
Справа № 472/608/18
Провадження №3/472/147/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 липня 2018 року смт. Веселинове
Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді - Орленко Л.О.,
за участю секретаря
судового засідання - ОСОБА_1
прокурора - Ложкаря М.Л.
особи, яка притягається
до відповідальності - ОСОБА_2,
розглянувши матеріали, що надійшли від Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, одружена, є депутатом Варюшинської сільської ради Веселинівського району Миколаївської області, працює в Варюшинській сільській раді Веселинівського району Миколаївської області на посаді завідуючої ВОБ, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Судом встановлено, що ОСОБА_2 є депутатом Варюшинської сільської ради Веселинівського району Миколаївської області відповідно до рішення №1 І сесії Варюшинської сільської ради Веселинівського району Миколаївської області від 18 листопада 2015 року та, будучи згідно з пп."Б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язаного з корупцією, без поважних причин своєчасно не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2017 рік.
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину визнала повністю, вказала, що вона подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік 23 травня 2018 року, зазначила, що їй було відомо про обов'язок подати декларацію, але в зв'язку з тим, що був відсутній доступ до мережі "Інтернет" нею були допущені порушення термінів подачі декларації за 2017 рік.
Прокурор Ложкар М.Л. в судовому засіданні висловив думку про те, що вина ОСОБА_2 повністю підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а в її діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Просить суд визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення і призначити стягнення згідно з санкцією вищевказаної статті.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_2, думку прокурора Ложкаря М.Л., суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_2 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Дослідженими матеріалами справи в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 в 2017 році і на момент розгляду справи в суді була та є депутатом Варюшинської сільської ради Веселинівського району Миколаївської області. Рішенням І сесії Варюшинської сільської ради Веселинівського району Миколаївської області №1 від 18 листопада 2015 року визнано повноваження ОСОБА_2.
Отже, ОСОБА_2 є депутатом Варюшинської сільської ради Веселинівського району Миколаївської області та згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» і відповідно до роз’яснення термінів статті 1 вказаного Закону, відноситься до осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб’єктом декларування, тобто особою, яка зобов’язана подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункту 1, підпунктах “а” і “в” пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 року №1975-VIII продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за №959/29089 затверджено: 1) порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; 2) форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; 3) форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.
Згідно з вказаним Рішенням №3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року, декларація заповнюється та подається особисто суб’єктом декларування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб’єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення електронної форми. Паперова копія декларації не подається.
Згідно з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2017 рік лише 23.05.2018 року - (а.с.9).
Таким чинном, суд вважає, що вина ОСОБА_2 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена, та дійшов висновку, що до неї необхідно застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 172-6, 221, 251, 280, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, визнати винною у вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 (нуль) копійок.
Одержувач: Веселинівське УК (Веселинівського району) 21081100, код ЄДРПОУ 37363365, МФО 899998, р/р 31115106014098.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, судовий збір в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок.
Отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, розрахунковий рахунок 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Веселинівський районний суд Миколаївської області шляхом подачі скарги протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Постанова дійсна для пред'явлення державному виконанню на протязі трьох місяців.
Суддя Веселинівського районного суду
Миколаївської області ОСОБА_3