Постанова № 75320463, 13.07.2018, Апеляційний суд Рівненської області

Дата ухвалення
13.07.2018
Номер справи
569/9654/18
Номер документу
75320463
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Апеляційний суд Рівненської області

______________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 липня 2018 року м. Рівне

Суддя Апеляційного суду Рівненської області Полюхович О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне матеріали справи про адміністративне правопорушення за апеляційною скаргою представника Рівненської митниці ДФС Опанасика С.В. на постанову Рівненського міського суду Рівненської області від 15 червня 2018 року, з участю:

-секретаря - Черняка Б.Р.,

?особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2,

?представника Рівненської митниці ДФС ? Опанасика С.В., ?

ВСТАНОВИВ:

Постановою судді Рівненського міського суду Рівненської області від 15 червня 2018 року провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2 за ч.1 ст. 483 МК України закрито на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0287/20400/18 від 26 квітня 2018 року, 04 березня 2016 року керівник Благодійної організації «Фонд «Допомога і братерство» ОСОБА_2 вчинив дії спрямовані на переміщення товару згідно митної декларації типу ТР81АА№209080201/2016/000137: одяг бувший у вжитку, до 25 % зношення, для дітей та дорослих, ковдри та постільна білизна, взуття б/в для дітей та дорослих до 25 % зносу, загальною вагою брутто - 21190 кг, вартістю 2100 фунтів стерлінгів (75861,36 грн. за офіційним курсом НБУ на день подання митної декларації) транспортним засобом з реєстраційними номерами тягача НОМЕР_1 причепа НОМЕР_2 через митний кордон України в зоні діяльності Львівської митниці ДФС з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом (міжнародна товаротранспортна накладна CMR 14143 від 01 березня 2016 року, proforma invoice/goodlist №INV807/02-16 від 01 березня 2016 року, Gift certificate/letter of donation (подарунковий сертифікат/лист-пожертвування) №INV807/02-16 від 01 березня 2016 року, Sanitary inspection certificate (санітарний сертифікат) від 01 березня 2016 року).

В поданій апеляційній скарзі представник Рівненської митниці Опанасик С.В. вказує, що судом першої інстанції допущено неповноту з'ясування обставин справи та невідповідність викладених у постанові висновків фактичним обставинам справи, чим порушено вимоги ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП та ст.ст. 486, 489, 495 МК України. Зазначає, що судом не спростовано жодним доказом відповідь Податково-митної служби ЇЇ Величності (Великобританції), яка надійшла на адресу Рівненської митниці ДФС 03 березня 2018 року, відповідно до якої ОСОБА_2 до митного контролю органу доходів і зборів надано документи, що не оформлялися компанією «INTERNATIONAL AID LOGISTICS». Разом з тим, ОСОБА_2 незаконно використовував документи: міжнародна товаротранспортна накладна CMR 14143 від 01 березня 2016 року, proforma invoice/goodlist №INV807/02-16 від 01 березня 2016 року, Gift certificate/letter of donation (подарунковий сертифікат/лист-пожертвування) №INV807/02-16 від 01 березня 2016 року, Sanitary inspection certificate (санітарний сертифікат) від 01 березня 2016 року, які не виписувались компанією «INTERNATIONAL AID LOGISTICS» для отримання погодження про визнання вантажу гуманітарною допомогою. Вважає, що зроблений судом висновок про те, що на момент розгляду справи закінчилися строки накладення адміністративного стягнення є передчасним.

Просить постанову Рівненського міського суду від 15 червня 2018 року скасувати, винести нову постанову про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 483 МК України та застосувати до нього стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів (75861, 36 грн.) з конфіскацією товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил.

Заслухавши представника Рівненської митниці ДФС Опанасика С.В., який підтримав апеляційну скаргу, ОСОБА_2, який заперечив проти задоволення апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи й доводи скарги, суд прийшов до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з таких підстав.

