
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 липня 2018 р. № 820/6351/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Шляхової О.М.
при секретарі судового засідання - Молчанової О.М.,
за участі:
позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Дитиненко А.В. (Державного підприємства обслуговування повітряного руху України),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Харківського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_3, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Харківського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, в якому, з урахуванням уточненого адміністративного позову, просить суд:
- зобов'язати Державне підприємство "Украерорух" виконати Постанову КМ України №74 від 11.02.2009 р. в якості правонаступника ліквідованих - реорганізованих Головного та 584 районного центру КПР, - надати Довідку на ОСОБА_3 до Харківського ОВК і до ГУПФ України в Харківській області, про розмір підвищеного посадового окладу Старшого помічника начальника чергової зміни який за наказом Державного підприємства обслуговування повітряного руху України становить - дванадцять тисяч сімсот п'ятдесят чотири гривні 25 копійок (12754 грн. 25 коп.);
- зобов'язати ГУПФ України в Харківській області надати до Харківського ОВК список осіб на ОСОБА_3, пенсія яких підлягає перерахунку виходячи зі зміни розміру посадового окладу Старшого помічника начальника чергової зміни;
- зобов'язати Харківський ОВК відпрацювати та надати до ГУПФ України в Харківській області довідку на ОСОБА_3 про розмір грошового забезпечення з урахуванням розміру посадового окладу Старшого помічника начальника чергової зміни = дванадцять тисяч сімсот п'ятдесят чотири гривні 25 копійок і відповідно до посадового окладу наступні види покладеного та виплачуваного грошового забезпечення - надбавки: «За особливі умови служби» =35 % За кваліфікацію «Військовий льотчик 1-го класу» =12 %; «За таємність» =15%»; «За виконання особливо важливих завдань» -50 % ; «Премія» =10 %.
В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_3 зазначив, що позивач є військовим льотчиком у відставці, проходив службу у ВПС на льотних посадах, у військовому званні Полковник. У відповідності до ст. 22 Конституції України, вимог ч. 10 ст. 43 Закону України № 2262-ХІІ від 09.04.1992 р., Закону України № 614-УІІІ від 15.06.2015 р., Постанови КМ України № 74 від 11.02.2009 р., вважає, що він на законних підставах за бажанням має право вибору посадового окладу займаної ним раніше посади, з якої повинно нараховувати пенсію. В першому випадку, як військовому льотчику, переведеному з льотної роботи за станом здоров'я, а в другому - як маючому військове звання Полковник, та який прослужив на даній посаді більше 3 років.
Зазначає, що відповідач 3 -ДП «Украерорух», протиправними діями, не надав довідку до Харківського ОВК, про розмір посадового окладу Старшого помічника начальника чергової зміни центру (КГІР), таким чином в супереч Конституції та законів України, відповідачі позбавили Позивача Конституційного права на отримання відповідної пенсії. У зв'язку із чим, позивач змушений звернутися до суду за відшкодуванням шкоди заподіяної йому Відповідачами, поновленням порушених його Конституційних прав, гарантованих ст.ст. 12. 55, 56, 64, 68 Конституції України та вчинення певних дій. Не погоджуючись з протиправними діями відповідачів, позивач наполягає, щоб згідно ст. 22. Конституції України та частини 10 ст. 43 Закону України № 2262-ХІ1 від 09.04. 1992 р., його пенсія була перерахована з посадового окладу Старшого помічника начальника чергової зміни районного центру КПР, в якому Позивач прослужив понад 8 років, але для перерахунку пенсії потрібна довідка про розмір посадового окладу Старшого помічника начальника чергової зміни центру КПР, яку повинен надати Позивачеві 584 центр КПР.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 09 січня 2018 року відкрито провадження по справі.
Копія ухвали про відкриття провадження надіслана відповідачам рекомендованими листами з повідомленням про вручення.
