
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2018 р. м. ХарківСправа № 816/2494/17
Харківський апеляційний адміністративний суд
у складі колегії:
головуючого судді: Мінаєвої О.М.
суддів: Макаренко Я.М. , Бенедик А.П.
за участю секретаря судового засідання Шалаєвої І.Т.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної фіскальної служби України на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 12.04.2018 по справі № 816/2494/17, суддя А.Б. Головко, м. Полтава
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ДА Транс"
до Державної фіскальної служби України
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, товариство з обмеженою відповідальністю "ДА Транс", звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фіскальної служби України, в якому просив суд:
- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України від 20.12.2017 р. № 453677/41182914, від 21.12.2017 р. № 455110/41182914, № 455111/41182914;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 17.11.2017 р. № 22, від 20.11.2017 р. № 24, від 30.11.2017 р. №36, складені товариством з обмеженою відповідальністю "ДА Транс".
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 12.04.2018 р. по справі №816/2494/17 позов задоволено повністю.
Визнано протиправними та скасовано рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, від 20.12.2017 р. №453677/41182914, від 21.12.2017 р. № 455110/41182914, № 455111/41182914.
Зобов'язано Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 17.11.2017 р. № 22, від 20.11.2017 р. № 24, від 30.11.2017 р. №36, складені товариством з обмеженою відповідальністю "ДА Транс".
Відповідач, Державна фіскальна служба України, не погодився з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу. Свою незгоду з рішенням суду обґрунтовує тим, що судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а саме неправильно застосовано приписи п. 201.16. ст. 201 Податкового кодексу України, п. 6 наказу Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» та ст.ст. 72, 90, 242 Кодексу адміністративного судочинства України. Крім того зазначає, що позивачем не надано усіх належних первинних документів, які підтверджують реальність здійснення господарських операцій, за наслідками яких сформовано податкову накладну та подано для реєстрації в ЄРПН. Просить суд апеляційної інстанції скасувати рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 12.04.2018 р. по справі № 816/2494/17 та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
Представник позивача в судовому засіданні проти апеляційної скарги заперечував, просив суд залишити без змін рішення суду першої інстанції.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримав доводи апеляційної скарги, просив суд апеляційної інстанції скасувати рішення суду першої інстанції, прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, колегія суддів, переглядаючи судове рішення у даній справі в межах доводів апеляційної скарги у відповідності до ч.1 ст. 308 КАС України, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що за результатами здійснення господарських операцій між позивачем та ТОВ "Укролія", ПСП Агрофірма "Десна", КСП "Зелений гай" щодо надання послуг перевезення вантажів автомобільним транспортом складено податкові накладні: від 17.11.2017 р. № 22 на загальну суму 252876 грн, в т.ч. ПДВ - 42146 грн, від 20.11.2017 р. № 24 на загальну суму 183999,68 грн, в т.ч. ПДВ - 30666,61 грн, від 30.11.2017 р. № 36 на загальну суму 1106005,50 грн, в т.ч. ПДВ - 184334,25 грн (т. 1, а.с. 172, 174, 176).
Згідно з квитанціями № 1 від 05.12.2017 р. та від 13.12.2017 р. зупинена реєстрація податкових накладних від 17.11.2017 р. № 22, від 20.11.2017 р. № 24, від 30.11.2017 р. № 36, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України у зв’язку із виявленими помилками, а саме: податкові накладні відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 р. № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 49.41.1 Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування (т. 1, а.с. 173, 175, 177).
Комісія Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийняла рішення:
- від 20.12.2017 р. № 453677/41182914 про відмову в реєстрації податкової накладної від 30.11.2017 р. № 36 (т. 1, а.с. 169);
- від 21.12.2017 р. № 455110/41182914 про відмову в реєстрації податкової накладної від 17.11.2017 р. № 22 (т. 1, а.с. 167);
- від 21.12.2017 р. № 455111/41182914 про відмову в реєстрації податкової накладної від 30.11.2017 р. № 24 (т. 1, а.с. 168).
Із рішень встановлено, що відповідно до пп. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України відмовлено у реєстрації податкових накладних та розрахунку коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних на підставі надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Позивач, не погодився із вказаними рішеннями Комісії Державної фіскальної служби України, звернувся до суду за захистом своїх прав.
Задовольняючи у повному обсязі позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з відсутності у податкового органу підстав для відмови у реєстрації податкових накладних від 17.11.2017 р. № 22, від 20.11.2017 р. № 24, від 30.11.2017 р. № 36.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з таких підстав.
