Рішення № 75299980, 12.07.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.07.2018
Номер справи
820/1752/18
Номер документу
75299980
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 липня 2018 р. № 820/1752/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Волошина Д.А.,

за участю секретаря судового засідання - Маргвелані І.Л.,

позивача - ОСОБА_1,

представника відповідачів - ОСОБА_2,

представника третьої особи - Маслоша С.М.,

розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Харківській області управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку, Ліквідаційної комісії Ленінського районного відділу Харківського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, третя особа - Холодногірське ВП ГУНП в Харківській області,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення за роботу в нічний час за період з вересня 2015 року по вересень 2017 року, грошове забезпечення за понаднормовий час за період з вересня 2015 року до часу втрати чинності наказу МВС № 230 від 31.10.2016;

- виплату за роботу в понаднормовий час провести в порядку індексації відповідно до закону з розрахунку існуючих на теперішній час посадових окладів, а за роботу у нічний час в порядку Наказу МВС № 260 від 16.04.2016.

Ухвалою суду від 19.04.2018 залучено до участі у розгляді даної справи як третю особу на стороні відповідача - Холодногірський відділ поліції ГУНП в Харківській област.і

Ухвалою суду від 24.05.2018 залучено Ліквідаційну комісію Ленінського районного відділу Харківського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області як другого відповідача по даній адміністративній справі.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що він працював у ОВС з 30.11.1995. Під час звільнення та проведення розрахунків, позивачем встановлено, що оплата за роботу в нічний та понаднормовий час з ним проведена не була. 29.11.2017 позивач звернувся до керівника УФЗБО ГУНП в Харківській області із заявою щодо вирішення питання виплати коштів за роботу в нічний та понаднормовий час, однак, відповідно до листа від 21.12.2017 позивача повідомлено, що довідки від керівництва Холодногірського відділу поліції до УФЗБО ГУНП в Харківській області не надходили, у зв'язку із чим виплату коштів провести неможливо. Не погоджуючись і х вказаною відповіддю, позивач звернувся до суду із вказаним позовом.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представника відповідача, Головного управління Національної поліції в Харківській області управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку, проти позову заперечував, надав відзив на позов, відповідно до якого зазначив, що ГУНП в Харківській області не є правонаступником ГУМВС України в Харківській області, тому позовні вимоги в частині виплати грошового забезпечення за службу понаднормово та доплату за службу в нічний час за період часу з вересня 2015 року по 07 вересня 2015 року не підлягають задоволенню. Щодо вимоги позивача про зобов'язання ГУНП в Харківській області нарахувати та виплатити йому грошове забезпечення за службу понаднормово за період часу з 07 листопада 2015 року по 30 вересня 2017 року є передчасною, безпідставною та суперечить статті 5 КАС України.

Представник відповідача, Ліквідаційної комісії Ленінського районного відділу Харківського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, проти позову заперечував, надав відзив на позов, відповідно якого зазначив, що підстав для виплати ОСОБА_1 грошового забезпечення за роботу в нічний час та за роботу за понаднормовий час не має, у зв'язку із чим просив відмовити у задоволенні позову.

Представник третьої особи до суду не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Суд, вислухавши осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 в органах внутрішніх справ працював з 30 листопада 1995 року.

Наказом Головного управління МВС України в Харківській області від 08.09.2015 по особовому складу №484 ОСОБА_1 було призначено на посаду старшого інспектора-чергового чергової частини лінійного відділення на станції Харків-Пасажирський Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області.

Наказом Головного управління Національної поліції в Харківській області від 07.11.2015 по особовому складу №46 ОСОБА_1 призначено на посаду старшого інспектора-чергового відділення поліції на станції Харків-Пасажирський Ленінського відділу поліції ГУНП в Харківський області.

Таким чином, у період до 06 листопада 2015 року позивач перебував на службі в Ленінському РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, а з 07 листопада 2015 року до 30 вересня 2017 року проходив службу в Холодногірському ВП Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Судом встановлено, що 29.09.2017 наказом начальника Головного управління Національної поліції в Харківській області № 641 майора поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції згідно з п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію".

Із матеріалів справи вбачається, що 29.11.2017 ОСОБА_1 звернувся до УФЗБО ГУНП в Харківський області із заявою, відповідно до якої просив вирішити питання виплати коштів за роботу в нічний та понаднормовий час.

Листом від 21.12.2017 позивачу було надано відповідь, у якій вказано, що виплата доплати за роботу в нічний час здійснюється на підставі відповідних довідок керівником підрозділу. Відповідні довідки від керівництва Холодногірського відділу поліції до УФЗБО не надходили. Згідно з п. 20 Порядку, затвердженого наказом МВС України №260-2016, поліцейським за несення служби у вихідні, святкові та неробочі дні грошове забезпечення додатково не виплачується.

Не погоджуючись із вказаною відповіддю, позивач звернувся до суду за захистом свої прав.

Вирішуючи спір по суті, суд зазначає наступне.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Головного управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення за роботу в нічний час та роботу за понаднормовий час за період з вересня 2015 року по 06 листопада 2015 року суд зазначає наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 № 730 "Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ" утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Національної поліції та ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства внутрішніх справ.

Таким чином на даний час триває ліквідаційна процедура ГУМВС України в Харківській області, в тому числі Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області.

07.11.2015 набрав чинності Закон України "Про Національну поліцію".

Головне управління Національної поліції в Харківській області було створено як юридична особа на підставі Постанови Кабінету Міністрів "Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ" та зареєстровано як юридична особа 07.11.2015.

Суд зазначає, що Головне управління Національної поліції в Харківській області не є правонаступником Головного управління МВС України в Харківській області, що вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Статтею 104 Цивільного кодексу України передбачено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників

Статтею 5 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" передбачено, що міністерства та інші центральні органи виконавчої влади утворюються, реорганізуються та ліквідуються Кабінетом Міністрів України за поданням Прем'єр-міністра України. Міністерство, інший центральний орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох центральних органів виконавчої влади. Міністерство, інший центральний орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. Актом Кабінету Міністрів України про ліквідацію міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади визначається орган виконавчої влади, якому передаються повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що ліквідується. Порядок здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією чи ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, визначається Кабінетом Міністрів України.

Так, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074 "Про затвердження Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади" створено Ліквідаційну комісію Ленінського районного відділу Харківського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області.

Таким чином, в частині позовних вимог про нарахування та виплату позивачу грошового забезпечення за службу понаднормово та доплату за службу в нічний час за період часу з вересня 2015 року по 06 листопад 2015 року належним відповідачем є Ліквідаційна комісія Ленінського районного відділу Харківського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, оскільки у вказаний період позивач проходив службу у Ленінському РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області.

Відповідно до статті 18 Закону України "Про міліцію" порядок та умови проходження служби в міліції регламентуються Положенням про проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ, затверджуваним Кабінетом Міністрів України.

Згідно із статтею 19 Закону України "Про міліцію" форми і розміри грошового забезпечення працівників міліції встановлюються Кабінетом Міністрів України і повинні забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування якісного особового складу міліції, диференційовано враховувати характер і умови роботи, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності і компенсувати їх фізичні та інтелектуальні затрати.

Відповідно до статті 22 Закону України "Про міліцію" для працівників міліції встановлюється 41-годинний робочий тиждень. У необхідних випадках особи рядового і начальницького складу несуть службу понад встановлену тривалість робочого часу, а також у вихідні та святкові дні. Оплата праці в надурочний і нічний час, у вихідні та святкові дні провадиться відповідно до вимог законодавства.

Наказом МВС Україні № 499 від 31.12.2007 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" ( далі - Наказ) затверджено і введено в дію з 01.01.2008 Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та Додаткові види грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ згідно з додатком 22 ( далі - Інструкція).

Згідно із. п. 3.7. Інструкції працівникам органів внутрішніх справ встановлено компенсацію за службу в понаднормовий час, у дні щотижневого відпочинку та святкові дні.

Відповідно до п.п. 3.7.1 - 3.7.6 Інструкції при залученні осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ до несення служби понад установлений законодавством робочий час виплата грошового забезпечення проводиться з розрахунку посадового окладу й окладу за спеціальним званням.

Годинна ставка обчислюється шляхом поділу місячного посадового окладу та окладу за спеціальним званням на кількість годин робочого часу в поточному місяці. При цьому понаднормові роботи не повинні перевищувати для кожного працівника чотирьох годин протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.

