
328/1705/18
17.07.2018
3/328/349/18
П О С Т А Н О В А
Іменем України
17 липня 2018 року м.Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Коваленко П.Л., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Токмацького управління ГУ ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності бухгалтера КП «Токмак теплоенергія» Токмацької міської ради ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, рнокпп НОМЕР_1, громадянки України, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-2 КУпАП,
встановив:
До Токмацького районного суду Запорізької області надійшов протокол №73 від 27.06.2018 та додані до нього матеріали, відповідно до яких головним державним ревізором – інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб Токмацького управління ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_2, за актом камеральної перевірки від 18.06.2018 №860/08-01-54-01/37510516КП «Токмак теплоенергія» Токмацької міської ради, код ЄРПОУ 37510516, Запорізька область, м.Токмак, вул.Шевченка, буд.45-А, встановлено, що бухгалтер КП «Токмак теплоенергія» ОСОБА_1,вчинила порушення п.57.1 ст.57, п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України, а саме не подано до установи банку платіжного доручення по ПДВ згідно Декларації з податку на додану вартість за лютий 2017 року терміном сплати 30.03.2017.
Тим самим ОСОБА_1вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-2 КУпАП.
ОСОБА_1в судове засідання з’явилася, вину не визнала та пояснила, що сума податкового боргу сплачена згідно з графіком погашення розстрочки платежів на підставі рішення суду в строк та в повному обсязі.
Заслухавши пояснення особи, відносно якої складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до такого.
Згідно зі ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв’язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Цією ж нормою закону передбачено, що для притягнення особи до адміністративної відповідальності її дія або бездіяльність повинна бути протиправною, тобто порушувати встановлений законом порядок.
Відповідно до вимог ст.ст.245, 280 КУпАП одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд повинен з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1відсутній склад адміністративного правопорушення.
Відповідно до протоколу та доданих до нього документів суть правопорушення полягає в тому, що не подано до установи банку платіжного доручення по ПДВ згідно Декларації з податку на додану вартість за лютий 2017 року терміном сплати 30.03.2017.
В той же час, як вбачається з матеріалів, наданих ОСОБА_1, відповідно до Ухвали Запорізького окружного адміністративного суду про розстрочення виконання судового рішення від 11.04.2018 по справі 808/2329/17, заборгованість у розмірі 174 681,00 грн. розстрочена строком на дванадцять місяців. На виконання зазначеного судового рішення 30.05.2018 затверджено графік погашення розстрочених (відстрочених) на підставі рішення суду сум заборгованості за платежами, контроль за якими здійснюється органами ДФС.
На підставі викладеного, вважаю, що в діях ОСОБА_1відсутній склад адміністративного правопорушення, а провадження по справі відносно неї слід закрити.
Керуючись ст.ст.247 п.1, 256, ст.163-2 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Запорізької області через Токмацький районний суд Запорізької області.
Cуддя: