Ухвала суду № 75323076, 16.07.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.07.2018
Номер справи
812/1764/18
Номер документу
75323076
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

6.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення ії недоліків та відкриття провадження у справі

16 липня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/1764/18 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), ОСОБА_3 (АДРЕСА_2), ОСОБА_4 (АДРЕСА_3) до Старобільської міської ради Луганської області (вул. Центральна, 36, м. Старобільськ, Луганська область, 92703) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

21.06.2018 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищевказаний позов, який обґрунтовано тим, що 15.01.2015 позивачі набули право власності по 1/3 частки кожному на комплекс нежитлових приміщень, розташованих за адресою: АДРЕСА_4 Відповідно до договору дарування від 15.01.2015 комплекс нежитлових приміщень розташований на земельній ділянці (кадастровий номер НОМЕР_1), цільове призначення: землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Позивачі посилаються на те, що у зв'язку з потребою у власному житлі вони мають намір реконструювати вказані нежитлові приміщення та використовувати їх як житлові шляхом проведення необхідних будівельних робіт. Однак, відповідно до листа Старобільської міської ради від 15.05.2018 № 975 землі, на яких побудований комплекс нежитлових приміщень, згідно Генерального плану розташовані у промисловій зоні, а питання щодо змінити цільового призначення земельної ділянки (кадастровий номер НОМЕР_1), відповідач не розглядає, так як відсутні історико-архітектурний опорний план міста та план зонування міста. У зв'язку з цим відповідач не надав у встановлений законом строк дозволу за клопотанням позивачів на розробку проекту землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки або проекту приватизації цієї земельної ділянки. Такі дії відповідача позивачі вважають протиправними, такими, які суперечать діючому законодавству та порушують конституційні права та свободи позивачів. Тому з підстав, викладених у позові, позивачі просили: визнати протиправною бездіяльність Старобільської міської ради Луганської області при розгляді заяви ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_1 від 23.04.2018 про зміну цільового призначення земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_5 (кадастровий номер НОМЕР_1) та наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки; зобов'язати Старобільську міську раду Луганської області надати дозвіл ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки розташованої за адресою: АДРЕСА_5 (кадастровий номер НОМЕР_1); зобов'язати Старобільську міську раду Луганської області затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розташованої за адресом: АДРЕСА_5 (кадастровий номер НОМЕР_1); зобов'язати Старобільську міську раду Луганської області змінити категорію земельної ділянки розташованої за адресою: АДРЕСА_5 (кадастровий номер НОМЕР_1) з землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення на землю житлової та громадської забудови.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 25.06.2018 позов було залишено без руху для усунення недоліків шляхом надання суду уточненої позовної заяви та її копій відповідно до кількості учасників справи, а також окремих документів про сплату судового збору кожним позивачем у розмірі 1409,60 грн.

Позивачами усунуто вказані недоліки позовної заяви.

Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено, у зв'язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.

Зважаючи на обставини та питання, які слід з'ясувати для правильного вирішення спору, суд вважає за необхідне розглядати справу за правилами загального позовного провадження.

Також в позовній заяві позивачами зазначено в якості третьої особи - Старобільську районну державну адміністрацію Луганської області. В уточненому позові позивачі посилаються на те, що судове рішення у справі може вплинути права та обов'язки Старобільської РДА, оскільки відповідно до листа від 15.05.2018 № 975 відповідачем не розглядається питання щодо змінити цільового призначення спірної земельної ділянки, так як відсутні історико-архітектурний опорний план міста та план зонування міста, а згідно з п. 6 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» на місцеві адміністрації покладені повноваження щодо погодження документації із землеустрою у випадках та порядку, визначених Земельним кодексом України та Законом України «Про землеустрій», щодо відповідності зазначеної документації законодавству у сфері містобудування та архітектури, охорони культурної спадщини. Тому в зв'язку з неможливістю дотримати виконання вищезазначених повноважень Старобільською районною державною адміністрацією Луганської області відповідачем обґрунтовується своя бездіяльність.

За приписами частини другої статті 49 КАС України якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

У зв'язку з тим, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки Старобільської районної державної адміністрації Луганської області вважаю за необхідне залучити її до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Керуючись статтями 12, 49, 160, 161, 171, 174, 175, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Старобільської міської ради Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Залучити до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Старобільську районну державну адміністрацію Луганської області (вул. Центральна, 35, м. Старобільськ, Луганська область, 92703).

Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

Призначити у справі підготовче засідання на 02 серпня 2018 року на 13 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.

Позивачам - надати оригінали документів, які додані до позовної заяви в копіях, - для огляду в судовому засіданні.

Відповідачу - протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду: відзив на позовну заяву, який повинен відповідати статті 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, а також всі документи, що були або мали бути взяті до уваги при прийнятті рішень, вчинення дій, допущення бездіяльності, з приводу яких подано позов.

До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Роз'яснити учасникам справи, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив (ст. 163 КАС України), відповідач - заперечення (ст. 164 КАС України), а третя особа - пояснення щодо позову або відзиву (ст. 165 КАС України) протягом п'ятиденного строку, відлік якого починається, відповідно: для позивача - з моменту отримання відзиву на позов, для відповідача - з моменту отримання відповіді на відзив, а для третьої особи - з моменту отримання позову або відзиву.

Відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС України.

Справа розглядатиметься суддею Свергун І.О., одноособово.

Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Луганський окружний адміністративний суд.

СуддяІ.О. Свергун