
Справа №521/10214/18
Номер провадження 3/521/4538/18
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10.07. 2018 року Малиновський районний суд міста ОСОБА_1 у складі:
головуючого Жуковського С.О.
при секретарі Колесник Т.В.
представника Одеської митниці ДФС ОСОБА_1
представника особи, що притягується до адміністративної відповідальності – адвоката ОСОБА_2
особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті ОСОБА_1 справу № 1178/50000/18, що надійшла 18.06. 2018 року з Одеської митниці ДФС відносно гр.України ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає за адресою: Одеська область, смт. Захарівка, вул. Комсомольська, 54/12, про порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України, –
ВСТАНОВИВ:
15.05.2018 о 1500 годині в пункт пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення «Кучурган - Пермомайськ» митного поста «Кучурган», розташованого в зоні діяльності Одеської митниці ДФС в напрямку з України до Молдови в'їхав легковий автомобіль «VW Passat», реєстраційний номер JDC408 (реєстрація Литва), під керуванням гр. України ОСОБА_4.
Формою проходження митного контролю ОСОБА_4 обрав проходження через зону (коридор) спрощеного митного контролю („зелений" коридор).
З метою перевірки порядку проходження гр. ОСОБА_4 зони спрощеного митного контролю „зелений коридор", яка передбачає переміщення товарів через митний кордон України в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території було проведено митний огляд легкового автомобіля та усне опитування під час якого, ОСОБА_4 заявив, та надав до контролю пристрій для відстрілу патронів з гумовими кулями «пістолет» марки « ПМР- УОС, заводский номер КІГЕ-3090, калібр 9 мм (1 шт.), заряджений набоями з гумовою кулею 9 мм у кількості 8 шт. («YAS GLD PAK» - 6 шт., « YAS PAK » - 2 шт.)
Відповідно до Наказу МВС України від 21.08.1998 №622 «Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезенню та використанню вогнепальної зброї, пневматичної, холодної зброї і охолощеної зброї, пристроїв вітчизйіноп у патронів знаряджених гумовими кулями чи аналогічними за своїми властивостями металев знарядами не смертельної дії та патронів до них, а також боєприпасів до зб основних частин зброї та вибухових матеріалів» (із змінами), у п. 8.1 зазначено, що до пристроїв належать такі пістолети і револьвери вітчизняно виробництва, які конструктивно призначені тільки для відстрілу патрон' споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальню снарядами несмертельної дії і технічно не придатні для стрільби бойови патронами. При цьому їхня конструкція має забезпечувати неможливість взаємозаміни основних частин бойової і спортивної вогнепальної зброї, унеможливлює здійснення пострілів в автоматичному режимі чергами.
Патрони до пристроїв належать патрони, споряджені гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, призначені для відстрілу їх тільки пристроями вітчизняного виробництва і допущені в установленому порядку до використання.
Згідно з листом TOB «Експоцентр Одеса» від 23.05.2018 року № 0234-inf, вартість затриманих: пристрою для відстрілювання патронів з гумовими кулями «пістолет» марки «ПМР-УОС, заводский номер КІГЕ-3090, калібр 9 мм (1 шт.), заряджений набоями з гумовою кулею 9 мм у кількості 8 шт.» становить 16558,2 гривень.
Згідно п. 2 ст. 366 Митного кодексу України, канал «зелений коридор» призначений для декларування товарів шляхом вчинення дій громадянами, які перемішують через митний кордон України такі товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Таким чином, гр. України ОСОБА_4 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю у зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто перемістив через «зелений коридор» товари в обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення товару через митний кордон України у зв'язку з чим, відносно нього було складено протокол про порушення митних правил № 1178/50000/18 від 15.03.2018 року, за ознаками правопорушення передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.
ОСОБА_3 прибув в судове засідання у призначений час, провину у правопорушенні не визнав, та зазначив, що у нього є діючий дозвіл на пістолет, який, при перетинанні кордону, він мав при собі, в зв"язку з чим, не заявив про наявність пістолету. Вважав, що пістолет йому має бути повернуто, так як це його майно.
Представник ОСОБА_3 – адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні підтримав думку ОСОБА_3, зазначивши, що сталося непорозуміння з боку ОСОБА_3 в силу його необізнаності з порядком проходження «зеленого коридору».
Представник Одеської митниці ДФС у суді подання підтримав та вважав, що вина гр.України ОСОБА_4 доведена повністю матеріалами справи.
Вислухавши думку представника Одеської митниці ДФС, ОСОБА_3 та його представника, дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях гр.України ОСОБА_4 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, за кваліфікуючою ознакою: переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проїзд через «зелений коридор», товарів, в обсягах, що перевищує неоподатковану норму переміщення через митний кордон України.
У відповідності до Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Держмитслужби України від 18 лютого 2006 року № 137, «зелений» коридор - це зона спрощеного митного контролю, яка є частиною зони митного контролю на території (у приміщенні) аеропорту, облаштована належним технічним та інформаційним обладнанням і призначена для здійснення в спрощеному порядку митного контролю товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень. Згідно з п.1.9 даних Правил, громадянин самостійно приймає рішення про проходження спрощеного митного контролю чи митного контролю з поданням митної декларації - „зеленим" чи „червоним" коридором. Митний контроль предметів громадян закінчується з моменту переміщення цих предметів за межі зони митного контролю - у разі обрання громадянином «зеленого» коридору; відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав проходження митного контролю „зеленим" коридором, - з моменту перетину громадянином білої лінії, що позначає закінчення „зеленого" коридору.
Згідно статі 366 МК України, громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Санкцією ст. 471 МК України передбачена відповідальність за порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю у вигляді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Крім викладеного, вина гр.України ОСОБА_4 підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 1178/50000/18 від 15.05.2018 року, доповідною запискою державного інспектора Одеської митниці ДФС ОСОБА_5 від 15.05.2018 року, поясненнями ОСОБА_3 та іншими матеріалами справи.
Суддя при накладенні стягнення враховує: характер вчиненого правопорушення, ступінь вини гр.України ОСОБА_4, його ставлення до вчиненого проступку, тому вважає необхідним і достатнім стягненням для останнього є штраф 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією на користь держави товару вилученого за протоколом про порушення митних правил № 1178/50000/18 від 15.05.2018 року.
Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 27, 33, 34, 252, 280, 283, 284 КпАП України, ст. ст. 464, 465, 483, 527, 528, 529 МК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути гр.України ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 1700 гривень з конфіскацією на користь держави вилученого за протоколом про порушення митних правил № 1178/50000/18 від 15.05.2018 року товару.
Стягнути з гр.України ОСОБА_4 на користь держави судовий збір у розмірі 352 гривень 40 копійок (Платіжні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача ГУ ДКС України у м. Києві; код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір (ДСА України)»; призначення платежу – судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, пункт 5).
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. На цю постанову також може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Жуковський С.О.