Податковий кодекс України регулює відносини, які виникають у сфері справляння та адміністрування податків і зборів, визначає компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб, та права і обов’язки платників податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п.п. "а", "б" п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг згідно приписів пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до абзацу першого пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Абзацами другим та третім пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Згідно з п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
У відповідності до п. 74.2 ст. 74 Податкового кодексу України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Згідно з п. 1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин), оцінка ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр) здійснюється ДФС шляхом проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування цим Критеріям (далі - Моніторинг).
Відповідно до п. 2 названих Критеріїв моніторинг здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за формою згідно з додатком до цих Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо за кожним видом економічної діяльності, якщо така інформація врахована комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.
Пунктом 6 згаданих Критеріїв визначено, що моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:
1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);
2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.
У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1 цього пункту та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної / розрахунку коригування, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.
У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає одній з умов, зазначених у підпункті 2 цього пункту, - реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.
Згідно з підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Підставою для зупинення реєстрації податкових накладних від 17.11.2017 р. № 22, від 20.11.2017 р. № 24, від 30.11.2017 р. № 36 стала невідповідність податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства Фінансів України від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 49.41.1.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 р. №190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" визначено, що комісія Державної фіскальної служби приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.
Підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;
ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;
надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Комісія ДФС не може відмовити платнику податків у розгляді додаткових письмових пояснень та/або копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, якщо такі пояснення та/або копії документів подано платником податку до органу Державної фіскальної служби за основним місцем обліку не пізніше строку, визначеного підпунктом 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Кодексу.
Зі змісту оспорюваних рішень судом встановлено, що рішення про відмову в реєстрації у ЄРПН податкових накладних та розрахунку коригування Комісією прийнято у зв'язку з наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Колегія суддів зазначає, що оспорювані рішення містять посилання на підставу для відмови в реєстрації податкових накладних від 17.11.2017 р. № 22, від 20.11.2017 р. № 24, від 30.11.2017 р. № 36 у чіткій відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" та за формою і змістом відповідає вимогам пункту 21 Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №566, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №752/30620.
Разом з цим, суд звертає увагу на те, що визначені у вказаній постанові Кабінету Міністрів України підстави для відмови у реєстрації податкової накладної в ЄРПН є загальними, а затверджена Порядком №566 форма рішення про відмову у реєстрації податкової накладної не передбачає зазначення контролюючим органом конкретної інформації про підставу такої відмови. Наведене, у свою чергу, унеможливлює з’ясування платником причин відмови у реєстрації податкової накладної в ЄРПН.
З матеріалів справи встановлено, що 03.04.2017 р. між позивачем (перевізник) та ТОВ "Укролія" (відправник) укладено договір перевезення вантажів автомобільним транспортом №5093 за умовами пункту 1.1 якого відправник доручає, а перевізник приймає на себе обов'язки від свого імені та за рахунок відправника здійснювати перевезення вантажів автомобільним транспортом по території України (т. 1, а.с. 19).
ТОВ "ДА ТРАНС" за фактом надання ТОВ "Укролія" послуг з перевезення вантажним автомобільним транспортом шроту соняшникового за маршрутом: Полтавська область м. Зіньків - Хмельницька область с. Лісоводи, виписано: рахунок на оплату від 17.11.2017 р. № 362 на загальну суму 252876 грн, в т.ч. ПДВ - 42146 грн (т. 1, а.с. 23), податкову накладну від 17.11.2017р. №22 на суму 252876 грн, в т.ч. ПДВ - 42146 грн (т. 1, а.с. 176), складено акт надання послуг від 17.11.2017 р. №363 (т. 1, а.с. 24) та товарно-транспортні накладні від 08.11.2017 р. №№Р8978, Р8979, від 10.11.2017 р. №№ Р9058, Р9059, Р9060, від 11.11.2017 р. №№ Р9085, Р9087, від 12.11.2017 р. №№ Р9101, Р9108, від 17.11.2017 р. № Р9259 (т. 1, а.с. 25-35).
На підставі договору на перевезення автомобільним транспортом в міжміському сполученні від 07.11.2017 р. № ДТ-07/11 (т. 1, а.с. 36-37) ПСП "Агрофірма "Десна" (замовник) та ТОВ "ДА ТРАНС" (перевізник) домовилися про виконання міжміських перевезень вантажів замовника за маршрутом: Сумська область, Охтирський район, с. Грінченкове - Полтавська область м. Гадяч вул. Героїв Майдану, 75.
