
10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
17 липня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/1726/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження питання щодо залучення до участі у справі у якості другого відповідача міську комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам виконавчого комітету Лисичанської міської ради та про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області, Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради про скасування рішення, визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
18 червня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області, Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради, в якому позивач просив суд:
- скасувати рішення засідання Міської комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (протокол №98-1 від 15.01.2018) щодо відмови позивачу у відновленні пенсії;
- визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області щодо припинення виплат пенсії позивачу;
- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області поновити виплату пенсії за віком та виплатити заборгованість за період, починаючи з моменту її припинення.
Судом на розгляд поставлено питання щодо залучення до участі у справі як другого відповідача міську комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам виконавчого комітету Лисичанської міської ради.
Розглянувши вказане питання, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Пунктом 9 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), встановлено, що відповідач це суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Згідно положень статті 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Так, відповідно до частини 3 ст. 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. (ч.4 ст. 48 КАС України).
З прохальної частини позовної заяви вбачається, що однією із вимог позивач просить скасувати рішення засідання Міської комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (протокол №98-1 від 15.01.2018) щодо відмови позивачу у відновленні пенсії.
Однак, відповідачем за вказаною вимогою позивач визначив Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням виконавчого комітету Лисичанської міської ради від 01.07.2016 №263 створену міську комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та затверджено її основний склад (а.с.48).
Згідно п.п.10,11,12,13,16 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ від 08 червня 2016 р. № 365, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня складення акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї (крім осіб, зазначених в абзаці другому пункту 7 цього Порядку) та отримання електронної справи отримувача соціальної виплати вносить на розгляд комісій з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - комісії), подання про призначення (відновлення) або про відмову в призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати.
Комісія розглядає подання про призначення (відновлення) або про відмову у призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати протягом п'яти робочих днів з дня отримання такого подання.
За результатами розгляду подання з урахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї або інших документів, визначених в абзаці другому пункту 7 цього Порядку, комісія приймає рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати з моменту припинення її виплати, в тому числі з урахуванням інформації про стан фінансування та виплати, що оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики або інших органів, що здійснюють соціальні виплати.
Комісія, крім підстав відмови у призначенні (відновленні) соціальної виплати, передбачених законодавством, може відмовити заявникові у призначенні (відновленні) такої виплати в разі його відсутності за фактичним місцем проживання/перебування, зазначеним у заяві про призначення (відновлення) соціальної виплати.
Рішення комісії про відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати може бути оскаржене до суду.
Таким чином, відповідачем щодо вимог про скасування рішення засідання міської комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (протокол №98-1 від 15.01.2018) щодо відмови позивачу у відновленні пенсії є міська комісія з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам виконавчого комітету Лисичанської міської ради.
На підставі викладеного, враховуючи те, що наразі у суду відсутня згода позивача на заміну неналежного відповідача по справі, суд дійшов висновку про наявність підстав для залучення як другого відповідача - міську комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам виконавчого комітету Лисичанської міської ради. При цьому Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради також залишається відповідачем по справі.
Відповідно до частин 6 та 7 ст. 48 КАС України після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.
Також судом на розгляд поставлено питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, оскільки дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про неможливість ухвалення законного та обґрунтованого рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Так, з матеріалів справи вбачається, що ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 20.06.2018 відкрито провадження у справі за правилами позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (а.с.1-2).
Статтею 12 КАС України передбачено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи те, що для ухвалення законного та обґрунтованого рішення необхідно проведення судового засідання з викликом осіб, які беруть участь у справі, суд вважає за необхідне призначити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись ст.ст. 4, 12, 46, 48, 256, 262 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Злучити до участі у справі як другого відповідача міську комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам виконавчого комітету Лисичанської міської ради (93100, Луганська область, м.Лисичанськ, вул.Комсомольська,7).
Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Судове засідання призначити на 09 серпня 2018 року о 10 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м.Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18, І поверх, зала судових засідань № 5.
Міській комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам виконавчого комітету Лисичанської міської ради у строк до 06.08.2018 року надати відзив на позов.
Роз'яснити відповідачу, що відзив на позовну заяву повинен повністю відповідати вимогам ст.162 КАС України і до нього повинні бути додані: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Зобов'язати Міську комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам виконавчого комітету Лисичанської міської ради у строк до 06.08.2018 разом з відзивом надати:
- письмові пояснення щодо підстав винесення рішень під час засідання Міської комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам 18.12.2017 (протокол №75-1) та від 15.01.2018 (протокол №98-1) стосовно ОСОБА_1 та всі матеріали, які були взяті до уваги під час прийняття рішень стосовно ОСОБА_1 18.12.2017 та 15.01.2018;
- інформацію чи приймались рішення стосовно ОСОБА_1 18.12.2017 та 15.01.2018 на підставі подання про призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, надати копію цих подань за наявності.
Документи, що подаються у копіях повинні бути засвідчені належним чином згідно вимог діючого законодавства.
Повідомити Міську комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам виконавчого комітету Лисичанської міської ради про можливість реєстрації в системі "Електронний суд" для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасник справи може отримати інформацію по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за адресою https://adm.lg.court.gov.ua/sud1270/gromadyanam/csz/.
Учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд (ч.2 ст.131 КАС України), а також мають право подати суду заяву про розгляд справи за їх відсутністю.
Міській комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам виконавчого комітету Лисичанської міської ради разом з ухвалою від 17.07.2018 надіслати інформацію про права та обов'язки, копії позовної заяви з доданими до неї документам, відзивів відповідачів на позовну заву.
Ухвала оскарженню не підлягає. Відповідно до ст. 256 КАС України ухвали суду, які не можуть бути оскаржені, набирають законної сили з моменту постановлення.
Суддя Н.М. Басова