
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження
"16" липня 2018 р. справа № 0940/1211/18
м. Івано-Франківськ категорія 10.2.4
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Тимощук О.Л., розглянувши матеріали
позовної заяви ОСОБА_1, адреса: АДРЕСА_1, 76010,
до директора департаменту соціальної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради - Семанюка Василя Миколайовича, адреса: АДРЕСА_2,
про визнання протиправними дії щодо неповної виплати щорічної разової грошової допомоги, зобов'язання здійснити доплату вказаної виплати з урахуванням зменшеного у вісім разів розміру останньої та стягнути недоплачену суму щорічної разової грошової допомоги до 05.05.2018 в розмірі 3594 грн., з підстав неправомірності дій суб'єкта владних повноважень, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі, також - позивач) 11.07.2018 звернувся в суд з позовною заявою до директора департаменту соціальної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради - Семанюка Василя Миколайовича (надалі, також - відповідач) про визнання протиправними дії щодо неповної виплати щорічної разової грошової допомоги, зобов'язання здійснити доплату вказаної виплати з урахуванням зменшеного у вісім разів розміру останньої та стягнути недоплачену суму щорічної разової грошової допомоги до 05.05.2018 в розмірі 3594 грн., з підстав неправомірності дій суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до змісту позовної заяви, позивач просить суд звільнити його від сплати судового збору як ветерана війни - учасника війни, відповідно до Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.12.1995 № 488/95-ВР.
Згідно із долученою до матеріалів позовної заяви довідкою, виданою Івано-Франківським обласним військовим комісаріатом від 26.03.2009 №ХД-9269, позивачу присвоєно статус "учасник війни", відповідно до пункту 2 статті 9 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 №3551-XII.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 (надалі, також - Закон України "Про судовий збір").
Статтею 1 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Статтею 5 даного Закону передбачено пільги щодо сплати судового збору. Так, частиною 1 вказаної статті визначено виключний перелік обставин, за яких позивач звільняється від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях. Слід зауважити, що зазначеним переліком не передбачено звільнення від сплати судового збору позивача - учасника війни.
Натомість, статтею 8 Закону України "Про судовий збір" врегульовано питання відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.
Так, згідно із частинами 1 та 2 вказаної статті , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою звільнити позивача від сплати судового збору, зокрема, у випадку, коли предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Окрім цього, вищенаведені приписи статті 8 Закону України "Про судовий збір" кореспондуються із положеннями статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також - КАС України), відповідно до частини першої якої, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відтак, враховуючи похилий вік та майновий стан позивача, суддя дійшов висновку про наявність підстав для звільнення його від сплати судового збору за подання до суду даної позовної заяви.
Позивач є особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Позовна заява відповідає вимогам статтей 160, 161, 172 КАС України.
Позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства та подано з дотриманням правил підсудності і у строк, встановлений законом.
Інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України немає.
Справа підсудна Івано-Франківському окружному адміністративному суду.
Справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), згідно із правилами, встановленими статтею 263 КАС України.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 133, 171, 248, 260, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Звільнити ОСОБА_1 від оплати судового збору за подання позовної заяви.
2. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до директора департаменту соціальної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради - Семанюка Василя Миколайовича про визнання протиправними дії щодо неповної виплати щорічної разової грошової допомоги, зобов'язання здійснити доплату вказаної виплати з урахуванням зменшеного у вісім разів розміру останньої та стягнути недоплачену суму щорічної разової грошової допомоги до 05.05.2018 в розмірі 3594 грн., з підстав неправомірності дій суб'єкта владних повноважень.
3. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку, визначеному статтею 263 КАС України для окремих категорій справ незначної складності.
4. Встановити відповідачу з дня вручення цієї ухвали п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позов, який повинен відповідати вимогам статті 162 КАС України, і подання всіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Роз'яснити, що відповідно до частини 4 статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов'язати відповідача надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
5. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.
6. Повідомити директора департаменту соціальної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради - Семанюка Василя Миколайовича про можливість отримання копії позовної заяви разом з доданими документами безпосередньо в Івано-Франківському окружному адміністративному суді.
7. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини 1 статті 294 КАС України.
Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.