Позивачем виписано рахунок на оплату від 20.11.2017 р. № 356 на загальну суму 183999,68 грн, в т.ч. ПДВ - 30666,61 грн (т. 1, а.с. 38), податкову накладну від 20.11.2017 р. №24 на суму 183999,68 грн, в т.ч. ПДВ - 30666,61 грн (т. 1, а.с. 174), складено акт надання послуг від 20.11.2017р. №357 (т. 1, а.с. 39) та товарно-транспортні накладні від 09.11.2017 р. №№ 933960, 940237, 940246, 940248, 940249, 940250, 941986, від 10.11.2017 р. №№ 941987-941990, 941992-941994, від 16.11.2017 р. №№ 941995-941998, від 17.11.2017 р. №№ 941999-942000, від 18.11.2017р. № 548126-548128, від 20.11.2017 р. №№ 548129-548130 (т. 1, а.с. 40-64).
03.04.2017 р. між позивачем (перевізник) та КСП "Зелений гай" (замовник) укладено договір про надання послуг перевезення вантажним автомобільним транспортом № 03/04/2017, за умовами пункту 1.1 якого перевізник зобов'язується доставити довірений йому замовником вантаж від пункту навантаження до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а замовник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату (т. 1, а.с. 65).
За фактом надання ТОВ "ДА ТРАНС" автопослуг з перевезення вантажу виписано: рахунок на оплату від 30.11.2017 р. № 377 на загальну суму 1106005,50 грн, в т.ч. ПДВ - 184334,25 грн (т.1, а.с. 66), податкову накладну від 30.11.2017 р. №36 на суму 1106005,50 грн, в т.ч. ПДВ - 184334,25 грн (т. 1, а.с. 172), складено акт надання послуг від 30.11.2017 р. №378 (т. 1, а.с. 67) та товарно-транспортні накладні (т. 1, а.с. 69-139). Оплата наданих послуг підтверджується платіжним дорученням від 01.12.2017 р. № 4132 (т. 1, а.с. 68).
Згідно із договором оренди автотранспортних засобів від 01.10.2017 р. № 01/10/2017 між ПП "Новатор Агро" (орендодавець) та ТОВ "ДА ТРАНС" (орендар) орендодавець передав у строкове платне користування орендарю, а орендар прийняв у строкове платне користування автотранспортні засоби (т. 1, а.с. 140-141).
Таким чином, матеріалами справи підтверджено факт укладання договорів надання послуг, здійснення сплати коштів за договорами, надання послуг контрагентам позивача.
Колегія суддів вважає, що реальність цих господарських операцій підтверджена належним чином складеними первинними документами, укладення правочинів спрямоване на настання реальних правових наслідків, відповідні господарські операції відповідають економічному змісту і діловій меті діяльності позивача та його контрагентів.
В апеляційній скарзі не наведено жодного конкретного недоліку поданих на реєстрацію податкових накладних, як і не зазначено конкретних норм матеріального і процесуального права, які на думку заявника апеляційної скарги, порушені судом першої інстанції при постановленні рішення у справі.
Враховуючи викладене, оскільки у відповідача були відсутні підстави для відмови у реєстрації податкових накладних від 17.11.2017 р. № 22, від 20.11.2017 р. № 24, від 30.11.2017 р. № 36, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про визнання протиправним та скасування рішень комісії Державної фіскальної служби України від 20.12.2017р. №453677/41182914, від 21.12.2017 р. № 455110/41182914, № 455111/41182914 та зобов'язання відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 17.11.2017 р. № 22, від 20.11.2017 р. № 24, від 30.11.2017 р. №36.
В силу ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Відповідачем не доведено правомірності своїх рішень.
У відповідності до п.п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють серед іншого, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення. При розгляді справи встановлено, що при прийнятті оскаржуваних рішень від 20.12.2017 р. №453677/41182914, від 21.12.2017 р. № 455110/41182914, № 455111/41182914 відповідач діяв необґрунтовано, без врахування всіх обставин справи та всупереч вимогам чинного законодавства.
Відповідно до ст. 316 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що при прийнятті постанови Полтавського окружного адміністративного суду від 12.04.2018 р. по справі № 816/2494/17 дійшов правильних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував норми матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги, з наведених підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 326 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України залишити без задоволення.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 12.04.2018 по справі № 816/2494/17 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя (підпис)ОСОБА_1Судді(підпис) (підпис) ОСОБА_2 ОСОБА_3 Повний текст постанови складено 13.07.2018 р.