
16.07.2018 227/2312/18
ПО С Т А Н О В А
Іменем України
16 липня 2018 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Мацишин Л.С.
за участю особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1,
прокурора - Шендрика С.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, який зареєстрований та проживає за адресою Донецька область АДРЕСА_1,
у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне корупційне правопорушення № 519 від 11 червня 2018 року, встановлено, що ОСОБА_1 згідно рішення Добропільської міської виборчої комісії Донецької області від 18 листопада 2015 року №7/1-1 «Про результати виборів Добропільського міського голови та депутатів міської ради VII скликання» було обрано депутатом Добропільської міської ради і відповідно до п.б п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», він є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Згідно п. 1. ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (тобто особи, на яких поширюється дія Закону), зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п. 2 Розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".
Крім цього, зазначена в пункті 1, 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1, будучи депутатом Добропільської міської ради та будучи суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією» перебуваючи в кабінеті №5 буд.№28 по ву.Банкова в м.Добропілля Донецької області, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію за 2017 рік, а саме 24 квітня 2018 року.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1- депутат подав щорічну декларацію за 2017 рік лише 24 квітня 2018 року о 15 год. 15 хв.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєнні вказаного правопорушення визнав частково. Визнав факт невчасної подачі електронної декларації за 2017 рік, проте вказує, що прострочив термін подачі електронної декларації через несправність електронного ключа та збоїв на сайті НАЗК. Крім того запевнив, що умислу на приховування будь-якого майна не мав,
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_1 є суб’єктом правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, його вина підтверджується матеріалами справи, тому просив притягнути його до відповідальності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в судовому засіданні є доведеною, а його дії правильно кваліфіковані за ч. 1 ст.172-6 КУпАП України, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім часткового визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення підтверджується:
- даними, що містяться в протоколі № 519 від 11 червня 2018 року;
- Письмовими поясненнями ОСОБА_1, відповідно до яких він знав, що мав подати декларацію до 01 квітня 2018 року, проте в цей строк через завантаженість на роботі, у зв’язку з чим забув про це. Вину визнає та щиро кається.
- ОСОБА_2 НАЗК № 32-192вих18 від 11 травня 2018 року, відповідно до якого дата публікації документів вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до реєстру;
- Скрін-шотом подачі декларації ОСОБА_1, відповідно до якого ОСОБА_1 подано декларацію за 2017 рік у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 24 квітня 2018 року о 15 год.15 хв.
- Рішенням Добропільської міської ради Донецької області від 18 листопада 2015 року №7/1-1 «Про результати виборів Добропільського міського голови та депутатів міської ради VII скликання», яке підтверджує, що ОСОБА_1 було обрано депутатом Добропільської міської ради.
- Попередженням про персональну відповідальність за своєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік, відповідно до якого ОСОБА_1 під підпис був попереджений про вказану відповідальність.
Будь-яких доказів поважності причини несвоєчасного подання електронної декларації ОСОБА_1 суду не надано.
Отже, судом встановлено, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП, відповідно до якої адміністративна відповідальність настає у разі несвоєчасного подання декларації шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у мінімальному розмірі у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст..40-1, ч.1 ст.172-6, 221, 268, 283, 284 КУпАП України, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 ( паспорт серії ВС №662439) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень 00 коп.), який слід сплатити на розрахунковий рахунок 31417542005035, ЄДРПОУ 37755456, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету - 21081100, одержувач платежу - Добропільське УК/м.Добропілля/21081100.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір в розмірі 352,40 грн. (трьохсот п’ятдесяти двох гривень 40 копійок), на рахунок отримувача 31211256026001, отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030106.
У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд.
СуддяДобропільського
міськрайонного суду ОСОБА_2