
Справа № 336/2109/18
Провадження № 3/336/900/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 липня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Марко Ярослава Романівна розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1, працює директором Товариства з обмеженою відповідальністю "Строй Лідер" за адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно з протоколом № 217 від 19.04.2018 року про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, при розгляді матеріалів № 128/08-01-14-01/36604854 від 01.03.2018 року документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Строй Лідер» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року, головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок у сфері матеріального виробництва управління аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області, було виявлено порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме занижено податок на прибуток підприємства на загальну суму 440 635 грн. та податок на додану вартість на загальну суму 489 595 грн. за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року, чим порушено вимоги п. 44.1 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, п. 135.1 п.п. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135, п. 187.1 ст. 187 п. 198.1 п. 198.2 п. 198.3 п. 198.5 п. 198.6 ст. 198 п. 201.1 п. 201.4 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України та ст. 10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, представник останнього – ОСОБА_2 в судовому засіданні просив закрити провадження у справі на підставі пункту 7 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що надав письмове клопотання, за змістом якого посилається на те, що ТОВ «Строй Лідер» звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень винесених на підставі на підставі акту перевірки № 128/08-01-14-01/36604854 від 01.03.2018 року, а тому відносини за якими складено протокол про адміністративне правопорушення знаходиться на стадії адміністративного оскарження та є неузгодженими.
За змістом частини 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення під порушенням порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків слід розуміти відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків (стаття 14 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
У відповідності до статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Як вбачається з наданих представником ОСОБА_1 доказів, відносини, за якими складено протокол про адміністративне правопорушення, знаходяться на стадії адміністративного оскарження та є неузгодженими, про що свідчить оскарження ОСОБА_3 до Запорізького окружного адміністративного суду повідомлень-рішень винесених на підставі на підставі акту перевірки № 128/08-01-14-01/36604854 від 01.03.2018 року.
Відповідно до пункту 56.4 статті 56 Податкового кодексу України під час процедури адміністративного оскарження обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування здійснене контролюючим органом у випадках, визначених цим Кодексом, або будь-яке інше рішення контролюючого органу є правомірним, покладається на контролюючий орган.
Згідно з пунктом 56.15 статті 56 Податкового кодексу України протягом строку від дня подачі до контролюючого органу скарги до дня закінчення процедури адміністративного оскарження податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Згідно зі статтею 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку із адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог статті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Зважаючи на надані заперечення, приймаючи до уваги те, що на час розгляду справи судом процедура адміністративного оскарження не закінчена, суд дійшов висновку, що наявними в матеріалах справи документами не підтверджено факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Таким чином, у матеріалах справи відсутні докази, які б вказували на те, що громадянин ОСОБА_1, перебуваючи на посаді директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Строй Лідер" порушив встановлений законом порядок ведення податкового обліку, у тому числі не подав або несвоєчасно подав аудиторські висновки, подання яких передбачено законами України.
Приймаючи до уваги вищенаведене, суддя приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до пункту 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись пунктом 1 статті 247, статтями 268, 276-280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності закрити за відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанову може бути оскаржено протягом 10 днів з моменту її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.
Cуддя: Я.Р.Марко
Постанова набрала законної чинності “ ”______20__рік.
Дата видачі “ ”______20___рік.