Служба осіб рядового і начальницького складу у дні щотижневого відпочинку та святкові дні може компенсуватися за їхньою згодою шляхом надання їм іншого дня відпочинку або в грошовій формі. Компенсація понаднормових робіт шляхом надання відгулів не допускається.

Підставою для залучення працівників органів внутрішніх справ до понаднормової служби чи в дні щотижневого відпочинку та святкові дні є: а) письмові накази керівників органів внутрішніх справ; б) графіки нарядів чергувань, затверджені керівниками органів внутрішніх справ.

Облік робочого часу здійснюється шляхом ведення щомісячного табеля з обов'язковою відміткою в ньому кількості відпрацьованих годин.

Службою в нічний час вважається виконання особами рядового і начальницького складу органів, підрозділів установ і навчальних закладів внутрішніх справ службових обов'язків у період з 22.00 до 06.00.

Особам, які несуть службу в нічний час, надається перерва для відпочинку та харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва для відпочинку і харчування не включається в робочий час.

Особам добового наряду під час чергування почергово надаються перерви для вживання їжі та короткочасного відпочинку. Загальна тривалість такої перерви становить 4 години (2 години вдень і 2 години вночі), яка не враховується в робочий час.

У додатку 26 до Постанови для осіб рядового і начальницького складу ОВС передбачено, як додатковий вид грошового забезпечення, доплату за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу.

Також, відповідно до пункту 7 постанови КМУ від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядовою і начальницького складу" до упорядкування додаткових видів грошового забезпечення, визначених згідно з додатками 25-28, їх виплата провадиться в межах затвердженого фонду грошового забезпечення в обсязі до 50 відсотків установленого згідно із зазначеними додатками розміру, крім щомісячних виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу льотного та наземного складу авіації, плаваючого складу, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, які виконують водолазні роботи, проходять службу в аеромобільних військах та частинах спеціального призначення, та виплати одноразової винагороди військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, які знешкоджують вибухові предмети, тобто, доплата за службу в нічний час у 2013-2015 роках повинна нараховуватись в розмірі 17,5% посадового окладу, а не 35% посадового окладу та окладу за спеціальним званням, як у наведеному підрахунку.

Як вбачається із довідки Холодногірського відділу поліції ГУНП в Харківській області № 8298 від 11.06.2018 старший інспектор - черговий ЧЧ Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_1 ніс службу у нічний та робочий час на добовому чергуванні у вересні 2015 року - 4 чергування, що складає 80 годин, із них 24 години у нічний час, понаднормовий час - 0 годин; у жовтні 2015 року - 9 чергувань, що складає 180 годин, із них 54 годин у нічний час, понаднормовий час - 0 годин. У листопаді 2015 року ОСОБА_1 до 06.11.2015 на службу не заступав. До служби у понаднормовий час у вересні та жовтні 2015 року не залучався.

Судом встановлено, що відповідно до довідки про доходи № 708/0406.2018 ОСОБА_1 в жовтні 2015 року виплачено доплату за службу в нічний час у вересні 2015 року у розмірі 13,55 грн, в листопаді 2015 року виплачено доплату за службу в нічний час у жовтні 2015 року у розмірі 7,70 грн.

Таким чином, позивачу виплачувалась доплата за службу в нічний час у вересні - жовтні 2015 року і вона обраховувалась відповідно до пункту 7 Постанови (у розмірі 17.5 відсотків посадового окладу).

За понаднормовий час накази не видавались, табелі обліку понаднормових годин не складались.

Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині зобов'язання виплати грошового забезпечення за роботу в нічний час та за роботу у понаднормовий час за період з вересня 2015 року по 06 листопада 2015 року задоволенню не підлягають.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Головного управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення за роботу за понаднормовий час за період з 07 листопада 2015 року по вересень 2017 року суд зазначає наступне.

Частиною 1 статті 94 Закону України "Про Національну поліцію" (далі Закон № 580-УІІІ) передбачено, що поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.

Частиною 2 статті 94 Закону № 580-VIII чітко передбачено, що порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі Постанова) визначено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 2 Постанови передбачено, що виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством внутрішніх справ.

Таким нормативним документом є наказ МВС України від 06.04.2016 № 260, яким затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання. Вказаний наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 року за № 669/28799.

