
Справа № 161/9560/18
Провадження № 3/161/2344/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 10 липня 2018 року
Луцький міськрайонний суд в особі судді Філюк Т.М., за участю особи, яка притягується до відповідальності, прокурора Сасюка Л.О., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, місце роботи,посада: старший інспектор-кінолог кінологічного центру ГУНП у Волинській області, -
за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
До Луцького міськрайонного суду Волинської області з Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією № 25/42-02/2018, складеного 19.06.2018 року, ОСОБА_1, будучи старшим інспектор-кінологом кінологічного центру ГУНП у Волинській області, якому присвоєно спеціальне звання майор поліції, тобто суб’єктом, на якого поширюється підпункт «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 52 даного Закону, несвоєчасно повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання ним доходу від продажу квартири. Зокрема, ОСОБА_1 продав гр.. ОСОБА_2 однокімнатну квартиру, яка знаходиться за адресою м. Луцьк, пр.-т. Соборності,37а/245, вартістю 375620 гривень. Таким чином, 08.11.2017 року гр.. ОСОБА_1 отримав дохід від продажу належної йому однокімнатної квартири,що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 грн.) та був зобов’язаний в порядку і строки, передбачені законодавством, письмово повідомити про суттєві зміни в майновому стані Національне агентство з питань запобігання корупції, не пізніше 18.11.2017 року. Разом з тим, фактично інформацію про зміни в майновому стані майор поліції ОСОБА_1 подав 27.03.2018 року о 16 год. 56 хв. під час формування та подачі щорічної декларації за 2017 рік.
Крім того, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією № 26/42-02/2018, складеного 19.06.2018 року, ОСОБА_1, будучи старшим інспектор-кінологом кінологічного центру ГУНП у Волинській області, якому присвоєно спеціальне звання майор поліції, тобто суб’єктом, на якого поширюється підпункт «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 52 даного Закону, несвоєчасно повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний кабінет у десятиденний строк з моменту придбання майна. Зокрема, ОСОБА_1 придбав в гр.. ОСОБА_3 двокімнатну квартиру,яка знаходиться за адресою м. Луцьк, вул. Кравчука, 32/18, вартістю 122176,00 гривень. Таким чином, 22.11.2017 року гр.. ОСОБА_1 набув право власності на майно,що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 грн.) та був зобов’язаний в порядку і строки, передбачені законодавством, письмово повідомити про суттєві зміни в майновому стані Національне агентство з питань запобігання корупції, не пізніше 02.12.2017 року. Разом з тим, фактично інформацію про зміни в майновому стані майор поліції ОСОБА_1 подав 27.03.2018 року о 16 год. 56 хв. під час формування та подачі щорічної декларації за 2017 рік.
Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Пунктом 9 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до частини 1 статті 65 даного Закону за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушеннь визнав повністю, ствердив факт вчинення ним названих вище дій, просив суворо не карати. Суду пояснив, що він не до кінця розібрався в термінах подачі даних з приводу зміни в майновому стані.
Постановою судді Філюк Т.М. від 10 липня 2018 року справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією: № 161/9560/18 (номер провадження 3/161/2344/18), № 161/9562/18 (номер провадження 3/161/2345/18) відносно ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 172-6 КУпАП об’єднано в одне провадження.
Вина ОСОБА_1 вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 172-6 КУпАП повністю доведена в суді і підтверджується матеріалами адміністративних справ, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією № 25/42-02/2018, та № 26 /42-02/2018 від 19.06.2018 року, поясненями ОСОБА_4 від 11 червня 2018 року, та іншими доказами, що знаходяться в матеріалах справ.
Таким чином, оцінивши перевірені та зібрані по адміністративній справі докази, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному веб-сайті НАЗК.
Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Ураховуючи, що вартість проданого, та придбаного майна перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_1 на виконання частини 2 статті 52 Закону «Про запобігання корупції» виник обов’язок у десятиденний термін з моменту придбання майна, та отримання доходу від проданого майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Тобто, упродовж періоду з 08 листопада 2017 року у ОСОБА_1 виник обов’язок протягом десяти днів повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, а саме отримання доходу від продажу належної йому однокімнатної квартири. Та, упродовж періоду з 22.11.2017 року у ОСОБА_1 виник обов’язок протягом десяти днів повідомити НАЗК про придбання двокімнатної квартири.
При таких обставинах в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, обставини, що обтяжують та пом’якшують відповідальність, зокрема, щире розкаяння у вчиненому.
Згідно ст.36 ч.2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. У даному випадку обидва правопорушення є рівнозначними, тому слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч.2 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 283, 284, 287 ,291 КУпАП, на підставі ч.2 ст. 172-6 КУпАП,суд,-.
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та на підставі ч.2 ст. 36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок.
(Реквізити сплати:Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; рахунок отримувача: 31211256026001).
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 3 400 (три тисячі чотириста) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області, через Луцький міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду Філюк Т.М.