наступних висновків.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №23-58/2018 від 30.05.2018, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.164-14 КУпАП.
Відповідальність за ч.1 ст.164-14 КУпАП,Здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.
Вина ОСОБА_1, підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення №23-58/2018 від 30.05.2018;
- витягом з акту позапланової документальної ревізії окремих питань щодо дотримання Управлінням цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації, визначеного законодавством порядку використання коштів обласного бюджету, спрямованих на виконання Обласної комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 роки за період з 01.01.2014 по 31.12.2017, №04-31/006 від 24.04.2018;
- висновками на заперечення (зауваження) до акта позапланової документальної ревізії окремих питань щодо дотримання Управлінням цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації, визначеного законодавством порядку використання коштів обласного бюджету, спрямованих на виконання Обласної комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 роки за період з 01.01.2014 по 31.12, затверджені в.о. начальника Управління Північного офісу держаудитслужби в Черкаській області ОСОБА_4 від 21.05.2018 ;
- копією кошторису на 2016 рік 23000072 Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Черкаської обласної державної адміністрації;
- копією розрахунку до бюджетного запиту на 2016 рік за обласною комплексною програмою «Турбота» потреби у видатках на забезпечення компенсації витрат проживання, харчування, транспортування по особах, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО на територію Черкаської області;
- копією інформації про кількість внутрішньо-переміщених осіб зі сходу України до місця поселення;
- копією листа КП «АТП Черкаської обласної ради» №119 від 23.09.2015;
- копією розрахунку коштів необхідних для транспортного обслугувування внутрішньо переміщених осіб на 2016 рік;
- копією кошторису на 2017 рік 23000072 Управління цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації;
- копією розрахунку коштів необхідних для транспортування внутрішньо переміщених осіб осіб зі сходу України до місця поселення на 2017 рік;
- копією розрахунку до бюджетного запиту на 2017 рік за обласною комплексною програмою «Турбота» потреби у видатках на забезпечення компенсації витрат проживання, харчування, транспортування по особах, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО на територію Черкаської області;
- копією звітів про надходження на використання коштів загального фонду (форма №2д, №2м) за 2016, 2017 роки;
- копією інформації щодо укладених договорів про відшкодування коштів за траснпортування ВПО до місця поселення між КП « АТП Черкаської обласної ради», Черкаським обласним контактним центром та Управлінням цивільного захисту Черкаської облдержадміністрації;
- копією договору №5 про відшкодування коштів за транспортування внутрішньо переміщених осіб зі сходу України до місця поселення від 13.06.2016;
- копією калькуляції вартості автопослуг додаток №1, до Договору №5 від 13.06.2016;
- копією додатку №2, до договору №5 про відшкодування коштів за транспортування внутрішньо переміщених осіб зі сходу України до місця поселення від 13.06.2016;
- копією розрахунків про відшкодування коштів за транспортування внутрішньо переміщених осіб зі сходу України до місця поселення від 16.06.2016 на підставі договору №5 від 13.06.2016;
- копією платіжного доручення №2 від 17.06.2016;
- копією договору №6 про відшкодування коштів за транспортування внутрішньо переміщених осіб зі сходу України до місця поселення від 12.07.2016;
- копією калькуляції вартості автопослуг додаток №1, до Договору №6 від 12.07.2016;
- копією додатку №2, до договору №6 про відшкодування коштів за транспортування внутрішньо переміщених осіб зі сходу України до місця поселення від 12.07.2016;
- копією розрахунків про відшкодування коштів за транспортування внутрішньо переміщених осіб зі сходу України до місця поселення №573 від 22.07.2016 на підставі договору №6 від 12.07.2016;
- копією платіжного доручення №3 від 27.07.2016;
- копією заявки на виділення коштів з обласного бюджету (субвенцій з державного та місцевих бюджетів) по управлінню цивільного захисту Черкаської облдержадміністрації станом на 13.07.2016;
- копією договору №7 про відшкодування коштів за транспортування внутрішньо переміщених осіб зі сходу України до місця поселення від 17.08.2016;
- копією калькуляції вартості автопослуг додаток №1, до Договору №7 від 17.08.2016;
- копією додатку №2, до договору №7 про відшкодування коштів за транспортування внутрішньо переміщених осіб зі сходу України до місця поселення від 17.08.2016;
- копією розрахунків про відшкодування коштів за транспортування внутрішньо переміщених осіб зі сходу України до місця поселення від 17.08.2016 на підставі договору №7 від 17.08.2016;
- копією платіжного доручення №8 від 26.08.2016;
- копією заявки на виділення коштів з обласного бюджету (субвенцій з державного та місцевих бюджетів) по управлінню цивільного захисту Черкаської облдержадміністрації станом на 19.08.2016;
- копією договору №8 про відшкодування коштів за транспортування внутрішньо переміщених осіб зі сходу України до місця поселення від 13.09.2016;
- копією калькуляції вартості автопослуг додаток №1, до Договору №8 від 13.09.2016;
- копією додатку №2, до договору №8 про відшкодування коштів за транспортування внутрішньо переміщених осіб зі сходу України до місця поселення від 13.09.2016;
- копією розрахунків про відшкодування коштів за транспортування внутрішньо переміщених осіб зі сходу України до місця поселення №813 від 15.09.2016 на підставі договору №8 від 13.09.2016;
- копією платіжного доручення №9 від 19.09.2016;
- копією заявки на виділення коштів з обласного бюджету (субвенцій з державного та місцевих бюджетів) по управлінню цивільного захисту Черкаської облдержадміністрації станом на 13.09.2016.
В свою чергу, обставини на які посилається ОСОБА_1, у своїх письмових поясненнях, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення, на думку суду не виключають порушення законодавства про здійснення закупівлі, які були виявлені під час проведення ревізії.
На підставі викладеного, суд приходе до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП та вважає за необхідне застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ч.1 ст.164-14 КпАП України,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 11 900 (одинадцять тисяч дев’ятсот) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 352 грн. 40 коп., який зарахувати на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: 31211256026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси В.Л Калашник