Постанова № 75335217, 17.07.2018, Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
17.07.2018
Номер справи
398/1843/18
Номер документу
75335217
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 398/1843/18

провадження №: 3/398/525/18

ПОСТАНОВА

Іменем України

"17" липня 2018 р. Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Коліуш Г.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 (50 років Жовтня), 8а кв. 3,

за ч. 1 ст. 41 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 21 травня 2018 року, ОСОБА_1 вчинив адімінстаивне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 41 КУпАП, яке полягає у порушенні вимог законодавства про працю. Так, перевіркою, проведеною з 17.05.2018 року по 18.05.2018 року Управлінням Держпраці у Кіровоградській області у ФОП ОСОБА_2 за адресою: Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Червоного Козацтва, 59, встановлено порушення вимог законодавства про працю, а саме ч. 1 ст. 115 КЗпП України та ч. 1 ст. 24 Закону України «Про оплату праці»шодо виплати заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів. ФОП ОСОБА_2 надані відомості на виплату грошей за січень, лютий та березень 2018 року, згідно який наймані працівники ФОП ОСОБА_2 заробітну плату отримали відповідно 22 лютого 2018 року, 20 березня 2018 року та 23 квітня 2018 року, тобто одноразово. Результати перевірки були відображені в акті інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю № КР-0624/382/АВ від 18 травня 2018 року.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, через канцелярію подав клопотання про закриття провадження у справі, мотивуючи тим, що за результатами інспекційного відвідування в порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю роботодавцем ФОП ОСОБА_2 Управлінням Держпраці у Кіровоградській області було складено акт інспекційного відвідування 18.05.2018 року № КР0624/382/АВ, в якому встановлено порушення суб’єктом господарювання - фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 вимог законодавства про працю, передбачених ст. 115 КЗпП України (порушення термінів виплати - заробітної плати). На підставі акта інспекційного відвідування від 18.05.2018 року № КР0624/382/АВ Управлінням Держпраці у Кіровоградській області винесено постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 05.06.2018 року № КР0624/382/АВ/ІП-ФС, згідно якого на ФОП ОСОБА_2 накладено штраф в розмірі 3 723,00 грн. за порушення вимог, передбачених ст. 115 КЗпП України.

Однак, протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли до суду, Управлінням Держпраці у Кіровоградській області були помилково складені щодо нього, ОСОБА_1. При проведенні інспекційного відвідування в порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю суб'єкта господарювання, роботодавця - ФОП ОСОБА_2 Управлінням Держпраці у Кіровоградській області він, ОСОБА_1, здійснював представництво ФОП ОСОБА_2 за нотаріально посвідченою довіреністю, а тому виступав лише представником останнього. При цьому він, ОСОБА_1, на відміну від ОСОБА_2, не є суб'єктом господарювання - фізичною особою-підприємцем, а його підприємницька діяльність була припинена ще 17.08.2015 р. згідно запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою підприємцем в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 24450120005005206 від 17.08.2015 року. Відтак, в нього немає найманої праці, що виключає підстави проведення щодо нього інспекційного відвідування в порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю роботодавцем як суб'єктом господарювання. Таким чином, виступаючи лише представником за довіреністю суб'єкта господарювання роботодавця ФОП ОСОБА_2 при проведенні щодо нього Управлінням Держпраці у Кіровоградській області інспекційного відвідування в порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, він не належить ані до посадових осіб підприємств, установ і організацій, ані до громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, які згідно зі ст. 41 КУпАП визначені як спеціальні суб'єкти адміністративного правопорушення, передбаченого даною статтею, тому вважає, що не можу бути притягнутий до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене статтею 41 КупАП за матеріалами, складеними Управлінням Держпраці у Кіровоградській області.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП.

Так, ч. 1 ст. 41 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю -

Суб’єктом правопорушення, передбаченого ст. 41 КУпАП, може бути лише посадова особа підприємства, установи, організації та фізична особа – підприємець.

Як встановлено з матеріалів справи та наданих ОСОБА_1 документів, він не є посадовою особою ФОП ОСОБА_2 і не є суб’єктом підприємницької діяльності, а лише представляє інтереси ФОП ОСОБА_2 згідно нотаріально посвідченої довіреності. Тому вважаю, що в даній справі відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, оскільки відсутній спеціальний суб’єкт правопорушення.

Крім того, відповідно до постанови заступника начальника Управління Держпраці у Кіровоградській області № КР0624/382/АВ/ІП-ФС від 05 червня 2018 року ОСОБА_3 на фізичну особу – підприємця ОСОБА_2 було накладено штраф у розмірі 3 723 грн. за порушення законодавства про працю – ст. 115 КЗпП України згідно акта інспекційного відвідування від 18 травня 2018 року № КР0624/382/АВ.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247КУпАП Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення;

Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И В:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, закрити за відсутністю події складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд.

Суддя Г.В. Коліуш