Суд зазначає, що відповідно до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію", постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських прийнято наказ МВС України від 06.04.2016 № 260, яким затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 року за № 669/28799.

Вказаний наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з дня набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".

Таким чином, виплата грошового забезпечення за роботу в нічний час та роботу за понаднормовий час за період з 07 листопада 2015 року по вересень 2017 року здійснюється на підставі Порядку та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (Порядок №260).

Відповідно до пункту 3 розділу І Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); премії; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Суд зазначає, що у період з 07 листопада 2015 року по дату звільнення ОСОБА_1 проходив службу на посаді інспектора чергового чергової частини Холодногірського відділу поліції.

Організація діяльності чергових частин підрозділів МВС України передбачена Інструкцією з організації діяльності чергових частин органів і підрозділів внутрішніх справ України, направленої на захист інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, затвердженої наказом МВС України від 28.04.2009 №181 (далі Інструкція № 181). Вказаний наказ втратив чинність на підставі наказу МВС України від 23.05.2017 № 440, яким затверджена Інструкції з організації діяльності чергової служби органів (підрозділів) Національної поліції України (далі Інструкція № 440).

Так, пунктом 1.5 розділу 1 Інструкції № 181 передбачено, що працівники чергової частини несуть службу у форменому одязі встановленого зразка. їх робота організовується в чотири зміни тривалістю 24 години кожна. Особам добового наряду під час чергування надаються по черзі перерви для вживання їжі та короткочасного відпочинку загальною тривалістю до чотирьох годин, утому числі до двох годин у денний і двох годин у нічний час.

Пунктом 1.6 розділу 1 Інструкції № 181 передбачено, що при тимчасовій неможливості забезпечити чотиризмінну роботу чергової частини (при некомплекті, у разі хвороб, відпусток чи з інших причин) штатним працівникам чергових частин, а також підзмінним черговим може надаватися відпочинок тривалістю 48 годин.

Пунктом 1.6 розділу 1 Інструкції № 181 передбачено, що надурочні чергування не повинні перевищувати 120 годин.

Пунктом 8 розділу 1 Інструкції № 440 передбачено, що працівники чергової служби органів (підрозділів) поліції несуть службу в єдиному однострої. Їх робота, як правило, організовується у чотири зміни тривалістю двадцять чотири години кожна. У разі необхідності для працівників чергової служби встановлюється дванадцятигодинний режим роботи.

Статтею 91 Закону № 580-УІІІ передбачено, що особливий характер служби в поліції містить такі спеціальні умови для певних категорій поліцейських: службу у святкові та вихідні дні; службу позмінно; службу з нерівномірним графіком; службу в нічний час.

Згідно з частиною 5 статті 91 Закону № 580-VIIІ поліцейським, які виконували службові обов'язки у вихідні, святкові та неробочі дні, крім поліцейських, які працюють у змінному режимі, відповідний час для відпочинку в порядку компенсації надається протягом двох наступних місяців.

Таким чином, згідно діючого законодавства службовий час ОСОБА_1 протягом служби в поліції на посаді інспектора чергового був організований позмінно.

Із матеріалів справи вбачається, що у листопаді 2015 року службовий час позивача складав 140 годин, при цьому норма тривалості робочого часу в годинах при 40 годинному робочому тижні складала 168 годин, у грудні 2015 року службовий час позивача складав 160 годин, норма тривалості робочого часу в годинах при 40 годинному робочому тижні складала 183 години. Таким чином, в листопаді, грудні 2015 року позивач на службі понаднормово не перебував.

В 2016 році позивач перебував на службі: січень - 160 годин; лютий - 160 годин; березень - 140 годин; квітень - 160 годин; травень - 20 годин; червень - 140 годин; липень - 200 годин; серпень - 180 годин; вересень - 200 годин; жовтень - 80 годин; листопад - 180 годин; грудень - 180 годин. Загальний службовий час позивача у 2016 році становив 1800 годин. Норма тривалості робочого часу в годинах при 40 годинному робочому тижні у 2016 році складала 2003 години. Таким чином, в 2016 році позивач на службі понаднормово не перебував.

