УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
_______________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "11" червня 2007 р. Справа № 9/4749
Господарський суд Житомирської області у складі:
Судді Алексєєва М.В.
при секретарі Коваленко І.О.
за участю представників сторін
від позивача Докиль Н.Б. дов.від 10.01.2007року;
від відповідача Бородін Д.М. дор.від 17.10.2006року;
Розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом Житомирського міського центру зайнятості (м. Житомир)
до Сільськогосподарського приватного підприємства "Оріон" (с. Кодня Житомирського району)
про стягнення 31313,74 грн.
В засіданні суду 08.06.07 р. оголошувалась перерва до 11.06.07 р.
Позивачем заявлено позов про стягнення з відповідача на його користь 31313,74 грн. (в т.ч. 27708,00 грн.недоїмки та 3605,74 грн.пені) за несвоєчасну сплату страхових внесків.
Представник позивача в засіданні суду позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позовній заяві і просить їх задовольнити.
Представник відповідача посилаючись на п.1 ч.1 ст.157 КАС України просить закрити провадження у справі №9/4749 в зв'язку з тим, що цю справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідач надав клопотання про відстрочку виконання рішення господарського суду Житомирської області по даній справі до 1 жовтня 2007 року.
Заслухавши пояснення представників сторін, та оглянувши в засіданні суду оригінали документів наданих представником позивача, господарський суд,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч.1 п.1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч.1 п.1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно з абзацом першим п.6 розділу VII КАС України "Прикінцеві та перехідні положення" до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційних інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Статтею 1 ГПК України право звернення до господарського суду за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів згідно з встановленою підвідомчістю надається підприємствам, установам, організаціям, іншим юридичним особам, громадянам, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності.
Господарський суд, аналізуючи характер спірних правовідносин, дійшов висновку, що між Сільськогосподарським приватним підприємством "Оріон" і Житомирським міським центром зайнятості (Робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття) виник публічно-правовий спір з приводу здійснення останнім, як суб'єкта владних повноважень, владних управлінчеських функцій щодо перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України.
За таких обставин, господарський суд розглядає справу за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідач звертався до господарського суду Житомирської області з позовом про визнання не чинними актів перевірки Житомирського міського центру зайнятості від 04.12.06 р.№739 і від 09.09.04 р.№529 та акту звірки взаєморозрахунків зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Постановою господарського суду Житомирської області по справі №6/497-НМ в даному позові відмовлено.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач зареєстрований як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Житомирському міському центрі зайнятості 3 18.07.01 р. реєстраційний номер -070544.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Згідно ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
Відповідно до пп.2 п.2 ст.35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та п. 2 ст. 1 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування", роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, у розмірах 1,3 відсотка від фактичних витрат на оплату праці працівників та 0,5 відсотка з кожного працюючого.
Внаслідок неналежного виконання відповідачем свого обов'язку по сплаті страхових внесків,у2003-2006 роках утворилась заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в розмірі 31313,74 грн. з яких: 27708,00 грн. недоїмки та 3605,74грн. пені.., що підтверджується актами перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за №529 від 09 вересня 2004 року (а.с.4) та №739 від 04 грудня 2006 року, розрахунком заборгованості та пені , актами звірки розрахунків, підписаним компетентними представниками сторін та скріпленим печатками, які додані до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 38 вищезазначеного Закону, у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.
Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, не застосовується.
Відповідач позов по суті не оспорив, доказів сплати боргу по страхових внесках до Фонду, суду не надав. Однак заявив клопотання про відстрочку виконання даного рішення до 1 жовтня 2007 року.
У відповідності вимог ст.263 КАС України, така заява може бути розглянута судом за поданням сторони у порядку виконання судового рішення .
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням сторін які беруть участь у справі .По результатам розгляду такої заяви виноситься ухвала.
Таким чином клопотання відповідача про відстрочку виконання рішення по справі №9/4749 слід розглянути в судовому засіданні після вступу його в законну силу.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими у відповідності з чинним законодавством та такими, що підлягають задоволенню на суму31313,74 грн. з яких:27708,00 грн. боргу та 3605,74 грн. пені.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
На підставі ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", керуючись ст.ст.94, 158-163, 167, 254, п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, господарський суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Сільськогосподарського приватного підприємства "Оріон" с.Кодня, Жомирського району, Код за ЕДРПОУ 31106287
на користь Житомирського міського центру зайнятості, 10005 м.Житомир 27708,00.боргу та 3605,74 грн. пені.
3. Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня складення постанови у повному обсязі у відповідності до ст.163 Кодексу адміністративного судочинства України.
4.Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її прийняття та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, в порядку, встановленому ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України
Суддя М.В.Алексєєв
ПОСТАНОВИВ:
Суддя
Віддрукувати:
1 - в справу
2 - позивачу;
3 - відповідачу;