
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
13 липня 2018 року Чернігів Справа № 2540/2597/18
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Ткаченко О.Є., перевіривши матеріали заяви Головного управління ДФС у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промінвестбуд Славутич» про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платників податків,
У С Т А Н О В И В:
13.07.2018 об 11:50 год. Головне управління ДФС у Чернігівській області звернулось до суду з заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промінвестбуд Славутич» про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платників податків.
Відповідно до положень статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків. Заява подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинна містити: 1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, щодо сторони, до якої застосовуються заходи, визначені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення із заявою, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Оскільки статтею 283 Кодексу адміністративного судочинства України не встановлено інше, зазначені правила поширюються і на випадки звернення органу доходів і зборів з відповідною заявою.
Згідно з статтею 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до частини 1 статті 3 цього Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Одночасно Закон України «Про судовий збір» визначає випадки, коли судовий збір не підлягає сплаті шляхом виключення відповідних заяв із числа об'єктів справляння та судового збору та встановлення пільг щодо слати судового збору.
Так, вичерпний перелік заяв, за подання яких не справляється судовий збір, наведено у частині 2 статті 3 Закону України «Про судовий збір», а пільги щодо сплати судового збору встановлені у статті 5 цього Закону.
Тобто, Закон України «Про судовий збір» передбачає сплату судового збору за подання до суду позовної заяви чи будь-якої іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Виходячи зі змісту статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України, заява є підставою для здійснення провадження у справі за зверненням органів доходів і зборів за особливою процедурою, а тому вважається особливою формою позовної заяви, яка є об'єктом справляння судового збору.
Отже, заявнику необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1762 грн. (реквізити для сплати: рахунок 343119206084033, отримувач - УК у м. Чернігові /м. Чернігів/22030101, код ЄДРПОУ - 38054398, банк - ГУДКСУ у Чернігівській області, МФО - 899998).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що заява Головного управління ДФС у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промінвестбуд Славутич» про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платників податків має бути залишена без руху та заявнику встановлено строк до 15:00 год. 16.07.2018 для усунення вказаного недоліку шляхом подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору у належному розмірі.
На підставі наведеного та керуючись статтями 161, 283 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И В:
Заяву Головного управління ДФС у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промінвестбуд Славутич» про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платників податків залишити без руху.
Встановити заявнику строк до 15:00 год. 16.07.2018 для усунення недоліку заяви.
Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику заяви та доданих до неї документів.
Повернення заяви не є перешкодою для повторного звернення з нею до суду після усунення її недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Відповідно до частини 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та згідно з статтею 294 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.
Суддя О.Є. Ткаченко