Відповідно до диспозиції ч.1 ст.483 МК України правопорушенням є переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

З матеріалів справи вбачається, що 18 квітня 2016 року керівником Благодійної організації «Фонд «Допомога і братерство» ОСОБА_2 в Рівненську митницю ДФС з метою проведення митного оформлення товару, подано митну декларацію типу ІМ40АА № 204050002/2016/003100. Під час подання даної митної декларації ОСОБА_2 застосовано норми законодавства України, відповідно до яких операції із ввезенням на митну територію України гуманітарної допомоги звільняються від оподаткування. Разом з митною декларацією ОСОБА_2 подано наступні документи: міжнародна товаротранспортна накладна CMR 14143 від 01 березня 2016 року, proforma invoice/goodlist №INV807/02-16 від 01 березня 2016 року, Gift certificate/letter of donation (подарунковий сертифікат/лист-пожертвування) №INV807/02-16 від 01 березня 2016 року, Sanitary inspection certificate (санітарний сертифікат) від 01 березня 2016 року, відповідно до яких компанія «INTERNATIONAL AID LOGISTICS» (47 SPRINGWELL AVE, MIDDLESEX, WD38QD, UNITED KINGDOM) безкоштовно передає вантаж в кількості 21190 кг, який доставляється на адресу Благодійної організації «Фонд «Допомога і братерство» (код ЄДРПОУ 40237328, м. Рівне, вул. Академіка Грушевського 5а/21).

Відповідно до відповіді Податково-митної служби ЇЇ Величності (Великобританції), директор компанії «INTERNATIONAL AID LOGISTICS» ОСОБА_3 повідомила проте, що дана компанія не здійснювала торговельну діяльність протягом терміну її існування (зареєстрована 04 вересня 2014 року і 24 січня 2017 року була ліквідована) ні в Сполученому Королівстві, ні в жодній іншій країні, жодних правочинів не було здійснено і жодних контрактів не було підписано.

Підставою для складання протоколу про порушення митних правил № 0287/20400/18 від 26 квітня 2018 року стала відповідь Податково-митної служби ЇЇ Величності (Великобританції), отримана Рівненською митницею ДФС 03 березня 2018 року.

В судовому засіданні апеляційної інстанції ОСОБА_2 зазначив, що він в даній ситуації виступав декларантом вантажу, який переданий перевізником разом з товаросупровідними документами і отриманий ним в терміналі у Рівненській митниці ДФС. Про надходження вантажу йому повідомили представники української діаспори. Вказав, що особисто з ОСОБА_3 не знайомий, з перевізником фінансових стосунків не мав. Зазначив, що в подальшому, після оформлення вантажу, останній був розданий в благодійних цілях.

Даних доводів ОСОБА_2 представником митниці в суді апеляційної інстанції не спростовано.

При апеляційному перегляді оскаржуваної постанови представник митниці щодо визначення вартості товару у сумі 75861, 36 грн., яка підлягає сплаті за санкцією ч.1 ст. 483 МК України у випадку доведеності вини ОСОБА_2, зазначив, що дана сума визначалась на момент переміщення товару згідно товаросупровідних документів, а саме proforma invoice/goodlist №INV807/02-16 від 01 березня 2016 року (проформа рахунку-фактури), оскільки іншої суми не існує.

Разом з тим, відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0287/20400/18 від 26 квітня 2018 року ОСОБА_2 інкримінується подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, зокрема, proforma invoice/goodlist №INV807/02-16 від 01 березня 2016 року.

Тобто працівниками митниці вартість даного товару в сумі 75861, 36 грн. визначалась фактично, виходячи з інкримінованого ОСОБА_2 правопорушення за ч.1 ст. 483 МК України відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0287/20400/18 від 26 квітня 2018 року, на підставі підроблених документів, чи документів отриманих незаконним (що не перевірено належним чином митними органами) за офіційним курсом НБУ на день подання митної декларації.

Дійсної вартості даного товару з належним документальним підтвердженням матеріали справи не містять і представником митниці при апеляційному перегляді оскаржуваної постанови не надано.

За таких обставин, висновок митниці про порушення ОСОБА_2 митних правил за ч.1 ст. 483 МК України, апеляційний суд вважає передчасним.

Постанова суду не може визнаватись законною і обґрунтованою, у зв'язку з чим вона підлягає скасуванню, а матеріали справи поверненню для проведення додаткової перевірки.

Керуючись ст. 6 ЄКПЛ, ст. 294 КУпАП, ст. 527 МК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу представника Рівненської митниці ДФС Опанасика С.В. задовольнити частково.

Постанову Рівненського міського суду Рівненської області від 15 червня 2018 року стосовно ОСОБА_2 за ч.1 ст. 483 МК України скасувати, а матеріали повернути Рівненській митниці ДФС для проведення додаткової перевірки.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя Апеляційного суду

Рівненської області: О.І. Полюхович