
П О С Т А Н О В А
iменем України
3/330/292/2018
Справа № 330/1201/18
"16" липня 2018 р. Якимівський районний суд Запорізької області в складі: головуючого судді – Гусарової В.В. при секретарі – Колєдаєвої Л.І. за участю прокурора – Шульженко С.Г. , правопорушника ОСОБА_1розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України у відношенні:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), кочегар Азовської ЗОШ 1-3 ступеня Якимівського району, прож. ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.172-6 ч.2 КУпАП
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу, відповідно до ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів.
14.11.2017 відбулось засідання першої сесії Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області сьомого скликання.
На вказаному засіданні голова Кирилівської селищної виборчої комісії ОСОБА_2 виступив з оголошенням про підсумки виборів депутатів Кирилівської селищної ради сьомого скликання та про визнання їх повноважень, згідно з яким до селищної ради депутатом обрано ОСОБА_1.
З цього приводу Кирилівською селищною радою прийнято рішення від 14.11.2015 № 2, яким визнано повноваження ОСОБА_1, як депутата Кирилівської селищної ради, Якимівського району.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов'язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч. 1 та ч. 2 цієї статті, відносяться особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону.
Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Кирилівської селищної ради, відповідно до ст. 1, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У той же час, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
У відповідності до абз. 2 п. 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
10.06.2016 Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яким передбачено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
Відповідно до п. 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми.
Указаним рішенням Національного агентства також затверджено Форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування та правила заповнення форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування.
Встановлено, що 19.01.2018 між ОСОБА_1 (покупцем) та ОСОБА_3 (продавцем), укладено договір купівлі-продажу № 12, відповідно до якого ОСОБА_1 придбав житловий будинок загальною площею 68,1 кв.м. за адресою: Запорізька область, Якимівський район, смт. Кирилівка, вул. Вишнева, буд. 45, за грошові кошти у сумі 135451 гривня, який 19.01.2018 зареєстрував у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно під реєстраційним номером 1356973923203.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство.
Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246-VIII прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2018 установлений на рівні 1700 грн.
Вартість зареєстрованого 19.01.2018 ОСОБА_1 житлового будинку за адресою: Запорізька область, Якимівський район, смт. Кирилівка, вул. Вишнева, буд. 45, складає 135451 гривня, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2018 (1700 х 50 = 85 000 грн.), та відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», у ОСОБА_1Є, як суб'єкта декларування, починаючи з 19.01.2018 виник обов'язок у десятиденний строк подати письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані про придбання зазначеного майна, шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті користувача на веб- ресурсі https://nazk.gov.ua. Кінцевою датою подання такого повідомлення, без порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у даному випадку, є 29.01.2018.
Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування депутатом Кирилівської селищної ради ОСОБА_1 про придбання житлового будинку загальною площею 68,1 кв.м. за адресою: Запорізька область, Якимівський район, смт. Кирилівка, вул. Вишнева, буд. 45, вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2018, подано з порушенням 10-денного строку, лише 22.03.2018, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальність за яке встановлена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні прокурор просив притягти ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією статті .
В судовому засіданні ОСОБА_1Є провину свою визнав..
У судовому засіданні були досліджені наступні докази:
- запит щодо надання документів ( а.с.9)
- інформація з Державного реєстру речових прав (а.с.10-14)
- протокол засідання Кирилівської селищної ради від 14 листопада 2017р (а.с.14-16)
- рішення № 2 Кирилівської селищної ради від 14 листопада 2017р (а.с.17-18)
- договори купівлі - продажу нерухомого майна (а.с.19-24, 25-30)
- копія паспорта, ідентифікаційний номер ОСОБА_1 (а.с.31-34)
- поясненнями ОСОБА_1 (а.с.35)
- копія щорічної декларації , яка була подана ОСОБА_1. ( а.с.36-50)
Таким чином судом було встановлено, що ОСОБА_1Є, будучи депутатом Кирилівської селищної ради Запорізької області, тобто згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та, згідно абз. 14 ч. 1 ст. 1 цього ж Закону суб'єктом декларування, 19.01.2018 придбав житловий будинок, який розташований за адресою Запорізька область, Якимівський район, смт. Кирилівка, вул.. Вишнева 45 вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2018 (тобто суму 85000 грн.), та, у порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив про суттєву зміну в майновому стані, що виникла у зв'язку із придбанням вказаного житлового будинку.
Розглянув матеріали справи, вислухав думку прокурора, ОСОБА_1 суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.2 КУпАП, тобто неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані .
З урахуванням особи правопорушника, суд дійшов висновку про накладення на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( тобто у розмірі 1700 гр.)
На підставі ст. 172-6 ч.2, ч.1 ст. 283 КпАп України, суд
Постановив:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.2 КпАП України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 1700 гривень (21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції ", рахунок 31114106008016, МФО 899998, банк отримувача - Казначейство України, отримувач УК у Якимів.р-ні/Якимів.р-н/21081100, код ЄДРПОУ отримувача 37997243)
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 352,40 грн.. (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО): 899998 Рахунок отримувача: 31211256026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
У разі несплати правопорушником штрафу у п’ятнадцятиденний строк постанова буде виконуватися у примусовому порядку. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом 10ти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках,передбачених ч.5 ст. 7, ч.1 ст. 287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку,повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також в поновленні строку відмовлено. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Запорізької області через Якимівський районний суд Запорізької області.
Суддя: В.В. Гусарова