В 2017 році позивач перебував на службі: січень - 180 годин; лютий - 160 годин; березень - 160 годин; квітень - 160 годин; травень - 140 годин; червень - 180 годин; липень - 140 годин; серпень - 80 годин; вересень - 60 годин. Загальний службовий час позивача з січня по вересень 2016 року становив 1260 годин. Норма тривалості робочого часу в годинах при 40 годинному робочому тижні з січня по вересень 2017 року складала 1475 годин. Таким чином, з січня по вересень 2017 року позивач на службі понаднормово не перебував.

Доказів про перебування на службі понаднормово позивачем до суду не надано, накази та табелі, що є підставою для виплати компенсації, не складались,

Крім того, згідно з пунктом 20 розділу І Порядку №260 за виконання службових обов'язків понад установлений службовий час, у вихідні, святкові та неробочі дні грошове забезпечення поліцейським додатково не виплачується. Поліцейським, які виконували службові обов'язки у вихідні, святкові та неробочі дні, крім поліцейських, які працюють у змінному режимі, відповідний час для відпочинку (у порядку компенсації) надається протягом двох наступних місяців.

Таким чином, за виконання службових обов'язків понад установлений службовий час, у вихідні, святкові та неробочі дні грошове забезпечення поліцейським додатково не виплачується.

У зв'язку із чим, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 в частині зобов'язання Головного управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити грошове забезпечення за понаднормовий час роботи за період з 07 листопада 2015 року по вересень 2017 року задоволенню не підлягають.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Головного управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення за роботу в нічний час за період з 07 листопада 2015 року по вересень 2017 року суд зазначає наступне.

Згідно п.11 Розділу ІІ Порядку№ 260 поліцейським, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.

Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні.

Службою в нічний час вважається виконання поліцейськими службових обов'язків у період з 22.00 до 06.00.

Поліцейським, які несуть службу в нічний час, надається перерва для відпочинку та харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва для відпочинку і харчування не включається в службовий час.

Поліцейським добового наряду під час чергування почергово надаються перерви для вживання їжі та короткочасного відпочинку. Загальна тривалість такої перерви становить 4 години (2 години вдень і 2 години вночі) та не включається в службовий час.

Підставами для виконання службових обов'язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції.

Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов.

Поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.

Норма щодо виплати доплат у нічний час міститься також у Постанові № 988, яка застосовується з дня набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію", тобто з 07.11.2015 року.

Пунктом 11 Розділу І Порядку № 260 грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно або в меншому розмірі, ніж належало, виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.

Судом встановлено, що позивач у досліджуваний період ніс службу у нічний час, що підтверджується наявними у матеріалах справи довідкою Холоногірнського відділу поліції ГУНП в Харківській області № 6832/119-64/01/18-2018 від 08.05.2018 та книгами нарядів (а.с. 76-77, 119-216 т. 1).

У ході розгляду справи судом встановлено, що довідки служби у нічний час особового складу Холоногірського відділу поліції ГУНП в Харківській області за період з 07.11.2015 до 30.09.2017 надавалися нарочно до УФЗБО ГУНП в Харківській області, що підтверджується довідкою начальника СКЗ Хололдногірського ВП ГУНП в Харківській області від 10.07.2018 № 10139/03-12/2018.

Таким чином, суд приходить до висновку, що вказані довідки щодо позивача складались, проте на вимогу суду відповідачем вказаних довідок не надано.

Відповідно до частини 1 та частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, матеріали справи містять докази роботи позивача у нічний час, що підтверджується наявними у матеріалах справи довідкою Холоногірнського відділу поліції ГУНП в Харківській області № 6832/119-64/01/18-2018 від 08.05.2018 та книгами нарядів.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_5 в частині зобов'язання Головного управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення за роботу в нічний час за період з 07 листопада 2015 року по вересень 2017 року є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) до Головного управління Національної поліції в Харківській області управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку (вул. Жон Мироносець, буд. 5, м. Харків, 61002, код 40108599), Ліквідаційної комісії Ленінського районного відділу Харківського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області (вул. М.Малиновського, буд. 1, м. Харків, 61052, код 086757443), третя особа - Холодногірське ВП ГУНП в Харківській області (вул. Малиновського, буд. 5, м. Харків, 61052) - задовольнити частково.

Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення за роботу в нічний час за період з 07 листопада 2015 року по 30 вересня 2017 року.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текс судового рішення складено 16 липня 2018 року.

Суддя Д.А. Волошин