17.01.2018 відповідачем - Головний управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області - до канцелярії суду було подано відзив на позов, в якому відповідач із позовними вимогами не погодився, зазначає, що його дії є правомірними та відповідають вимогам законодавства, а позовні вимоги вважає необґрунтованими та безпідставними (а.с. 44-46). В обґрунтування своїх доводів зазначає, що з урахуванням ч. З ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених і військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів від 13.02.2008 року N 45, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області позивачу перераховано пенсію з 01.01.2008 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Харківським обласним військовим комісаріатом.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 Харківським обласним військовим комісаріатом на адресу головного управління Пенсійного фонду України Харківській області надано довідку від 26.05.2012 року, про зміни розмірів грошового забезпечення з нормами чинними на 01.04.2012 року. Головним управлінням Пенсійного фонду України Харківській області з урахуванням зазначеної довідки, на виконання Постанови Кабінету Міністрі України від 23.04.2012 року №355, позивачу з 01.07.2012 року проведено підвищення пенсії. Звернув увагу суду на те, що Кабінетом Міністрів України, після проведення перерахунку пенсій з 01.01.2008 року на підставі Постанови № 1294 від 07.11.2007 року, рішень стосовно зміни грошового забезпечення військовослужбовців не приймалось та повідомлень відповідних силових Міністерств та відомств про підстави проведення перерахунку пенсій, призначених, згідно із Законом 2262-ХІІ від 09.04.1992 року, до Пенсійного фонду України не надходило.
Вважає, що перерахунок пенсії ОСОБА_3 проводився Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області з дотриманням вимог чинного законодавства та на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, що надавались Харківським обласним військовим комісаріатом.
До канцелярії суду 22.021.2018 р. ГУ ПФУ в Харківській області надані доповнення до відзиву, в яких, зокрема, додатково повідомлено, що ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківський області із заявою «надати до Харківського ОВК список осіб на ОСОБА_3, пенсія яких підлягає перерахунку, виходячи зі зміни розміру посадового окладу старшого помічника начальника чергової зміни» - не звертався та відповідного рішення головним управлінням не приймалось (а.с. 52-53).
Відповідачем -ДП обслуговування повітряного руху України до суду поданий відзив на позов, в якому зазначено, що надати довідку відносно ОСОБА_3 немає законних підстав, оскільки позивач не проходив військову службу на посадах Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, та був звільнений з військової служби в запас з посади військової частини А0765 (наказ командира в/ч А0765 від 05.11.2003 №199). (а.с.56-57)
У судове засідання, призначене на 10.07.2018 року, прибув позивач та представник відповідача - Державного підприємства обслуговування повітряного руху України.
Позивач підтримав доводи заявленого позову, з підстав, викладених у ньому. Представник прибувшого відповідача проти позову заперечував, зазначив, що ДП обслуговування повітряного руху України ніколи не було правонаступником в/ч А0765, позивач ніколи не працював на цьому підприємстві. Також через канцелярію суду надав клопотання та залучив до матеріалів справи Статут ДП обслуговування повітряного руху України.
Оцінивши повідомлені сторонами обставини, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач - ОСОБА_3, є полковником запасу, проходив військову службу на посаді старшого наукового співробітника науково-організаційного відділу Наукового метрологічного (військових еталонів) Воєн стандарту Озброєння Міністерства оброни України та під час проходження військової служби відносився до категорії військовослужбовців наукового складу Збройних сил України.
09.10.2003 року наказом Міністра озброєння України № 507 позивач звільнений з військової служби у запас та наказом командира військової частини А0785 від 15.11.2003 року № 199 виключений із списків особового складу частини, направлений на військовий облік до Фрунзенського районного військового комісаріату м. Харкова та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року.
У зв'язку із змінами у законодавстві щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, позивач звернувся із запитом від 05.05.2017 р. до ДП обслуговування повітряного руху України із заявою про надання відповідної довідки для здійснення перерахунку призначеної пенсії.
Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (далі -Украерорух), листом № 1-24-1838 від 22.05.2017 року повідомило позивача про те, що згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, воно надає довідки встановленого зразка військовослужбовцям Збройних Сил України, які були відряджені до Украероруху та звільнені з військової служби у запас (відставку) безпосередньо з посад Украероруху (а.с. 32). Зазначеною відповіддю позивача повідомлено, що надавати відповідні документи для перерахунку його пенсійного забезпечення у підприємства не має законних підстав, оскільки ОСОБА_3 не проходив військову службу на посадах Украероруху, та звільнені з військової служби у запас з посади військової частини А0765 (наказ командира в/ч А0765 від 05.11.2003 № 199).
Для отримання відповідних документів для перерахунку пенсійного забезпечення згідно чинного законодавства України, позивачу запропоновано звернутись до військового комісаріату, у якому ОСОБА_3 знаходиться на обліку.
Проте, як вбачається з матеріалів справи, та встановлено у ході судового розгляду справи, позивач ані до військового комісаріату, ані до відповідного управління Пенсійного фонду України в Харківській області після цього не звертався, доказів на підтвердження звернень до зазначених органів до матеріалів справи позивачем не надані.
Натомість, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд виходить з наступного.
Згідно із частиною першою статті 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно частини 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Аналогічне положення міститься у пункті 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року.
Згідно п. 1 зазначеного Порядку, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Крім того, відповідно до пункту 2 зазначеного Порядку на підставі зазначеного в пункт І цього Порядку про рішення Кабінету Міністрів України силові міністерства та відомства повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному Фонду України про підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Пунктом 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Як визначено п. 3 Порядку № 45, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Суд зазначає, що чинним законодавством України визначено порядок здійснення перерахунку пенсій, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якими встановлено чіткий механізм здійснення перерахунку пенсії.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 року № 1281 "Про створення об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України" передбачено, що грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Украероруху, потрібно здійснювати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2001 року №104 "Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій".
Пенсійне забезпечення звільнених у запас або у відставку відряджених військовослужбовців здійснюється на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців, що передбачено пунктом 80 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Президента України від 7 листопада 2001 року №1053/2001.
Постановою Кабінети Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» №1294 від 07.11.2007 року, прийняте рішення щодо встановлення та виплати грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.
З урахуванням ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених і військової служби, та деяких інших осіб» та Постанови Кабінету Міністрів від 13.02.2008 року N 45 головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області позивачу перераховано пенсію з 01.01.2008 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Харківським обласним військовим комісаріатом.
Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" передбачено, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у відповідних випадках.
Абзацом 7 пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою КМУ №45 від 13 лютого 2008 року, доповненим згідно з Постановою КМ N 74 ( 74-2009-п ) від 11.02.2009 року встановлено, що особам, які відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 «Про збільшенні розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено підвищення раніше призначенні пенсій з 01.07.2012 року у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до ст. ст. 13, 21, 36 Закону, збільшивши його з 01.09.2012 року до 23 відсотків та з 01.01.2013 року - до 35 відсотків.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 Харківським обласним військовим комісаріатом на адресу Головного управління Пенсійного фонду України Харківській області надано довідку від 26.05.2012 року, про зміни розмірів грошового забезпечення з нормами чинними на 01.04.2012 року. Головним управлінням Пенсійного фонду України Харківській області з урахуванням зазначеної довідки, на виконання Постанови Кабінету Міністрі України від 23.04.2012 року №355, позивачу з 01.07.2012 року проведено підвищення пенсії.
Слід зазначити, що Кабінетом Міністрів України, після проведення перерахунку пенсій з 01.01.2008 року на підставі Постанови № 1294 від 07.11.2007 року, рішень стосовно змін грошового забезпечення військовослужбовців не приймалось та повідомлень відповідних силових Міністерств та відомств про підстави проведення перерахунку пенсій, призначених згідно до Закону України № 2262-ХІІ від 09.04.1992 р., до Пенсійного фонду України не направлялось.
