
Справа № 263/8933/18
Провадження № 3/263/2136/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2018 року суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, за участю прокурора Остапенка Ю.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ст. 172-6 ч.1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією № 587 від 25.06.2018 року, ОСОБА_2, відповідно до наказу керівника апарату Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області № 19-К/02-10 від 20.02.2017 року призначено на посаду секретаря судового засідання Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області та згідно з пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), він став суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією. Згідно з наказом керівника апарату Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області № 59-К/02-10 від 31.07.2017 року ОСОБА_2 звільнено з займаної посади з 31.07.2017 року за власним бажанням.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті "в" пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до абзацу 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до підпункту 2 п. 5 розділу 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 року № 3 «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» декларація суб’єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Так, згідно з п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016 року, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом – НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Зокрема, до першого етапу – з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», віднесено щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.
До другого етапу – з 00 годин 00 хвилин 01.01.2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Крім цього, зазначена у пункті 1, 2 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_2 31.07.2017 року було належним чином під підпис ознайомлено з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується розпискою про факт ознайомлення останнього з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
За таких умов, у ОСОБА_2, який припинив діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, на той час виник обов’язок, відповідно до абзацу першого частини другою ст. 45 Закону України «Про запобігання» корупції» подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, в строк до 31.07.2017 року.
Проте згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями лише 06.06.2018 року.
Разом з тим, ОСОБА_2, припинивши проходження державної служби на посаді секретаря судового засідання Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області, будучи суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1, абзацом 1 ч. 2 ст. 45 Закону України, несвоєчасно на 309 день після звільнення, а саме 06.06.2018 року o 18 год. 55 хв. подав електронну декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність, за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор у судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_2 дійсно вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тому просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_2 надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутністю, свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав у повному обсязі, просив суд суворо не карати.
Суд, з’ясувавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При складанні зазначеного адміністративного матеріалу не було допущено неповноту чи необ’єктивність в оцінюванні дій особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не було виявлено порушень при збиранні матеріалів для складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Так, у діях ОСОБА_2 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що повністю підтверджуються обставинами, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення та матеріалами адміністративної справи, дослідженими в судовому засіданні, зокрема: довідкою Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області № 7/202/18 від 24.05.2018 року, посадовою інструкцією секретаря судового засідання, розпискою ОСОБА_2 по ознайомлення зі ст. 43 Закону України «Про запобігання корупції» від 31.07.2017 року, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій, поясненнями ОСОБА_2
При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер вчиненого правопорушення, ступень провини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, повне визнання ОСОБА_2 вини у скоєному адміністративному правопорушенні, дані про його особу, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення, яке буде достатнім та необхідним для запобігання вчинення ним у подальшому правопорушень, у виді штрафу в межах санкції даної статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку встановленому порядку. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу.
Керуючись ст. ст. 23, 27, ч. 1 ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень у власність держави.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави (ОСОБА_3. УК/Центральний р-н/22030101 (Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області), код ЕДРПОУ 37989721, банк одержувача Казначейство України (ел.адм.податків), МФО 899998, рахунок 31219206005052, код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Суддя Л.Г.Шатілова