Крім того, Листом від 12.07.2010 р. № 7408/0/14-10/039 Міністерство соціальної політики України роз'яснило, що Украерорух, згідно зі статтями 14 та 15 Закону України "Про оплату праці" та Положенням про Об'єднану цивільно-військову системи організації повітряного руху України, затвердженим Постановою КМУ від 19 липня 1999 р. №1281, самостійно встановлює оклади за посадами штатних працівників. Перелік посад штатних працівників Державного підприємства обслуговування повітряного руху України затверджено Постановою КМУ від 7 лютого 2001 р. №105 "Про затвердження переліку посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями Збройних Сил, Служби безпеки, інших військових формувань в органах виконавчої влади, інших цивільних установах, та граничних військових звань за цими посадами". Тобто, керівнику цього підприємства делеговано право Кабінетом Міністрів України встановлювати посади як цивільним, так і відрядженим до підприємства військовослужбовцям, які обіймають передбачені законодавством посади у підприємстві.
Тобто, керівнику цього підприємства Кабінетом Міністрів України делеговано право встановлювати посади як цивільним, так і відрядженим до підприємства військовослужбовцям, які обіймають передбаченні законодавством посади у підприємстві.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2009 № 74 внесено зміни до пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до вказаного пункту особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені з служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями й підприємствами.
Таким чином, Кабінет Міністрів України делегував своє право керівникам державних органів, у тому числі й Директору Державного підприємства обслуговування повітряного руху України визначати розміри посадових окладів військовослужбовців, які відряджені до Украероруху.
Пунктом 1 постанови Кабінету міністрів України від 07.02.2001 № 104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ» встановлено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та органів і установ виконання покарань, відрядженим до органів виконавчої влади та інших цивільних установ, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, особового складу органів внутрішніх справ та органів і установ виконання покарань.
При цьому, грошове забезпечення виплачується, виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в органах та установах, до яких вони відряджені, окладів за військовими званнями та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань.
Проте, судом під час розгляду справи встановлено, що позивач не проходив військову службу на посадах Украероруху, та звільнений з військової служби у запас з посади військової частини А0765 (наказ командира в/ч А0765 від 05.11.2003 № 199) (лист ДП «Украерорух» від 22.05.2017 № 1-24-1838 (а.с. 32). Доказів на зворотнє позивачем до матеріалів справи не надано.
Крім того, позовні вимоги стосовно зобов'язання ГУПФ України в Харківській області надати до Харківського ОВК список осіб на ОСОБА_3, пенсія яких підлягає перерахунку виходячи зі зміни розміру посадового окладу Старшого помічника начальника чергової зміни; та щодо зобов'язання Харківський ОВК відпрацювати та надати до ГУПФ України в Харківській області довідку на ОСОБА_3 про розмір грошового забезпечення також не підлягають задоволенню, оскільки доказів звернення позивача із відповідними заявами (запитами) до вищезазначених відповідачів про подання списку осіб та довідки на ОСОБА_3 - матеріали справи не містять.
На підставі викладеного, суд вважає позовні вимоги в цій частині передчасними та такими, що не підлягають задоволенню.
Враховуючи зазначене, правові підстави для зобов'язання відповідачів вчинити дії відсутні.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, Окружний адміністративний суд міста Києва, з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню.
Згідно із статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України підстави для розподілу судових витрат відсутні.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст.255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 (АДРЕСА_1) до Харківського обласного військового комісаріату (61052, м. Харків, вул. Кацарська, б. 56), Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, пл. свободи, б. 5. Держпром, 3 під., 2 пов.), Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (08301, обл. Київська, м. Бориспіль - 1, а/с 115, аеропорт) про зобов'язання вчинити певні дії про визнання незаконною бездіяльності - відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 16 липня 2018 року.
Суддя Шляхова О.М.